Skocz do zawartości
Marcin_e36

Dziwny dźwięk silnika!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem który zauważyłem dwie godziny temu, rano jeszcze tego nie było. Nie wiem jak to nazwać więc nie wiem jak szukać w szukajce. A chodzi o to że silnik stał się nagle jakby głośniejszy, a przy lewym przednim kole(oczywiście wszystko na włączonym silniku) słychać jakby coś dziwnie równomiernie warczało. Nie jest to webasto ani żadna klima bo wszystko wyłączyłem. Nie wiem jak to dokładnie opisać więc nagrałam to warczenie telefonem na końcu podam link:) Pomóżcie mi to zdiagnozować bo zaczynam się martwić od trzech miesięcy mam auto i wszystko było ok do dzisiaj. Co może być przy lewym kole może jakaś sprężarka? Samochód nie traci mocy i chodzi normalnie tylko tyn dźwięk mnie niepokoi. Dodam że Pasek jest z '01 roku TDI 131KM.

 

LINK DO DŹWIĘKU SILNIKA-->> http://w390.wrzuta.pl/plik/3XTY2oohtOg/dzwiek_silnika_passat

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto drżenie Ci chodzi co słychać dobrze przy końcu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłeś u jakiego mechaniora? bo z tego nagrania to wróżenie.Nie wiem jak inne paski ale mój w te mrozy pracuje o wiele głośniej nawet jak się nagrzeje pracuje inaczej niż w dodatnie temperatury.Może temperatury są temu winne i dlatego twój pasek pracuje głośniej .No ale jak piszesz że silnik NAGLE stał się głośniejszy to tylko dobry fachowiec no chyba że wcześniej tego nie zauważyłeś ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to drżenie przy końcu. Zauważyłem to dopiero dzisiaj ok 20.30 więc u mechanika jeszcze nie byłem planuję jutro gdzieś podjechać, a co do temperatur to mimo mrozu do tej pory chodził idealnie tylko dzisiaj nagle to zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam słychać ;) Zauważyłeś mocniejsze drżenie silnika? Jeśli tak, to ja bym obstawiał poduchy olejowe. U mnie było bardzo podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przy lewym kole może jakaś sprężarka?

 

a które lewe masz na myśli? bo dla niektórych lewa strona to ta od pasażera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o koło przy kierowcy. To drżenie przypomina mi trochę wirowanie w pralce automatycznej.

ja bym obstawiał poduchy olejowe. U mnie było bardzo podobnie...

Key86 możesz napisać coś więcej o tych poduchach.

Zaraz będe przy aucie to spróbuję to nagrać w lepszej jakości:)

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

 

Panowie wiem co to jest, to drganie to obluzowany plastikowy wlot powietrza uderzający o zderzak na dole przy kole kierowcy. Jeszcze tego nie zrobiłem(jutro mam zamiar). Jak przytrzymuję zderzak ręką od dołu i te plastiki pod spodem(od wlotu) to warczenie ustaje:) Podejrzewam że mogło się to zrobić od parkowania i zahaczania zdarzakiem o zaspy. A i tak jak obiecałem nagrałem to drżenie w lepszej jakości

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był taki dźwięk i wibracje silnika przy wyrobionych poduszkach pod silnikiem. :) Nie ma więcej o czym mówić. U Ciebie tego na pewno nie ma, więc luzik.

 

OT

Czym nagrywałeś? Dobra jakość dźwięku i obrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałem Canonem HG 20 bardzo dobry sprzęt. A wracając do tematu co dokładnie jest pod zderzakiem przy lewym kole(od kierowcy) tu gdzie mi brzęczy?

Chodzi mi o to miejsce.

 

10c7acefa1a464c3.jpg

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dokręć opaske na rurze prrzy filtrze powietrza, a potem plastikowe nadkole u mnie też tak warczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opaska jest nie potrzebna? bo ja założyłem wczoraj drugą, a druga sprawa to czy to warczy nadkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka naprawiona:) dziwne drgania to było odkręcone nadkole w miejscu złączenia z osłoną silnika. Brak dwóch śrubek wywołał wiele nerwów i stresu:)

 

a9b7179ac04919ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usterka naprawiona:) dziwne drgania to było odkręcone nadkole w miejscu złączenia z osłoną silnika. Brak dwóch śrubek wywołał wiele nerwów i stresu:)

 

a9b7179ac04919ee.jpg

Dzieki kolego - podejrzewam to u mnie - teraz wiem czego szukac . Pozdrawiam i miliona kilometrów zycze .... oraz łopate na pace (przyda sie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też poginęły śruby. Jakie tam śruby zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skręciłem koła patrzę ? A tam plastikowy pasek zaciskowy zamiast śrub !! Równie prosze o info an temat śrub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić w ETCE co to za śruby? Ja też ich nie mam i na wolnych obrotach drży mi nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu z okolic silnika wydobywa sie dziwny dzwiek obcierania, piszczenia tarcia dzwiek jest bardzo nieprzyjemny zalaczam filmik moze sie wam cos nasunie dodam ze auto pracuje normalnie

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaciera się jakaś rolka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie rolki były niedawno wymieniane jakies 20 tys temu kompletny rozrzad, ten dzwięk jest bardziej z okolicy skrzyni, ewentualnie pompy wtryskowej naprawde trudno go zlokalizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze to pompa wody dodatkowym objawem byl ubytek plynu chlodzacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności