Skocz do zawartości
Michal.Enter

Jak zdjąć i zamontować przedni gril w b6 ? Wymiana czujnika parkowania (chrom).

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Możecie podrzucić numer chromowanego czujnika, one są jednakowe, dla kombi i sedana? Ja mam kombi a na pierwszej stronie jest zrzut ekranu etki ale dla sedana

 

Najlepiej wyjmij i zobacz jakie sa u ciebie , ja jak kupowalem chromowe to byly rozne litery na koncu tego samego numeru .Dzwonilem wtedy do ASO by dopytac jakie sa dobre i jeden zakwestionowali , bo niby nie odpowiedni ,dlaczego konkretnie nie wiedzieli ,moze na inne odleglosci tyle uslyszalem .Te chromowe co mialem to 3C0919275K a kupilem jeden taki 3C0919275N .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C0919275K a kupilem jeden taki 3C0919275N .

 

3C0919275K zamienia się właśnie na 3C0919275N ten z kolei na 3C0919275R a ten na 3C0919275AD który to był wprowadzony do sprzedaży 01.01.2010 należy też pamiętać ze przy zamawianiu czujnika kod chromu to 2ZZ. Czyli najnowszy chromowany to 3C0919275AD 2ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3C0919275K zamienia się właśnie na 3C0919275N

 

Nie jestem pewien ,ale ten niby zly wedle ASO mial na koncu chyba J . A z litera N dziala dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, z tymże ja nie mam możliwości rozebrania tej atrapy póki co. Ciekawe czy na podstawie numeru VIN podadzą mi w serwisie numer tego czujnika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujniki kupuje się oddzielnie tak gwoli przypomnienia :-) około 300 zł sztuka.

 

na alle używka czujnika 50zł to za te 300 masz 6 szt, więc raczej nie opłaca się w ASO.

a w ASO masz czujnik do malowania, a na alle masz dużą szansę że będzie od razu pod kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie grilla można bez problemu przełożyć czujniki do drugiego? Czy trzeba kupić nowe gumki i opaski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy wymianie grilla można bez problemu przełożyć czujniki do drugiego? Czy trzeba kupić nowe gumki i opaski?

można bez problemu przełożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak późno, ale z tego co kojarze to te opaski zaciskowe (popularne zipy) raczej trzeba przeciąc przy wymianie czujników. Koszt opaski to pare groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie te gumki ktore sie naklada na czujniki w grilu to maja jakis numer? Gdzie je mozna dostac bo w serwisie ciezka sprawa nic nie wiedza niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sluchajcie te gumki ktore sie naklada na czujniki w grilu to maja jakis numer? Gdzie je mozna dostac bo w serwisie ciezka sprawa nic nie wiedza niestety

 

dlaczego nie mowileś jak byłeś u mnie?

zawsze mówię że w ASO wiedzą co zamówić jak im podasz już nr :)

 

proszę o to nr 3C0 919 659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zamiennik dla 3C0 919 275 J (lewy od zewnątrz) i 3C0 919 275 N (prawy od zewnątrz). Komputer pokazuje mi uszkodzenie "przedni lewy środkowy (G254) " tylko patrząc od zewnątrz czy od wewnątrz?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mihaug, na 99% pokazuje patrząc od wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam do wymiany czujnik bez podlaczenia kompa nie wiem ktory ale zauwazylem pekniecie powierzchni na przednim czujniku w grilu tchromowanym czy to ten winowajca...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie mam do wymiany czujnik bez podlaczenia kompa nie wiem ktory ale zauwazylem pekniecie powierzchni na przednim czujniku w grilu tchromowanym czy to ten winowajca...?

 

Szansa jest duża aczkolwiek nikt ci tego nie zagwarantuje. Tak czy siak pęknięty trzeba będzie wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem czujnik ten prosty /ten na tyl/ pasuje bez problemu

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - szukając czujników PDC do grilla dorwałem model 420 919 275 pochodzące a Audi R8 (pasuje również do nowych A4/A5 itd.). Wygląda identycznie jak te od Passata więc myślę że zadziała ale - zastanawia mnie średnica samego czujnika... Przykładałem go do grilla i wydaje się jednak nieco za mały. Czy ktoś mógłby zmierzyć średnicę ori czujnika B6? Miałbym porównanie.

 

PDCR8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby zmierzyć średnicę ori czujnika B6? Miałbym porównanie.

 

15mm 3C0919275AD

aha ale na czujnik założona jeszcze musi być uszczelka

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15mm 3C0919275AD

aha ale na czujnik założona jeszcze musi być uszczelka

 

Na Ciebie to zawsze można liczyć ;) U mnie zmierzone 15,45mm. O uszczelce wiem ale przecież jej nie wpychasz w profil czujnika - a średnica otworu jest jednak większa niż ta sensora. No chyba, że jestem w błędzie... Patrzę sobie na Wasze zderzaki i widzę jedną spójną krągłość sensora bez żadnej obwódki (a tak postrzegam uszelkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zmierzyłem czujnik, tym razem elektronicznym sprzętem i wynik podobny do Twojego 15,45 +- 0,05

Myślę że można przyjąć iż jest identyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz zmierzyłem czujnik, tym razem elektronicznym sprzętem i wynik podobny do Twojego 15,45 +- 0,05

Myślę że można przyjąć iż jest identyczny

 

Ja mam dokładnie takie w grillu, są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności