Skocz do zawartości
tomcio1

Zagazowanie silnika W8 4.0L

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie - to ja. A to zdjecie to pod kopcem robione ?

 

Pozdrawiam z Piekar :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem tez Zuka, ktory zamiast skrzyni ladunkowej ma V8 z Audi :-)

A warszaw v12?? to nie widziałeś u seby,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jakas Warszawe z rozebranym przodem, ale tam chyba V8 bylo wsadzone. To chyba kolejna zabawka :-)

 

Fajnie spotkac ludzi z taka pasja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze nie założyłeś LPG do swojego passata to mogę Ci polecić gościa z warszawy ma na imię JUREK warsztat ma na ul. słomiana 14 tel do niego: 602618141 on robi takie właśnie wynalazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODKOPUJĘ.

 

Odstawiłem z bólem serca dziś do Pana Sebastiana swoje W8, na ogarnięcie gazu - wymiana wtrysków i schowanie ich pod kolektor, bo teraz były na jednej listwie poniżej kolektora, wymiana przewodów, ogarnięcie odmy bo była rozwalona. Mechanicy stwierdzili, że przydałoby się zrzucić głowicę i zobaczyć czy gniazda zaworowe nie są powypalane od złej mieszanki. Silnik ma przejechane z instalacją jakieś 60tys km i czy naprawdę jest to konieczne ? Obawiam się, że ściągnięcie głowic spowoduje dalsze koszty : planowanie, uszczelki itd..

 

Na jakich podzespołach aktualnie macie swoje instalacje w W8 ? Wczoraj w serwisie we Wrocławiu (v-gaz) usłyszałem, że komplet wtrysków to 600-700zł. Dziś u Pana Seby, że to już okolice 800zł - marki nie pamiętam. Jakie są aktualnie najlepsze ? Jutro z rana mamy się konsultować co dalej z tym będzie, więc proszę w miarę możliwości o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Ja w swoim W8 mam wtryski hana ale teraz montowałby barracuda. A co do silnika to ja bym na sile w nim nie grzebał mój tez przejechał podobny dystans za zle zamontowanej instalce i nic mu nie dolega. Więc polecam ogarnąć LPG i sprawdzić czy będzie jeździł jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla zainteresowanych zagazowaniem W8 sam przymierzam się do zakupy Passat W8 i wczoraj pytałem o jego zagazowanie w serwisie w którym zakładałem gaz do swojej B5 1.8 (125KM) jakieś 2lata temu i byłem BARDZO ZADOWOLONY. Oto jaką odp. dostałem:

 

"Proponujemy w cenie 4799 zł zestaw LPG IV gen. BRC do pojazdów 8 cylindrowych (pełna sekwencja - elektronika włoskiej firmy BRC, reduktor BRC Genius do 326 KM, wtryski BRC ) na dwuletniej gwarancji bez limitu km. Jeżeli jest możliwy wlew pod klapkę wlewu paliwa dodatkowy koszt 50 zł . Ew. dobór elementów zestawu na życzenie klienta.

 

Jako jedna z nielicznych firm instalacje gazowe regulujemy na hamownii podwoziowej 4 x 4 z uwzględnieniem współczynnika AFR co gwarantuje najwyższą jakość kalibracji systemu LPG.

Wiele warsztatów wykorzystuje do regulacji tzw. autokalibrację, która jest tylko wstępnym ustawieniem parametrów pracy sterownika

gazowego w zakresie wolnych obrotów i małych obciążeń i bardzo często jest niewystarczająca do prawidłowej pracy silnika w warunkach drogowych.

Również regulacja samochodu na drodze ma ograniczenia wynikające z braku możliwości przeprowadzenia analizy spalin niezbędnej dla prawidłowego doboru mieszanki paliwowo-powietrznej.

 

Zbiornik w kole do 55 l w kole (ewentualnie za dopłatą montaż większego zbiornika).

 

Dysponujemy autami zastępczymi w cenie montażu.

 

Możliwość montażu na raty z wpłatą własną bądź bez. na oświadczenie

 

Czas montażu 1-2 dni. "

 

No i tego co dowiedziałem się z rozmowy telefonicznej to już kiedyś robili takiego Passata W8.

 

Firma nazywa się GrandService w miejscowości Koziegłówki (ok 30km od Częstochowy).

Edytowane przez Marcin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin BRC to ja bym odradzał do tego silnika i wynika to z moich doświadczeń. Miałem BRC w swoim i po pierwsze ten reduktor co ci go proponują nie wydoli przy tym silniku, a BRC nawet nie poinformuje cie o tym i będzie podpijać benzyne przy butowaniu. Po drugie ich gratów nie da się tak założyć przy tym silniku żeby miało to ręce i nogi. A co do tego że mają hamownie to fajnie że mają, ale nie jest niezbędna do poprawnej regulacji. W8 ma sondy szerokopasmowe więc do samego końca reguluje skład mieszanki. Aw przypadku samochodu ma zwykłe sondy zawsze można użyć zwnętrzego kontrolera AFR np. Innovate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reduktor BRC Genius do 326 KM, wtryski BRC ) na dwuletniej gwarancji bez limitu km.

 

Z tą gwarancją dwuletnią to też żadnego szaleństwa nie ma, Silwer daje gwarancję na swoje parowniki na trzy lata bez limitu km z możliwością dodatkowego przedłużenia gwarancji o kolejne dwa lata. Wlew w klapkę za dopłatą to też trochę naciąganie klijenta u mojego gazownika miałem do wyboru bez zbędnych dopłat.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiu

kolejny raz wielkie dzieki za pomoc nie mam zupełnie pojęcia jaka instalacja byłaby odpowiednia do tego silnika :) chociaż teraz to sie w sumie zastanawiam czy w moim przypadku naprawde warto zakładać gaz... przy tym ile jezdzę chyba nie będzie to konieczne i napewno nieopłacalne obliczyłyłem że instalacja zwróciłaby się dopiero po około 3 latach...

 

wladek1181

nikogo nie chce namawiać do zakładania gazu właśnie tam... na poprzedniej str. widziałem że ktoś za gaz do tego auta chciał 5600-5800 i ja tylko napisałem jaką ja dostałem propozycję u mojego gazownika o ok 1000zł taniej... aa osobiście mogę go polecić bo byłem z niego bardzo zadowolony. Kolega też zakładał u nich gaz i gdy mu strzelił jakiś wężyk to z pod Częstochowy przyjechali do niego do Gliwic aby to naprawić i oczywiście wszystko za darmo na gwarancji :) ale każdy zakłada tam gdzie będzie chciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin 89 ja właśnie kupiłem w8 tydzień temu jest w trakcie rejestracji :)następnie dopracuje go troszke technicznie tzn powymieniam to co niezbędne tzn filtry oleje itp a pózniej inwestuje w gaz i tak jak Ty ja też przed zakupem przeczytałem na forum wszystko co możliwe o tym modelu i LPG im wyczytałem że Seba o którym mowa wyżej jest dobry rozmawiałem z nim wycenił mi na 5600 3lata garantie albo 100 tyś z tego co wszyscy piszą to chłopak ma pojęcie jak nazbieram kase bez zastanowienia lecę na śląsk zobacz tu https://www.facebook.com/GZWObudowaiTuninginstalacjeLPG co chłopak gazuje...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macioxx2

dziękuję za rade :) ja się jeszcze zastanawiam nad gazem do tego bo robiąc ok. 500km miesięcznie chyba mi się nie opłaca... chociaż może jak już go kupię i trochę pojeżdżę to zmienię zdanie ;) i wtedy zastanowię się nad tym co wysłałeś bo w sumie mam bardzo blisko :) pozdrawiam i mam nadzieję że będziesz zadowolony ze swojej W8. Napisz za jakiś czas jak się sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey..a Ty się pochwal jak już kupisz:) co za lalunie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności