Skocz do zawartości
Krissy

demontaż klosza od obudowy - lampy tył B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z tym, że w swoim passacie posiadam lampy led w wersji black, które nie są do końca black, wpadłem na taki pomysł, żeby je rozebrać i elementy nie odpowiedzialne za odbicie światła polakierować na czarny mat.

Dlatego mam pytanie czy ktoś rozbierał lampy tylne w B5. Na forum jest instrukcja jak rozebrać reflektory ( przez rozgrzanie można je rozkleić a później skleić silikonem) czy podobny patent można zastosować przy lampach tylnych?

P1130499.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzanie Kloszy powinno załatwić sprawe tylko nie przesadzaj z tym podgrzewaniem bo sie odkształci gdzieś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przód ;) Popytajcie kolegę Jaruckiego,z tego co mi wiadomo to działał coś z lampami tylnymi,ale nie wiem czy zrobił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym, że w swoim passacie posiadam lampy led w wersji black, które nie są do końca black, wpadłem na taki pomysł, żeby je rozebrać i elementy nie odpowiedzialne za odbicie światła polakierować na czarny mat.

Dlatego mam pytanie czy ktoś rozbierał lampy tylne w B5. Na forum jest instrukcja jak rozebrać reflektory ( przez rozgrzanie można je rozkleić a później skleić silikonem) czy podobny patent można zastosować przy lampach tylnych?

to kombiak , ale moze pomoc http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39443

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie znalazłem innego postu związane demontażem kloszy przednich lamp,więc tu zadam wam pytanko?:victory

Jak rozkleić z przednich lamp klosze? lampy originalne hella,juz probowałem podgrzewać ale za mocny klej wy odziellić klosz od reszty,:niewiem pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz je rozklejac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik i podgrzewasz. Wtedy klosz ładnie schodzi. Wiadome temp. nie za duża bo przypalisz :)

 

Nie zobaczyłem że chodzi Ci o FL . Moja porada dotyczy przed lifta :)

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w grzaniu reflektora od FLa. Tylko rozcinane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa od fl'a nie rozklei się od temp.

Odginasz rant w który wchodzi klosz i wydłubujesz klej po kawałku. Innej opcji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odcinam dremelem rant i przeciągam haczykiem po długości i odłazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie bym chciał flaki lampy zmienic tzn soczewke, robie własną instalacje do ksenonów, w piekarniku probowalemi nie da rady, szkoda mi jest uszkodzic obudowe lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ,ale osobiście rozklejałem w piekarniku lampy przednie od FL-a i na 4 sztuki dwie się rozkleiły bez problemu (hella z angola) a dwie za cholerę nie chciały (niby hella ale kontynentalna i made in czech republik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego arkady4 bzdur nie pisz. Bo b5 FL jest na twardym kleju więc nie ma opcji rozkleić tych lamp. Jedynie co to utrata szkła albo obudowy jak kto woli albo opcja polonez15. Sam muszę spróbować z tym haczykiem. Sprawdzałem rozklejalność lamp na wszystkie sposoby od potraktowania kleju kwasem po wszystko. I nic. Jedni podważają i lampa wygląda potem jak nie wiadomo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem jak, ale moje zostały rozklejone, więc się da. Oddawałem do regeneracji, nie chcieli powiedzieć jak to robią, ale potwierdzili, że odklejają klosz, co zresztą widać po sposobie nałożenia nowego kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem 4 komplety i żaden nie zniszczony... Nie ma potrzeby go niszczyć. Klej to jest klej do szyb więc nic go nie weźmie tylko mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa hella2.jpg

 

 

napiszcie mi jaka tu zarówka wchodzi??/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak? nawet niema tam jakies zaczepu by zarówka bylanie ruchoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo brakuje spinki zarowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żadnej spinki a pierścienia, który się obraca razem z żarówką i kostką i jest do niej właśnie wpinany... Na allegro za grosze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności