Skocz do zawartości
loost

Wymaina dwumasy w B6 z DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo podobne problemy w moim Pasku 2006r 140 KM DSG HIGHLINE

Kupiłem go i pech chciał że zaczęło sie od dziwnych odgłosów na P i N jak auto stało z włączonym silnikiem. Teraz jest coraz gorzej i słychać stukanie jak sie dodaje gazu a zwłaszcza jak sie jedzie pod górę. Domyślam sie że to właśnie "koło dwumasowe" w DSG to sie chyba inaczej nazywa. Bardzo proszę o pomoc i opinie. Jeśli jest to właśnie przypadek z tematu to gdzie jest jakiś dobry mechanik w Krakowie i gdzie mogę kupić takie koło? bardzo proszę o pomoc i jakąś wskazówkę. Dodatkowo jeśli ktoś ma taką wiedzę to z jakimi kosztami mam sie liczyć? ostatnie pytanie dotyczy oleju w skrzyni biegów (DSG) gdzie i za ile go można wymienić i jaki to olej? potrzebne są jakieś specjalne maszyny do tego?

Dzięki Wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dwumas to koszt około 2500 zł za wymianę w Aso liczą sobie koło 1000 zł w innym warsztacie koło 600 zł olej to G052182A2 koszt na allegro to około 65 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G052182A2 koszt na allegro to około 65 zł
ale za 1L, a potrzeba 6L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za info, czy świst przy zmianie biegu w DSG z 1-2 itd to wina dwumasy czy jeszcze mi się coś dzieje ze skrzynią.... masakra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki za info, czy świst przy zmianie biegu w DSG z 1-2 itd to wina dwumasy czy jeszcze mi się coś dzieje ze skrzynią.... masakra !

Zmiana biegu w DSG trwa ok. 0.2 sek. nie wiem czy chodzi ci o tak krótkotrwały świst, być może to akurat przy wpięciu dwójki turbina przy tych obrotach wydaje taki dzwięk, co nie jest raczej niczym nadzwyczajnym.

I zmień sobie opis silnika w 2006r. nie było CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie źle wyraziłem, ale chodzi mi o taki odgłos który nie zaliczył bym do normalnych, jest to odgłos podobny do machnięcia patykiem w powietrzu z dużą siłą. :) w kazdym razie nie było tego wcześniej i jak powstały problemy z dwumasą zaczeły sie też po jakimś czasie te odgłosy. Dwumasa jest na bank do wymiany do tego olej i filtr w DSG ale martwie sie skrzynie :/

 

Dzieki za uwagę dot opisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... podbijając temat... chyba czeka mnie to co prędzej czy później każdego - wymiana dwumasy - w aucie odczuwalne są wibracje na luzie, dodatkowo na zimnym silniku słychać jakieś dziwne szuranie czy raczej stuki z okolicy koła 2masowego. Dzwonilem dziś z ciekawości do intercarsu w jakiej cenie mieli by takowe koło do mojego samochodu i Pan mnie miło zaskoczył- powiedział mi że 1800 zł po czym stwierdził że jak ponegocjuje to za 1500 je kupie...ponoć z sachsa.... moje pytanie brzmi czy ta cena jest możliwa czy handlowcowi coś się pomyliło???nadmienie, że nie podawałem vinu pytał tylko z jakiego miesiąca jest samochód....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to chyba do mamuala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś do nich dzwoniłem i podobną cenę od nich dostałem, jeszcze nie wymieniałem i nie wiem czy to się będzie nadawać. Jednak po cichu słyszałem od zaprzyjaźnionego człowieka w vw, że dwumasy na mieście można kupić dużo taniej niż u nich w serwisie. Mam takie same objawy jak lesz1979 ale na razie jeszcze jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ja już jestem PO, portfel odchudzony o 4700 zł

Robiłem to nie w ASO, za koło zapłaciłem 2955 zł do tego była wymiana filtra oleju ATM w skrzyni 70 zł oraz olej 6L ATM po 69 zł za litr. Mechanik szukał bardzo długo taniej dwumasy na mieście ale jak sie okazała każdy zamiennik to strzał w kolano, dlatego w moim przypadku skończyło się oryginałem z ASO, reszta tak jak opisałem. CO sie poprawiło?? wszystko! Auto nie tyrkocze, nie ma wibracji, nie ma przestoju jak mu daje R i nie ma też strzału na wstecznym gdzie myślałem że głową kierownice rozwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ale tu nie chodzi o zamiennik tylko oryginał sachsa- tak mnie zapewnia handlowiec! Poza tym Inter cars to raczej renomowana hurtownia - nie wydaje mi się aby mogli sprzedawać podróbki... co Wy na to? qrcze, że też nie można tego zobaczyć bo towar jest na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę tam dzisiaj to zapytam jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie było zamienników do DSG, ale może coś się zmieniło. Z drugiej strony dwumas przy DSG daje radę na około 200 tyś. Należało by się zastanowić czy warto rzeźbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będę tam dzisiaj to zapytam jak jest
dowiedzaiłeś się może jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siadłem z gościem przy kompie i okazało się że nie ma informacji czy jest to do DSG (wg mnie nie będzie pasować). Szukaliśmy jeszcze w innym programie i tam znalazł do skrzyni direct... 6 biegowej ale nie miał możliwości sprzedaży (część niedostępna u nich). Po całej rozmowie stwierdził że raczej nie mają możliwości sprzedaży do DSG i że może jedynie zamówić za pośrednictwem ASO, ale cena będzie jak w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to **** :/ a gość mnie zapewniał, że do dsg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr części którą znalazł dzisiaj handlowiec (03G 105 266 G) w ASO podali mi że do mnie ma być 03G 105 266 BD ale nie miałem przy sobie tego nr-u i nie zapytałem o to w interze.

 

Na aso-vag.pl cena brutto za 03G 105 266 BD = 2344,15zł

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=82409

Edytowane przez pawaroti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś linka do filmu lub fotek wymiany dwumasy dsg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,ten znam ale to nie dsg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności