Skocz do zawartości
lookas76

Dziurawa chłodnica

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś z ETKĄ mógł pomóc, to będę wdzięczny
zły temat wybrałeś :P

a chłodnice dopasuj sam sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, sorki, ale trochę się tu nie ogarniam - myślałem, że temat o chłodnicach jest tematem, gdzie mogę zapytać o chłodnicę, ale spoko :D :D :D :D

 

Dziękuję Ci bardzo za ten wykaz - będzie pomocny przy zakupie nowej :) Aaa i sorki, że Ci zburzyłem punktem pomógł taką ładną liczbę (666) :P:D

 

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:38 ----------

 

Albo i nie będzie pomocny, bo do silnika AEB niby pasują te:

8D0 121 251 Q

8D0 121 251 P

i różnią się wymiarem rdzenia (jedna 630x414, druga 630x398). Jedna jest niby do klimy, druga nie, ale z tego, co wyczytałem we wcześniejszych postach - podobno to nie ma znaczenia... Już całkiem zgłupiałem z tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem z płynem. ucieka mi i nie wiem gdzie. Kolega-mechanik mówi że padła chłodnica. nie zauważył żadnych wycieków na rurach.

i mam pytanie. kupić nową czy dać do renewacji? co lepiej sie opłaca.

prosze o pomoc. z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem z płynem. ucieka mi i nie wiem gdzie. Kolega-mechanik mówi że padła chłodnica. nie zauważył żadnych wycieków na rurach.

i mam pytanie. kupić nową czy dać do renewacji? co lepiej sie opłaca.

prosze o pomoc. z góry dzięki

 

W jakim tempie tego płynu Ci ubywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim tempie tego płynu Ci ubywa?

 

powiem tak.. jak mróz teraz przyszedł to zobaczyłem ze zniknął, po nocy. czyli możliwe ze w nocy uciekł ale nie zauważyłem nic na ziemi. zadnych wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn jest różowy łatwo go zobaczyć, zwłaszcza po postoju w nocy - może gdzieś kapać na osłonę i się gromadzić. Często nie da się zauważyć przy gorącym silniku ponieważ albo odparowuje od razu, albo kapie na coś gorącego lub przy rozgrzanym silniku nieszczelność pod wpływem ciepła znika. Pooglądaj każdy zakamarek powinieneś gdzieś zobaczyć różowy nalot - tak się objawia nieszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spada na zieme. ale często stoje na zwykłej ziemi i to wsiąka. ale postaram sie jak najszybciej zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli to z chlodnicy.. to czy lepiej zrobić ją, czy kupić nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeśli to z chlodnicy.. to czy lepiej zrobić ją, czy kupić nową?

 

jakbym jeździł w promieniu 25km od domu to może bym myślał nad naprawą - w innym przypadku dla komfortu psychicznego to tylko wymiana na nową (czyt. fabrycznie nowa). Ryzyko jest duże w przypadku awarii układu chłodzenia - oceń sam co wolisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie regenerował chłodnicy. Ale wybór jak zawsze należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płyn jest różowy

 

Może Twój - ja mam jasnozielony, jest jeszcze niebieski i ciemnozielony :P :P

 

Ad płynu też mam pytanie - mam nieszczelną chłodnicę, bo jakiś matoł zamiast ją wymienić, to zakleił żywicą i oczywiście pękło. Ale nie o to chodzi - mój płyn chłodniczy po wymianie był zielony. Teraz wygląda jak zupa pomidorowa. Wygląda jakby rdza w wodzie pływała... Myślicie, że to z chłodnicy, czy gdzieś indziej szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie wiem czy temat był już poruszany, ale ostatnio chciałem sobie klimę nabić i gość powiedział, że mam nieszczelną chłodnicę od klimy. Zaznaczam, że jest to Passat B5 FL 1,9TDI 131KM i po przekładce. Nie orientujecie się czy czasem nie są inne te chłodnice w europejczyku i angliku? Czy z wersji europejskiej będzie pasować? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg teorii powinna pasować, bo w silniku jest praktycznie wszystko tak samo, jak w europejczyku. Ale po co chcesz zakładać od europejczyka, skoro allegro jest pełne od anglików na części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg teorii powinna pasować, bo w silniku jest praktycznie wszystko tak samo, jak w europejczyku. Ale po co chcesz zakładać od europejczyka, skoro allegro jest pełne od anglików na części?

 

No wydaje mi się że chyba lepiej założyć nową i będzie spokój na dłużej... z używkami może być różnie, co nie? Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem uzywana z gwarancja 6 miesiecy za 150 zl i hula do tej pory juz ponad rok

pozatym wymienilem kruciec z czujnikiem i nagrzewnice bo przeciekala , autko ma swoje lata i wszystko ma prawo sie skonczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozszczelniła mi się chłodnica wody.

Za naprawę to nie ma się co raczej brać bo to na krótką metę - chyba, że ktoś zna jakiś magiczny sposób bo cieknie mi z lewego dolnego rogu .

 

Zastanawiam się nad kupnem nowej THERMOTEC D7A008TT za około 250 zł (chińska).

 

Teraz pytanie czy dobrze robię czy może jakąś używkę kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod temat. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem poprzednie wątki, ale jeśli posiadam chłodnice o gr. 23 to śmiało mogę zamontować tą o gr. 32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, z czystym sumieniem mogę Wam polecić chłodnice firmy NRF. Przechodziłem przez temat ponad rok temu i praktycznie zapomniałem o problemie. Są pozbawione wady którą posiadają oryginalne duzo droższe

(Pokazywał mi facet przy wymianie lipę - z boku pod tworzywem w aluminiowej konstrukcji zaciśnięty jest stalowy płaskownik który z czasem koroduje/reaguje i powoduje rozszczelnienie boku)

Może się komuś przyda- Ja kupowałem od nich:

http://forum.vw-passat.pl/threads/111670-Firma-GAB-RAT-Chlodnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. dziś nadszedł kres chłodnicy wody w moim pasku (B5 2002 TDI). trzeba więc zatem kupić nową. i tu jest problem. na allegro można dostać nową chłodnicę już za 100 zł. w zaprzyjaźnionym sklepie proponują mi za 300/350 zł. u dealera jest jeszcze droższa. auto ma mi jeszcze długo służyć więc nie chce kupić badziewia. jaką chłodnicę kupić? pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności