Skocz do zawartości
jarek3251

Czujnik predkości podłaczony i szarpie auto, czyszczony nastawnik

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakładam nowy wątek bo nic na ten temat nie mogę znaleźć. mój przypadek wygląda tak ze auto na 4 i 5 biegu od 1000 do 2000 trzęsie autem doszedłem do tego ze jak wyłączę (odłączę) w skrzyni biegów czujnik prędkości to przestaje trząść autem( jak ręka odjął ustają objawy) wszyscy tu piszą ze jeśli tak sie dzieje to nastawnik jest do czyszczenia wiec go juz 2 raz wyczyściłem ( czyt. mechanik) i nic jak było tak i jest. wymieniłem nawet sam czujnik prędkości na inny i to samo podmieniłem tez wtrysk sterujący i tez to samo nie mam więcej pomysłów co z tym zrobić błędów w vagu nie ma nastawnik chodzi dobrze chodź tylko sprawdzany był na postoju. jednym słowem: POMOCY!!! błagam!!!

zaczynam zastanawiać sie czy nie odciąć kabla idącego do ecu z tego impulsatora prędkości i mieć święty spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nastawnik jest w jakiś sposób uszkodzony mechanicznie, co powoduje blokowanie? Ewentualnie sama pompa. Przydałoby się zrobić logi statyczne i dynamiczne 001, 002 i jeśli da się to 019, oraz statyczne 013.

Aha, czy w ogóle mechanik miał pojęcie o tym co robił, czy wyjął nastawnik i przetarł go szmatą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawnik najpierw umył benzyną później wyczyścił jeszcze powietrzem sprężonym widziałem to i wszystko wyglądało pięknie nie mam juz sił do tego zrobię te logi i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale rozbierał go w środku, lutował potem złącza, ustawiał czujnik przesuwu na komputerze itp? JEśli nie, to niech odda Ci pieniądze a Ty jedź do kogoś kto to umie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrał na części pierwsze wyczyścił wszędzie później polutował kabelki i ustawiał na komputerze wszystko

 

---------- Post added at 09:10 ---------- Previous post was at 09:08 ----------

 

zrobię dzis logi to zobaczysz jak to wygląda zresztą sam widziałem dawkę ustawił na 4.8 mg a srw na 0,740 jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarek3251 - Mam pytanie, czy w końcu udało się znaleźć przyczynę? Ja mam tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności