Skocz do zawartości
MrWho

[1.9 AVF] Po nocy twardy pedał hamulca - problemy z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

 

Mam problem z silniczkiem 1.9 AVF... w lato było all ok... jak temperatury zaczęły spadać pojawił się problem sporadyczny ale wkurzający... zarówno przy temp -5, -20 jaki i przy +5... miałem też taki problem po przejechaniu 300km (-10) i jak zaparkowałem do podziemnego garażu (+16)... po 6 dniach wsiadam pedał hamulca twardy... czyli już wiem ze problem będzie.. przekręcam kluczyk swiece gasną... odpalam zapala i dosłownie po 1s gaśnie... odpalam kolejny raz i musze krecić z 15-20s żeby odpalił... przy czym odpala tak jak by łapał łapał łapał... i w końcu załapuje... tak jak by się rozkręcał... w ciągu tych 15-20s pedał gazu mięknie

 

Miałem już tak od września jakieś 7x... zawsze po nocy... z tym, że oczywiście nie po każdej... przy różnych temperaturach na zewnątrz...

 

Ktoś ma jakieś pomysły od czego zacząć sprawdzać i w ogóle co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hamulca to sprawdź pompę i wężyki do serwa, co do odpalania to może kąt wtrysku się przestawił, lub czujnik temp szwankuje, lub czujnik na wałku rozrządu może korbowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej kąt wtrysków itd jest OK... bo w końcu to nie jest za każdym razem a jak by się przestawił to by sie przestawił... dzieje się tak tylko i wyłacznie jak jest pedał twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz pompę VACUM (czy jakoś tak) może to ona jest winna sprawdź węże podciśnienia dochodzące do serwa i pompy czy nie są przetarte lub któryś się nie zsunoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa vacum niby jest ale ponoc nie ma jak jej sprawdzić... ponoć też może się zapowietrzać przez filtr paliwa na powrocie... bo zachowuje się tak samo jak nie zalałem filtra paliwem po wymianie... też musiałem tak długo piłować... z jedną różnica... ten pedał był jak trzeba... a nie twardy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedał twardnieje bo masz nieszczelne servo albo węże podciśnienia.. Osłuchaj okolice serva po zgaszeniu silnika, w jego okolicach może być słyszalny syk. Twardy pedał hamulca raczej nie ma wpływu na odpalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm więc czemu gaśnie po odpaleniu tylko jak pedał twardy? Nic nic nie syczy... zreszta jak pisałem miałem tak z 8x w przeciągu ostatnich 4 miesiącach a prawie codziennie po nocy rano odpalam auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy jakie masz VAGiem i podaj co wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano miałem tak :) przejechałem 1km postał jakieś 3 godziny i go zwagowałem... 0 błędów.. poprzednie razy vagowałem 0 błedów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś coś podpowie... zaczyna mnie to denrwować :) Mogę jeździć 2 tygodnie miasto i bliskie okolice i jest OK... robię trasę wracam 180km łącznie po nocy 20s odpalam auto :/ Jakiś duperel nieziemski jest...

 

Logi vag:

dynamiczne:

000, 001

004

008,010

011,013

 

statyczne:

000

001

003

004

004

007

013

018

023

 

bs:

000

003

011

 

inne:

007 na zimnym

011

 

Sam już nie wiem objaw jak by się zapowietrzał... tylko jak to sprawdzić???

Co warto z logować przy odpalaniu, żeby wyszło czego to przyczyna? grupę 018?? kąt synchronizacji 004?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności