Skocz do zawartości
Michal.Enter

Jak zdjąć i zamontować przedni gril w b6 ? Wymiana czujnika parkowania (chrom).

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak odkopuje temat, ale mam dziwny problem właśnie z chromowanymi czujnikami.

 

Po niedawnej wymianie obu sztuk działają mi one dobrze... dopóki nie uruchomię silnika, kiedy to zaczynają wariować (tzn. pokazują co chwilę inna odległość pomimo braku przeszkody).

 

Miał ktoś taki problem, albo ma ktoś może jakiś pomysł? Będę baaardzo wdzięczny, bo już zwariować można. Z wiązkami i pinami teoretycznie wszystko OK (przynajmniej wg lokalnych magików).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przednie chromowane czujniki to tragedia. Też zakupiłem dwie nowe sztuki, podłączyłem i jak jest sucho jest ok. Tylko deszcz popada i juz zaczynają wariować. Kiedyś to i nawet w deszcz dobrze działały, a teraz tylko mnie wkur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od wczoraj jestem właścicielem Passata chromowane czujniki są zjedzone, więc planuję wymienić bo nie działa system, czy czujniki o numerach 5Q0919275B, są zamienne i będą działały, czy muszę szukać konkretnego numeru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ten wątek od początku ? Masz tam opisane kody czujników.

 

btw - kupiłem chromowane Valeo po 185pln/szt. Te noname zamienniki po 50-100pln mnie nie przekonują. Założę w przyszłym tygodniu. Zobaczymy jak długo pożyją...

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie cały, ale mimo tego wolałem zapytać. Dzięki za odp.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem chromowane valeo jakieś 2 tygodnie temu i jeden po deszczu piszczy... nie podpinałem jeszcze pod vcds, ale pytanie czy powodem może być jakieś zwarcie albo brak styku. Wierzyć mi się nie chce, ze nowy umarł po dwóch tygodniach... zamienię je miejscami i sprawdze, jak co reklmacja, ale może ktoś ma pomysł...

btw - nie mam tych gumowych kapturków (osłon wewnętrznych czujnika mocowanych na trytytki) i teraz pytanie czy ktoś może mi podać ich numer oraz czy ich brak może mieć wpływ na działanie ?

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maniujr napisał:

btw - nie mam tych gumowych kapturków (osłon wewnętrznych czujnika mocowanych na trytytki) i teraz pytanie czy ktoś może mi podać ich numer oraz czy ich brak może mieć wpływ na działanie ?

 

1T0919133C9B9 - pierścień uszczelniający ;w ASO cena brutto 1,18 zł/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to nie to (te dostałem 3 sztuki w komplecie, szary, ciemnoszary i przeźroczysty, który zamonotowałem). Chodzi o to

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, maniujr napisał:

Dzięki, ale to nie to (te dostałem 3 sztuki w komplecie, szary, ciemnoszary i przeźroczysty, który zamonotowałem). Chodzi o to

Przechwytywanie.JPG

 

3C0919492K - uchwyt czujnika przód str. lewa wewnętrzna = cena brutto 32,23 zł

3C0919492L - uchwyt czujnika przód str. prawa wewnętrzna = cena brutto 32,23 zł 

Poniżej real foto.Nic więcej nie ma

8854.970.jpg

Edytowane przez JurekW
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on występuję w komplecie z tą gumką ? na realoem w ogóle jej nie widzę...

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak to jest z passatem CC (2009)? Wlasnie padł mi przedni prawy srodkowy wg komputera... One w CC są czarne.  Czy byłby ktoś tak uprzejmy i podał numer tego czujnika? Bylbym wdzieczny. Dostęp do niego jest bardziej skomplikowany niż tylko zdjęcie grilla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja również zastosowałem sposób Łukasza na ożywienie czujnika zbliżeniowego chromowanego. Zdemontowałem czujnik usunąłem resztki chromu i dokładnie wyczyściłem powierzchnię papierem ściernym, najpierw grubszym, potem drobniejszym, zamontowałem czujnik podłączyłem i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności