Skocz do zawartości
Marcin_e36

Dziwny dźwięk silnika!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Typowy objaw uszkodzonej pompy wody krafta... padaja po okolo roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pewien problem zwiazany z dziwnym dziekiem wydobywajacym sie z pod maski.

Sprawa wyglada tak czy stojac na luzie lekkie dodanie gazu troszke powyzej 1tys obrtotow powoduje dziwny swist, szum wycie trudno nazwac. Na wyzszych brotach tego nie slychac, bardziej zauwazalne to jest jaks ie rusza powoli na 1 biegu w granicach do 2000 obrotow. pozniej podczas jazdy z wieksza predkoscia na innych biegach nie slychac.

Dzwiek podobny jest troche do odglosu ktore wydaje wisko jak sie spina ale nie jest to wentylator. Slychac to bardziej od strony turbiny.

Czy takie objaw moze powodowac jakas nieszczelnosc w dolocie? Czy moze turbina konczy swoj zywot? Silnik nie dymi ladnie pracuje tylko ten dziwny dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmik..wątpię żeby turbo załanczalo się przy 1000 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj przewody podcisnienia i rury gumowe na dolocie , zatrzymaj wisko - pomoc kolegi-a ty zobacz czy cos sie zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bede musial w weeknd pozadnie obadac dolot.

film nagram moze jutro.

slcyhac to tez przy schodzeniu z obrotow przy samym koncu blizej juz 1tys jak tak cicho gwizdnie/buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez kata, turbo ori 285kkm, na luzie przy 800 obr po chwili zaczyna turbo świstać, jak ruszam to jak F16, gwizd pieronowy. Dziwne że na luzie zaczyna gwizdać po około 5s od wyluzowania, jest tak ok około 2-3 miesięcy. Czyżby to ostatnie podrygi turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo przebieg 300 , luz duzy na wirniku , gwizdala jak dwa f 16 , tydzien temu wymienilem na reg. Teraz cisza i spokoj ze cos sie stanie w trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na forum że nieszczelność w dolocie może być przyczyną gwizdania, tylko wtedy by gwizdało chyba gdzieś pod maską, a u mnie się niesie po wydechu. Chyba trza się za nową turbinką rozglądać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagralem film.

bylem pod autem dzis i wszystkie laczenia rur od turbo sa suchutkie, ale nie odkrecalem nic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic ale chyba to dzwiek od wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem gwizdu na luzie okazało się pęknięte uszczelnienie na rurze do IC, tej obok filtra oleju, po wymianie ucichły gwizdy na postoju, zostało jedynie przy przyspieszaniu ale to standard przy tych kilometrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam problem z dziwnym dźwiękiem dochodzącym z okolic silnika. Jest słyszalny jedynie przy lekkim przyspieszaniu, przy mocnym już nie słychać. Dźwięk jest słyszalny od 1500 do 3500 obrotów. Czy ktoś miał już taki problem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności