Skocz do zawartości
Mate0

1.8 PF swap na 1.8T lub 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Vr6 jest poprzeczny....

 

Fakt, dopiero po dwukrotnym przeczytaniu doszedłem, że kolega MateO nie chce 2.8 pakować do b3, tylko chce kupić b5 z takim silnikiem...

Proszę o wybaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, dopiero po dwukrotnym przeczytaniu doszedłem, że kolega MateO nie chce 2.8 pakować do b3, tylko chce kupić b5 z takim silnikiem...

Proszę o wybaczenie :)

 

Zastanawiam się jeszcze nad b5 z silnikiem 2.8 :D

Ale z tego co widzę b4 vr6 można już kupić za niewielkie pieniądze , i w całkiem dobrym stanie :

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=124924027&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.modelDescription=vr6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&categories=EstateCar&lang=pl&pageNumber=2

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=122032060&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.modelDescription=vr6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&categories=EstateCar&lang=pl&pageNumber=1

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z tego co widzę b4 vr6 można już kupić za niewielkie pieniądze , i w całkiem dobrym stanie :

 

Niewielkie ? Pokazujesz paska za ponad 3 tys Euro :) Dolicz do tego 18,6% akcyzy od dużej pojemności (ponad 2300zł) i resztę opłat. To tego koszty sprowadzenia itp. Lekko licząc jakieś 15 tysięcy :D Faktycznie niewiele biorąc pod uwagę, że w PL można kupić za 8-9 tys VR6 na wypasie - i nie pisz, że nie bo nawet na forum się takie zdarzają.

 

Wiesz co kup lepiej to 3B w Polsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewielkie ? Pokazujesz paska za ponad 3 tys Euro :) Dolicz do tego 18,6% akcyzy od dużej pojemności (ponad 2300zł) i resztę opłat. To tego koszty sprowadzenia itp. Lekko licząc jakieś 15 tysięcy :D Faktycznie niewiele biorąc pod uwagę, że w PL można kupić za 8-9 tys VR6 na wypasie - i nie pisz, że nie bo nawet na forum się takie zdarzają.

 

Wiesz co kup lepiej to 3B w Polsce :)

 

Jakby było jakieś fajne 3B to kupiłbym w Polsce , ale boje się troszkę . Nie wiadomo jak z przebiegiem itd .

 

Słyszałem ze Czesi dbają o auta i można kupić dosyć tanio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech też tak do końca nie wiadomo tym bardziej, że 99% komisów prowadzonych jest przez Turków, którzy bardzo skutecznie się od nas uczą. I pamiętaj jeszcze o tym, że auto dla Niemca jest droższe niż takie na eksport.

Myślałem nad wyjazdem do Niemiec po swojego obecnego Paska i zrezygnowałem. Stwierdziłem, że taniej wyjdzie uzbroić się w cierpliwość i kupić coś u nas. Po poprzedniego Passata jechałem, kupiłem nie najdrożej, ale razem z kosztem wycieczki i opłat wyszedł nie najtaniej. Dolicz jeszcze czas, który musisz poświęcić na rejestracje u nas.

Tak na marginesie w internecie to ładne są te samochody i jest ich dużo, ale w rzeczywistości są już trochę brzydsze i trzeba się trochę najeździć żeby coś dobrego kupić.

Co do Czechów to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z moim mechanikiem , doradził mi że jak swap to najkorzystniej było by wsadzić vr6 .

 

Jak sądzicie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z moim mechanikiem , doradził mi że jak swap to najkorzystniej było by wsadzić vr6 .Jak sądzicie?

Masz pytanie masz odpowiedz :D :

Jestem za:

1. 2.8 VR6 12V: AAA można trafić już de facto za niewielkie pieniądze.. Przykładowo motor za 1000-1500zł, następne 3500-4000zł w części takie jak rozrząd i zostawić go w serii.. Zrobiony dobrze i na dobrych częściach dostarczy Ci dużo wrażeń

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sądzicie?

 

Kup sobie oryginalne B3 VR6 :) Jakbyś serio chciał robić swap tobyś nie pisał tylko już w garażu siedział i działał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie oryginalne B3 VR6 :) Jakbyś serio chciał robić swap tobyś nie pisał tylko już w garażu siedział i działał :D

 

Też tak myślałem . Uhh za zimno żeby coś robić w garażu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre koło, wywalić te beznadziejne in pro i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat znowu powraca :D Ale teraz po głowie chodzi mi g60. Raczej nie będzie taki drogi do wrzucenia.. Najlepiej chyba będzie kupić jakiegoś Corrado i wrzucić bo składanie gratów do 4x4 będzie trochę drogie ;)

Ostatnia ewentualność to 1.9TDI. Jednak kwestia ekonomiczna przemawia ;) Pożyjemy zobaczymy :D

 

1.9TDI od b4 chyba nie jest takie trudne do wsadzenia bo leżą poprzecznie tak jak 1.8 w mojej b3.

Edytowane przez Mate0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadź już jakieś 1.9 na pd i zrób sobie te 160 lekką ręką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. chciałbym ale z każdym dniem przychodzi nowy pomysł ;) Raz vr6, raz 1.8T a raz 1.9 TDi :D Normalny mętlik w głowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej bedzie trafic 1.8t w dobrym stanie, co by remontu uniknac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprosciej bedzie trafic 1.8t w dobrym stanie, co by remontu uniknac...

Ale 1.8T silnik z osprzętem czy anglik 1.8t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz musisz Ty przekalkulowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej cała buda z angola z silnikiem. Mniej problemów z gratami. Lepiej mieć przy sobie wszystko niż dokupować ;) Musiałbym jeszcze wziąć namiary od Kreska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam że się dołączę do tematu :) Mam w głowie teraz wiele myśli albo tuning diesla mojego albo może właśnie wsadzenie jakiegoś benzyniaka. Właśnie też myślę nad 1.8T vs 2.8,2.9 VR6. Czy wsadzenie 1.8T będzie z tym wiele pracy czy właśnie P&P w B4?

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz weź się odezwij do Andy czarny, jest w polecanych, handluje częściami do passatów, ale z tego co wiem to ma jeszcze kompletny swap ze skody rs, zresztą co chwilę ma coś dobrego

 

ja bym robił swapa na 1.8t,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności