Skocz do zawartości
lukas63

Cena wymiany butli lub legalizacji starej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak z ciekawości zapytam,bo do końca ważności jeszcze trochę mam

1) ile wyniesie wymiana butli ok 40l? butla +robocizna - ktoś już może to robił to będzie wiedział

albo

2)ile kosztuje legalizacja starej jeżeli jeszcze się nadaje do użytku

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem od gazownika ze taniej wychodzi złożyć nowa instalację niż legalizować starą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik z przekładką koło 400,ponowne badania i legalizacja w podobnej cenie z tym że dostajesz na max 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak koszt nowego zbiornika z wymiana ok 400zl legalizacja starego zbiornika podobny koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz na taką samą to można pójść w używkę... koszt 100-200zl za < 5 letnią... Podłączenie takiej samej to koszt ok 70 zł bynajmniej mój gazownik tak zażądał ale stwierdził, że to można zrobić samemu bo wystarczy rozkręcić starą, wybrać wielozawór i dać do nowej wymieniając podkładkę gumową... i śmigać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić butlę na szrocie (tylko taką co ma jeszcze jakiś okres ważności przynajmniej 4 lata bo inaczej się nie opłaca) i założyć do auta a jeśli potrzebujesz na nią papier to wystarczy odczytać z butli producenta i wszystki dane nabite na tej że to butli po czym szukamy producenta (np w internecie ) dzwonimy do niego lub składamy wniosek w jakiś inny sposób i możemy tak dostać DUPLIKAT "Poświadczenia wykonania i zbadania zbiornika gazu skroplonego do napędu pojazdów samochodowych".

 

Na przykład do zakładu GZWM Grodków podanie składa się przez internet http://www.gzwm.com.pl/cms/php/do_druku.php3?cms=cms_gzwme&lad=a&id_dzi=&id_men=6&id_dok=7&zalaczniki_zdjecia=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legalizacja butli w sasiednim miescie to koszt 170 zł a na ile lat to jutro przedzwonie i sie zapytam bo sam nawet nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjsciem jest zrobic jak rk9 wspomnial kupic tanio bez kwita nawet dostaniesz butle w kolo 42 L za 50-60 zl bez papierów i złożyc wniosek o DUPLIKAT uzasadniajac ze zagubiles przy przeprowadzce.Koszt duplikatu to 100-120 zl w zaleznosci od producenta a wymienic mozna ja samemu i podjechac do gazownikow na sprawdzenie tylko szczelnosci przy butli kosz 10-15 zl(mozesz kupic taka pianke i sam sprawdzic koszt 16 zl jak tak zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja legalizacje dostałem na 10 lat w Stalowej Woli fachowo i tanio w porównaniu z tym co piszecie

Edytowane przez fenix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tak jak kolega pisze.

170 zł - legalizacja na 10 lat - Stalowa Wola - polecam zakład :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale jak sprawdzic waznosc butli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej na dokumencie od zbiornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim dokumencie nie mam zadnego dokumentu aby w dowodzie pisze ze zalozona w 2005... A na butli jest naklejka ale juz zdarta...;/

Edytowane przez Passat7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakim dokumencie

"Poświadczenie wykonania i badania samochodowego zbiornika LPG"

nie mam zadnego dokumentu

A jak przechodzi coroczne badanie okresowe??

aby w dowodzie pisze ze zalozona w 2005

Jeżeli był nowy zestaw to pewnie do 2015r. ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na butli jest bita data jak i numer. Jeśli nie masz dokumentu na butlę możesz go wyrobić ponownie koszt około 60zł w przeciwnym razie bez ciężko będziesz miał zrobić przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie rejestracyjnym mam aby wbity gaz ze w 2005 zalozony... a poza tym zadnego papieru na gaz;/ mam jechac do typa od ktorego kupilem paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy kupnie powinien ci dać papier na butle, jedź i domagaj się tych papierów, jeśli nie to czeka cię wymiana butli 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wymiana czy jak mi sie skonczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke nie wprowadzaj w błąd!Jaka wymiana?! Jeśli butla ma ważność trzeba zrobić sobie duplikat homologacji! Zapraszam do lektury http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności