Skocz do zawartości
chatom

SymphonySKODA a pasek bez CAN

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z radyjkiem udalo mi się podłaczyć,kostki pasują i gra.. ale po godzinie wyłącza się, nie można ściemniać podświetlenia,nie działa GALA i pewnie jeszcze coś..

szukalem na allegro jakiegoś emulatora..są ale chyba do radyjek 2 DIN..albo NAVI widziałem jakiś emulator do audi ale sprzedający napisal mi że nie nadaje się do mojego..może nie orientowal się??nie wiem..ja nie orientuję się..

Może ktoś z kolegów orientuje się i podpowiedział by mi jaki emulator kupić..już wkurza mnie to wyłączanie radia.

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość emulatorów będzie dla Ciebie nieprzydatna ponieważ działa "odwrotnie", tzn. zamienia komunikaty z sieci CAN auta na sygnały "analogowe": GALA, podświetlenie, zapłon dla odbiornika (puryści językowi powiedzą, że to też sygnały cyfrowe, ale to taki ogólnie przyjęty skrót myślowy ;-) ).

Emulatory te służą do przyłączenia starego typu odbiornika do nowej instalacje gdzie jest tylko CAN.

 

Ty potrzebujesz coś co działa odwrotnie - zamienia sygnały auta: GALA, podświetlenie itd. na komunikaty sieci CAN dla odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę bym się tu nie zgodził gdyż chodzi o to żeby zmienić sygnał analogowy na cyfrowy, po to właśnie daje sie ten emulator gdyż radio potrzebuje sygnału cyfrowego. Kolega widzę ma paska bez Can wiec to radio potrzebuje emulator który zmieni sygnał analogowy na cyfrowy i wtedy to radio będzie poprawnie działać. Więc może któraś z tych dwóch podejdzie zapytaj sprzedającego jak to Symphony to może podejdzie

 

http://www.allegro.pl/item878553061_audi_can_bus_adapter_concert_2_chorus_2_symphony_2.html

 

http://www.allegro.pl/item885346014_can_bus_adapter_fis_concert_2_chorus_2_symphony.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę bym się tu nie zgodził gdyż chodzi o to żeby zmienić sygnał analogowy na cyfrowy, po to właśnie daje sie ten emulator gdyż radio potrzebuje sygnału cyfrowego

 

A co ja napisałem w ostatnim zdaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość emulatorów będzie dla Ciebie nieprzydatna

 

z tego co ja widziałem na Allegro to są tylko takie emulatory które emulują analogowy na cyfrowy więc z tym zdaniem sie nie zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja widziałem na Allegro to są tylko takie emulatory które emulują analogowy na cyfrowy więc z tym zdaniem sie nie zgadzam

 

Ok, nie kłóćmy się o statystyki.

Chciałem pokazać, że pod określeniem "emulator CAN" mogą kryć się urządzenia, które nie mają ze sobą nic wspólnego i trzeba wiedzieć co się szuka.

Przykład: http://www.allegro.pl/item875681541_dietz_can_bus_interface.html - działa "odwrotnie" do tych, które podałeś.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, nie kłóćmy się o statystyki

 

Jasne jestem tego samego zdania.

Widzę Piotr że tylko my zainteresowani jesteśmy tematem w odróżnieniu od Autora:)

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę Piotr że tylko my zainteresowani jesteśmy tematem w odróżnieniu od Autora

 

Pewnie dlatego, że rozwiązał problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności