Skocz do zawartości
Michal.Enter

Jak zdjąć i zamontować przedni gril w b6 ? Wymiana czujnika parkowania (chrom).

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz zmierzyłem czujnik, tym razem elektronicznym sprzętem i wynik podobny do Twojego 15,45 +- 0,05

Myślę że można przyjąć iż jest identyczny

 

OK - czekam na gumki i będzie przymiarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam pytanie, czy takie gumki (zaznaczone na fotce, fotka zapożyczona z pierwszego postu Michała) można kupić w ASO? Fachowcy z ASO po wymianie grilla nie założyli tych gumek (może ich też wcześniej nie było - auto kupiłem używane). Chciałbym je uzupełnić - żeby uszczelnić te czujniki (od wody i mrozu).

W etce nie występują jako część skatalogowana:

http://imageshack.us/f/215/beztytuupix.jpg/

(screen Sergiusza).

Czy coś takiego można kupić?

20100116087.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy czujnik valeo od fiata bedzie dzialal w naszych passatach ? Wyglada identycznie

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie trochę głupie pytanie. W/g VCDS umarł czujnik środkowy lewy ( chrom ). Ale lewy od której strony? Jak patrzymy na grill z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie trochę głupie pytanie. W/g VCDS umarł czujnik środkowy lewy ( chrom ). Ale lewy od której strony? Jak patrzymy na grill z przodu?

 

jak siedzisz za kierownica, to ten czujnik na grilu po lewej stronie, czyli jak masz gril przed soba frontem do siebie to po prawej stronie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy czujnik malowany będzie działał w miejsce chromowanego? Straciłem już cierpliwość do tych chromowanych. Psują się na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy czujnik malowany będzie działał w miejsce chromowanego? Straciłem już cierpliwość do tych chromowanych. Psują się na potęgę.

 

witam..bedzie działał sam mam takie załozone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry manual, rzeczywiście wymiana czujnika to 10 minut.

 

Chciałem tylko powiedzieć że pod koniec produkcji B6 nie ma żadnych trytek - same zatrzaski :) wymieniałem wczoraj w paśniki 2010 jeden chromowany czujnik (koncowka AD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy czujnik malowany będzie działał w miejsce chromowanego? Straciłem już cierpliwość do tych chromowanych. Psują się na potęgę.

Założyłem pomalowane na kolor srebrny firmy VALEO po 75 zł. nowe na Allegro- działają bez problemów.

Edytowane przez Japass57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "gumek": rocznik 2010 ma pod każdym czujnikiem uszczelkę o numerze 1T0919133C 9B9 (okrągła uszczelka z cieniutkim kołnierzem). Cena 1,11zł brutto ;) Jednej mi brakowało (poprzedni właściciel wymieniał w ASO jeden czujnik w grillu i mechanicy "zapomnieli" o uszczelce). Trochę mi było głupio zamawiać dwie uszczelki za 2,22zł ;) Dołożyłem brakującą, drugą wymieniłem na nową.

Wymiana jest faktycznie banalnie prosta :) Wykręcenie 10 wkrętów, wypięcie dwóch wtyczek, wyjęcie czujników z zatrzasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki błąd, czy to ewidentnie uszkodzony czujnik?

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.lbl

Part No SW: 3C0 919 283 C HW: 3C0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0013

Revision: 00004000 Serial number: 90640805802925

Coding: 0000024

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 295DF997FB39

 

1 Fault Found:

01628 - Sensor for Parking-Aid; Front Mid-Left (G254)

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 69

Mileage: 113384 km

Time Indication: 0

Date: 2013.12.20

Time: 11:27:36

 

Sprawa taka że czujnik był super dopóki nie zdjęłem grill aby dobrać się do czujnik a temp. zewn. Teraz cały czas wywala błąd, kabelki przy wtyczce są OK, nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki błąd, czy to ewidentnie uszkodzony czujnik?

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.lbl

Part No SW: 3C0 919 283 C HW: 3C0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0013

Revision: 00004000 Serial number: 90640805802925

Coding: 0000024

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 295DF997FB39

 

1 Fault Found:

01628 - Sensor for Parking-Aid; Front Mid-Left (G254)

009 - Open or Short to Ground

 

Sprawa taka że czujnik był super dopóki nie zdjęłem grill aby dobrać się do czujnik a temp. zewn. Teraz cały czas wywala błąd, kabelki przy wtyczce są OK, nie wiem w czym problem.

 

No i wynika że to nie czujnik. Zamieniłem prawy z lewym (na szczęście są identyczne), ale po zamianie problem dalej został po lewej stronie. Czyżby coś w wiązce się uszkodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wynika że to nie czujnik. Zamieniłem prawy z lewym (na szczęście są identyczne), ale po zamianie problem dalej został po lewej stronie. Czyżby coś w wiązce się uszkodziło?

 

A teraz nawet sprawdziłem wtyczkę, myślałem że może coś w niej nie łączyło. Ale znów w złym kierunku poszedłem, wtyczka sprawdzona, stan idealny.

Poniżej kilka fotek jak wyglądają kabelki po uwolnieniu z wtyczki

 

DSC_2825.jpg

DSC_2821.jpg

DSC_2822.jpg

DSC_2823.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Odpinamy złączki przy czujnikach. Teraz gril juz jest nasz. 20100116089.jpg

 

Witam.

 

Mam pytanie czy tą kratkę pod rejestracją da sie jakoś wyciągnąć po zdemontowaniu grila, czy trzeba demontować zderzak? Proszę o odpowiedź, bo po dzisiejszym porannym spotkaniu z zającem :rozpacz jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja skorzystałem z poradnika, żeby wymienić czujniki. Demontaż grilla przebiegł bez problemu, ale niestety z czujnikami, które kupiłem jest coś nie halo. Po ich podłączeniu pokazuje czerwone pole, czyli min odległość od przeszkody. To są te czujniki, które kupiłem: http://allegro.pl/czujnik-parkowania-vw-passat-b6-golf-v-3c0919275n-i5531501328.html

Stare czujniki działają, ale chciałem je wymienić z przyczyn estetycznych, ponieważ zaczęły się łuszczyć i kiepsko to wygląda. Moje czujniki to 3C0 919 275 AD i według opisu te z Allegro powinny pasować. Oczywiście będę je reklamował, ale może ktoś jest w stanie doradzić jakie kupić, żeby działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też go znalazłem, ale w ofercie jest tylko jeden, a ja potrzebuję dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie jako ciekawostkę, bo może komuś się przyda.

W swoim Pasku z 2007 roku mam oryginalny parktronik przód-tył z 8 (4+4) czujnikami. W przedniej atrapie dwa wewnętrzne, chromowane czujniki od dawna robiły problemy, bo piszczały cały czas lub prawie cały czas. Winny oczywiście popękany i "spuchnięty" chrom. Kupiłem na Allegro dwa zamienniki po 50 zł sztuka z tym samym nr, żeby w końcu pozbyć się problemu. Rozebrałem atrapę, wymontowałem stare i zamontowałem nowe czujniki i... kiszka. Ciągłe piszczenie mimo kilkukrotnego podpinania, odpinania i zamieniania stron. No to diagnoza komputerem i... okazało się, że system nie widzi nowych czujników. Tak jak by ich w ogóle nie było. Powkurzałem się trochę i postanowiłem przyglądnąć się starym. Zdrapałem z nich resztki odchodzącego chromu, wyczyściłem dokładnie papierem ściernym najpierw grubszym, a później drobniejszym, oczyściłem benzyną ekstrakcyjną i ponownie zamontowałem nie licząc, że coś z tego będzie, tylko dlatego, żeby nie jeździć z dziurami w atrapie, bo nowe poszły do zwrotu. I tu niespodzianka. Układ ożył. Bez ciągłego piszczenia i wycia. Każdy czujnik, w tym te dwa oczyszczone działają jak trzeba i informują o przeszkodzie.

I w ten oto sposób, prawie bez kosztowo naprawiłem sobie PDC. Polecam spróbować jeśli ktoś mam podobny problem :)

 

To są te czujniki, które kupiłem: http://allegro.pl/czujnik-parkowania...531501328.html

 

Adam, czujniki o których piszę powyżej to te same i kupione u tego samego sprzedawcy co z Twojego linku. Właśnie je odesłałem, bo u mnie też nie działały. Pewnie coś nie tak z towarem

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

 

Ja tez odesłałem i już dostałem zwrot kasy. Spróbuję jeszcze raz z zamiennikami na Allegro i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze jedno podejście z czujnikami na Allegro, które też nie działały. Zwróciłem towar i dostałem zwrot, chociaż początkowo sprzedawca próbował swoich 'sztuczek'. Po tych doświadczeniach zrezygnowałem z poszukiwania czujników na Allegro i zajrzalem na Aliexpress. Kupiłem tam czujniki o właściwym numerze OEM: 3C0 919 275 AD. Zapłaciłem 40$ za parę. Niedawno dotarły, zamontowałem je i działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności