Skocz do zawartości
dezerter_sdz

Jak to jest ze złomowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie wstawić ten temat, ale myślę, że tu nikomu nie bedzie przeszkadzał.

 

Mam na podwórku Żuka, nie takiego starego, bo 97 rok, ale chciałbym go zezłomować. Nie jeździ to już, nie ma silnika i tylnego mostu i tylko rdzewieje i trzeba płacić za niego OC.

Interesuje mnie skąd mogę wziąć zaświadczenie o zezłomowaniu. Byłem na jednym szrocie gdzie powiedzieli mi, że za jakieś tam brakujące kilogramy do wagi wbitej w dowodzie będę musiał coś tam im zapłacić. Czy to prawda? Czy może na każdym złomie mi go zabiorą i wystawią zaświadczenie? Nie interesuje mnie zbyt mocno, żeby dostać za niego kasę, ale dopłacać to raczej nie chce.

 

A przy okazji, może wie ktoś gdzie w mojej okolicy jest jakiś ktoś kto go weźmie?

Mogę wyjąć z niego wszystko co nie jest metalowe i dowieść na miejsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zaświadczenia nie dostaniesz za złomowanie chyba, że po znajomości;), z dopłatą za braki samochodu dokładnie tak jest nie wiem ile oni liczą za braki - jaka cena, ale wiem ze w moim regionie wygląda to tak, że mozesz sobie powyciągac jakieś małe elementy np listwę, zamek albo zaślepkę ale juz za brak fotela zapłacisz. Oni zawsze to tłumacza ze auto ma być w miare kopletne. W twoim przypadku gdy brakuje ci silnika to napewno zapłacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja właśnie będę złomował Vectrę, i wszystko z niej wymontowałem, została sama buda!

Pytałem w kilku miejscach, i chcieli żebym dopłacił.

Nie bardzo mi się to podobało, więc szukałem dalej.

W jednym miejscu za brakujące kilogramy kazał mi dorzucić innego złomu, żeby zgadzała się waga.

No już lepiej!

Ale zapytałem jeszcze w jednym miejscu, i tam powiedział mi że przywożę budę, On mi nic nie płaci za to, ja jemu też, i wystawia mi kwit ze złomowania.

Jutro jadę!! :D

 

No Tobie pewnie nie po drodze do Zamościa, ale może poszukaj u siebie w okolicy innych miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złomowałem ostatnio swojego golfika 1 też powyciągałem trochę gratów z niego. I kolo mi powiedział ze musi być ok 80% wagi auta bo inaczej ma problemy z jego rozliczeniem.

powrzucałem trochę złomu samochodowego do bagażnika i dostałem jeszcze za niego ponad 200 pln (płaci od kilograma, mi ok 30 gr).

Najlepiej podjedź na jakiś skup złomu kup na kilo jakiś silnik nie koniecznie od żuka wrzuć na kipę i wtedy jedź go zezłomować żuk jest dość ciężki więc powinieneś na nim jeszcze zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo spisujesz umowę z zulem, i sprzedajesz auto na zlom, jeszcze ze 200-300 zl dostaniesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec spisujesz lipną umowe ( z duchem) i zanosisz do wydziału komunikacji, (najlepiej do kwoty 1000 zł wtedy nie obchodzi Ciebie urząd skarbowy). Jeśli wpada jakaś kontrol (policja, skarbówka itp) pokazujesz umowę a jesli oni stwierdzą że takiej osoby nie ma to Ty mówisz że dówod osobisty który Ci okazał był prawdziwy, ksera nie masz bo nikt tego nie wymaga. Nie ma obowiazku sprawdzania każdego sprzedającego na komisariacie wiec nic nie mogą zrobić.

P.S Ja tak nie robiłem :P ale słyszałem że przechodzi :).

Edytowane przez Nikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też jest sposób. Znajomy tak zrobił. Spisał umowę z fikcyjną osobą. Coś tam się go czepiali w firmie ubezpieczeniowej, ale twardo stał przy swoim, i przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności