Skocz do zawartości
Michal.Enter

Jak zdjąć i zamontować przedni gril w b6 ? Wymiana czujnika parkowania (chrom).

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Jak juz obiecałem zamieszczam instrukcję wymiany czujnika chromowanego jak i wymiany przedniego grila.

 

Co potrzebne ;

-klucze typu torx (kupiłem w obi taki zestaw ok 100 bitów za 20 pln, do takich prac wystarczy),

-15 minut czasu,

-do wymiany czujnika potrzebne są opaski zaciskowe,

-szczypczyki lub nożyk,

-rękawiczki bo w zimę zimnoo w łapki.

 

 

 

To zaczynamy :

 

1. Otwieramy maskę i odkręcamy wszystkie śrubki zaznaczone na zdjęciu. Jest ich 8 u góry. 20100116096.jpg

 

2. Odkręcamy dwie śrubki na dole grila. 20100116098.jpg

20100116094.jpg

20100116095.jpg

 

3. Mamy juz odkręcone wszystkie śruby. Teraz delikatnie pociągamy gril do siebie i do góry. Powinien bez oporów wyjść. Teraz mamy go uchylonego w ten sposób ; 20100116091.jpg

 

20100116090.jpg

 

4. Odpinamy złączki przy czujnikach. Teraz gril juz jest nasz. 20100116089.jpg20100116088.jpg

 

5. WYMIANA CZUJNIKA. Przecinamy opaskę zaciskową. Na zdjęciu jest biała. Należy uważac zeby nie pociąć tej gumy.20100116087.jpg Zdejmujemy tą osłonkę i wypinamy czujnik parkowania. Jest juz nasz. Wygląda tak : 881932332 Zdjęcie zapożyczone z allegro. Czujnik powinien miec taką czarną gumkę na sobie. Uszczelnia ona czujnik.

 

 

6. Jeśli mamy kupiony nowy czujnik, montujemy go, nakładamy tą osłonkę gumową, zapinamy zipa i juz prawie po robocie.

 

7. Sposób montażu jest odwrotny. Gril zakładamy w sposób analogiczny (od góry). Wchodzi również bez oporu... Przykręcamy wszystkie 10 wkrętów, zamykamy maskę, wsiadamy do auta i odjeżdżamy xD

 

 

 

PROPONUJĘ ROBIĆ WSZYSTKO BEZ UŻYCIA ZBĘDNEJ SIŁY. Wszystko musi delikatnie pasować do siebie. No chyba ze auto jest jakieś krzywe czy cuś. Wtedy mogą byc problemy.

 

 

 

 

 

Gdyby były jakies problemy, to mozna walic po pw. Z pewnością odpowiem.

 

 

 

I nie bać się. Wszystko jest dziecinnie proste. Tam nie ma co się zepsuć.

 

 

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko świetnie, ale czy po wymianie czujnika parktronik zacznie znow poprawnie pracować bez podłączenia do komputera i skasowania błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko świetnie, ale czy po wymianie czujnika parktronik zacznie znow poprawnie pracować bez podłączenia do komputera i skasowania błędów?

tak, pod warunkiem, że wymienisz uszkodzony czujnik ;)

... dlatego warto się podłączyć przed zabiegiem.

błąd pozostanie tylko w pamięci sterownika i po wymianie nie ma wpływu na pracę całego układu.

czujniki można dostać na allegro już za 50 pln, te z chromem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik cały czas pikał, dawał sygnał przeszkody. Po wymianie działa, bez komputera. A czujnik kupiłem własnie za 50 PLN. Takie ładniejsze, lepsze są po 100 PLN. W ASO ok 300PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WYMIANA CZUJNIKA. Przecinamy opaskę zaciskową. Na zdjęciu jest biała. Należy uważac zeby nie pociąć tej gumy

 

U mnie nie było opasek.

Czujnik siedział pomiedzy dwoma noskami.

Rozbierałem to, bo jeden miałem wduszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie miałes tej gumy załozonej ? Goły czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda.

Czujnik wskakuje pomiedzy 2 noski i na tym koniec.

Teraz przyjrzałem się, że na to jest guma, którą trzyma właśnie ta opaska...?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Powinna byc, tak jak u mnie na zdjęciach - etka tak wskazuje. Gumki mozesz dorwac w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podać numer seryjny część - gumek nakłądanych na czujniki. Dzwoniłem dziś do ASO i nie potrafili nic takiego zdiagnozować.

Może jak im podam numer części to będzie łątwiej.

Potrzebuje gumkę na tylny prawy czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby ktoś podać numer seryjny część - gumek nakłądanych na czujniki. Dzwoniłem dziś do ASO i nie potrafili nic takiego zdiagnozować.

Może jak im podam numer części to będzie łątwiej.

Potrzebuje gumkę na tylny prawy czujnik.

 

Kurcze nie mam etki wrzuconej. Mówisz o uszczelce czy tej osłonce gumowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w zderzaku to mozna kombinować od spodu ale z reguły sciąga się zderzak. Czujnik to loteria na allegro. Chromy w większosci są wporządku jesli mają nienaruszoną powłokę. Jesli juz cokolwiek chromu pękło na nich to juz szrot. Czujnik 200 zł za nowy chromowany to wporządku cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chromowane czujniki, a bede zmieniac grill na czarny a tym samym musze zmienic ich kolor, myslicie ze mozna je pomalowac?? czy lepiej szukac odrazu tych w kolorze czarnym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lakierowane. Problem z głowy będziesz miał. Nie wolno malować czujników ponieważ będą pikac cały czas. Są dość czułe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Michal powiedz mi czy tam cos trzyma gril , bo mi sie nie odchylil calkiem ,tylko tak na polowe tego co tobie . Czyli na tyle ze reki wsadzic za gril sie nie dalo . Tam w tych miejscach (pozwolilem sobie zobrazowac na twoich fotkach) sa jakies noski po dwa na strone . Aby gril odchylil sie na tyle co tobie trzeba go podciagac do gory ? No a te noski w tych miejscach to jak obejsc ,odchylajac go calkiem i do siebie gril ?

 

Chcialem sprawdzic jakie tam sa numery czujnikow ,mozna to zobaczyc tylko po calkowitym ich wyjeciu chyba .

 

20100116088[1].jpg

 

20100116089[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co pamiętam to są 2 haczyki 20100116091.jpg widoczne na tym zdjęciu. (po środku grila na wysokości ostatniej poprzeczki)

 

Musisz przed wyjęciem grila odpiąc obie kostki od czuników. Inaczej się nie zdejmie. Jak juz odepniesz to delikatnie w góre i w dół i powinien wyskoczyć sam :) Jak by były problemy to daj znać. Chętnie skoczę do garażu i nakręce filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawa sie wyjasnila .

STA60141.JPG

 

Zielone ,to sa otwory od srub ramki tablicy ,tak jak myslalem byly tam wkrety nieco za dlugie i trzymaly gril wraz z tym co za nim jest ,czyli ze zderzakiem . Po czesciowym ich odkreceniu gril wyszedl pieknie , na szczescie pomyslalem zanim tam cos by sie urwalo .

 

Niebieskie ,miejsca na dwie sruby ,ktore sa wkrecane od dolu pod skosem.

 

Pomaranczowe ,tu gril wchodzi od gory i zachacza o te kolki opadajac .Gril odchylony do przodu sam zchodzi z tych czterech kolkow elegancko .

 

A tak konkretnie wyglada kolek i dolne miejsce mocowania grila .

STA60140.JPG

STA60179.JPG

STA60181.JPG

 

A to co wydawalo mi sie ze trzyma grila na dole ,to laczenie zewnetrznej czesci grila z wewnetrzna .

STA60197.JPG

 

Wyjolem czujniki ,a w plastikach w ktorych sa mocowane widac takie otwory niechlujnie wykonane ,recznie czy jak . To jakies odwodnienie jest ? Tylko w obydwu plastikach sa w innych miejscach .

STA60201.JPG

STA60202.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który czujnik jest uszkodzony powie na pewno VCDS. Organoleptycznie moze nie byc uszkodzony, nie będzie to widoczne. U mnie szykuje sie prawa chromówka do wymiany, czasami wariuje ;) d

 

A co do dostępności czujnika, najłatwiej jest zdjąć zderzak. Jest pełen opis na forum. Nie jest to takie trudne. Mozna też uchylić jeden bok, zawsze to jakiś moze się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu dojdziesz po zdjęciu nadkola i dolnej osłony, oraz koło skrecone przodem do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A od spodu idzie dotrzeć do tego czujnika

 

[ATTACH=CONFIG]72447[/ATTACH]

Lewy.

[ATTACH=CONFIG]72448[/ATTACH]

Prawy.

 

Osobiscie tych bocznych nie wymienialem ,ale troche gimnastyki ,zdjeta pokrywa dolna ,kanal i sprytne rece i pewnie sie da . Ja osobiscie bym tak sprawdzil , nie pamietam czy dalo sie je reka od spodu dotykac,ale jak auto by postawil stronami do krawedzi kanalu to raczej by sie dalo . Co do lewego to jest na otwartym polu , trudniej z prawym bo jest troche za zbiornikiem na plyn do spryskiwaczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności