Skocz do zawartości
zbozak

Dołożenie łopatek od skrzyni DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie:)

 

Witam,

 

W związku z tym iż zostałem uznany za nowego użytkownika forum, muszę napisać tutaj.

 

Właśnie planuję sprzedaż swojego Passata B6 (2006) i chcę zamienić go na młodszego. Pytanie mam następujące. Czy kupując Passata ze skrzynią DSG, która nie ma łopatek przy kierownicy, wystarczy dokupić taką kierownicę z łopatkami, czy trzeba kupić dodatkowo jakieś moduły. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Dużo to roboty? Da się w ogóle to zrobić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kupując Passata ze skrzynią DSG, która nie ma łopatek przy kierownicy, wystarczy dokupić taką kierownicę z łopatkami, czy trzeba kupić dodatkowo jakieś moduły. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Dużo to roboty? Da się w ogóle to zrobić?

Musisz chyba pociagnac jedna wiązkę od kierownicy i zakodowac to w wszystko Vagiem (ale na 100% cie nie powiem:) )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

przede wszystkim zastanów się czy te łopatki ci są potrzebne. Ja mam, używałem kilka razy i to na tyle... Taki bajer który bardzo szybko sie nudzi. Główna zaleta DSG to to że nic nie robisz tylko wciskasz gaz :)

 

Pozdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne będą:

 

- kierownica z łopatkami,

- nowy moduł kierownicy (obsługujący nową kierownicę),

- VCDS.

 

Do tego kodowanie i powinno działać. Tak ja to widzę, nie przerabiałem nigdy takiego tematu, ale wszystko leci przez CAN, więc zapewne tak to będzie wyglądało. Ewentualnie dojdzie również kodowanie skrzyni DSG (oprócz modułu kierownicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem coście się uparli na wymianę modułów?

 

W moduł kierownicy zaznaczasz że masz z manetkami i koniec nawet ja mam w swoim tą opcje do uruchomienia, nie mam DSG.

 

Nie wiem jak w zwijaku czy jest miejsce na dodatkową opcję czy wystarczy tylko kiera z manetkami. Coś mi się wydaje że klawiatura jest kodowana i nie ma potrzeby dokładać kabelków.

 

Kodowanie masz tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60626&highlight=mojego+do%B6wiadczenia

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziękuję za odpowiedź. Pozostaję teraz tylko sprzedać mojego obecnego paszczaka:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku dokładania kierownicy multifunkcyjnej. Jeżeli nasz juz kierownicę z multifunkcją, to nie potrzeba nowego modułu tylko kierownicy z łopatkami oraz samo kodowanie.

Jeżeli multifunkcji nie ma to należy sprawdzić jaki masz moduł pod kierownicą (3C0 953 549) - jeżeli z oznaczeniem P, AF lub AH, to te moduły obsługują multifunkcję i łopatki - zakładam, że jeżeli kupujesz auto nowsze, to nie będzie z tym problemu, moduł P był standardowo montowany od 01.12.2007. Także w przypadku braku multifunkcji należy zaopatrzeć się w wiązkę poduszki powietrznej 1K0 971 584 L. Wiązka bez multifunkcji obsługuje tylko poduszkę powietrzną i klakson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matip

Witam drodzy użytkownicy passatów , chciał bym się włączyć do dyskusji chyba nie sądzicie ze vw passat wyposażony w skrzynie DSG jest pozbawiony seryjnie łopatek przy kierownicy ??:/ Jeśli auto ich nie posiada tz ze skrzynia nie jest DSG . Dodam tez ze wciskają ludzią ciemnote i niektórzy sprzedają passaty 2.0 TFSI z skrzynią DSG są idiotami , te silniki nie były w ogóle wyposażone w skrzynie DSG tylko zwykłe tiptronic 6 biegów

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ja mam DSG i nie mam łopatek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tez ze wciśkają ludzią ciemnote i niektórzy sprzedają passaty 2.0 TFSI z skrzynią DSG są idiotami , te silniki wogule nie były wyposarzone w skrzynie DSG tylko zwykłe tiptronic 6 biegów

1. Zainstaluj chłopie Mozille albo poczytaj słownik wieczorem do spania.

2. Masz racje lecz (nie jestem dokładnie pewny) od drugiej połowy 2009 roku w TFSI montowane są także DSG. W swoim masz TIPTRONICA.

3. Przy DSG nie musisz mieć łopatek (F1 SHIFT, jak się nie mylę) zależy co wybrałeś jak kupowałeś nowy np.

4. Co do manetek tak jak kolega Matsil napisał wsio się zgadza.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopatki przy kierownicy dostepne sa jako opcja tylko z kierownica multifunkcyjna (przynajmniej tak pisze w konfiguratorze :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łopatek przy kierownicy ??:/ Jeśli auto ich nie posiada tz ze skrzynia nie jest DSG

Najlepiej to usuń ten wątek, żeby nie wprowadzać innych w błąd, kto Ci takich, za przeproszeniem głupot naopowiadał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej wspomnieli koledzy przys DSG moga byc ale nie musza manerki to zalezy jak kto sobie skonfiguruje auto.

 

a co do dolozenia lopatek. to wystarczy kupic kierownice z lopatkami i zmienic kodowanie vagiem. Tak samo jest i w A6. Wszystko zalezy od kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wiem już wszystko:) czas tylko zmienić auto na DSG, ale niestety, przestój na rynku sprzedaży i nie idzie:), ale coś każdy samochód znajduję w końcu swojego właściciela. Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Jak zainstaluje łopatki zrobię z tego jakiś tutorial:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może troche nie na temat ale co do łopatek to moim zdaniem troche szkoda zachodu mam to ustrojstwo i przy skrzyni DSG uważam to za zbędne używałem to może ze trzy albo cztery razy.

Sama skrzynia DSG jest ok jak na automat ale ja i tak wolał bym manuala .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem u siebie kierownice z łopatkami, a ze kierownica jest z 2009 roku to i sterownik musial bys najnowszy, pech ze na alledrogo nie ma najnowszego i multiufunkcje nie działaly jak powinny, wiec wizyta w ASO i 650zł za nowy sterownik. Teraz wszystko dziala, łopatek na drodze 200km uzywam moze 5-6 razy, zazwyczaj przy szybkim wyprzedzaniu, normalnie to nie jest potrzebne, a tak samo moza to robic tiptrionickiem. Uzywasz łopatek, i jak nie dotykasz po ok 5sek przechodzi na tiptrionic, albo jak przytrzymasz dluzej OFF, dajesz ON (-) i zienia się na tiptrionic i do dolu mozesz zchodzic ile chcesz. Touran to nie Passat czy EOS, wiec szalec tez nie ma czym, no ale dodatek jest na kierownicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert:) Możemy się zamienić ja mam manuala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to usuń ten wątek, żeby nie wprowadzać innych w błąd, kto Ci takich, za przeproszeniem głupot naopowiadał?

Teraz wszyscy z DSG bez łopatek mają niezły problem - kto im je podprowadził :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wszyscy z DSG bez łopatek mają niezły problem

nie wszyscy,po to kupiłem dsg,żeby pozbawić się nadmiernej aktywności w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanko.

 

Czy moduł 3C0 953 549 M obsługuję łopatki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności