Skocz do zawartości
loost

Wymaina dwumasy w B6 z DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z was wymieniał może sam koło dwumasowe w B6 ze skrzynią DSG?

Chodzi mi o to czy dużo jest z tym roboty, co trzeba zdemontować i na co trzeba uważać. Ogólnie o krótką instrukcję w celu zaoszczędzenia czasu na rozpoznanie tematu. Myślę, że takie informacje przydadzą się wielu uzytkownikom chcącym samemu serwisować swojego B6 bo wiadomo jakie są ceny usług :)

 

Aha i jeszcze jedno, co sądzicie wogóle o regeneracji dwumasy? Warto(?), czy dać sobie spokuj i kupić nową? Regeneracja 1200 a nowe 2500 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pokręc się za jednomasowym kołem, bo chyba Lusac takie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

 

Aha i jeszcze jedno, co sądzicie wogóle o regeneracji dwumasy? Warto(?), czy dać sobie spokuj i kupić nową? Regeneracja 1200 a nowe 2500 pln.

 

 

Co do regeneracji jest wielu zwolenników jak i przeciwników ,jeżeli 1200 to cena regenerowanej dwumasy i montażu i dostaniesz gwarancje rok to bym brał ,nowa część 3200 +wymiana w ASO 800 i dwa lata gwarancji więc suma sumarum wychodzi taniej regeneracja dziadostwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na któreś rozwiązanie sie zdecyduję tylko chodzi mi czy brać się samemu za wymianę? Jeśli nie jest to zbyt czasochłonne i skomplikowane to sam wymienię, ale jeśli sa jakieś myki to wolę dać komuś kto to juz robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym jest troche zachodu i jesli nie robiłes podobnych rzeczy wczesniej to lepiej daj do mechanika który zrobi ci to w 1 dzien i ja brałbym nowe kolo a nie regeneracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze? polecam nowe koszty LUK'a 1200 robota 400, także chyba niema co czarować z regenerowanym. Wiem bo sam wymieniałem, także polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie i powiem Ci tak sam myślałem żeby regenerować bo koło drogie zamówiłem właśnie te za 1200 i tak silnik drgał bo koło pewnie nie było wyważone dziewne szarpania były gdy np od 40 dałem mu na max w pedał gazu i po 300 kilometrach zaczeło walić jak stare po 170 tyś. W życiu nie decyduj się ne zakładanie koła dwumasowego regenerowanego ja kupiłem nowe luk mam paska 2006 170 ps dsg i koło które tam pasuje jak podawał znajomy z VW to jedyny model 03G 105 266Bk Jeśli masz 170 ps to masz przechlapane bo te koło dostepne tylko w serwisie za ok 3000 tys i nie wierz ludziom na allegro ze jakie kolwiek inne pasuje bo nie pasuje moze kształtem tak ale ono chyba musi miec jakis swoj ciezar Temat znam bo przerabiałem go miesiac temu

Pozdrawiam

 

A i musze pochwalic firme regenerujaca z Kożuchowa z ul moniuszki ze bez problemu oddali kasiorke za tamte regenerowane koło

 

nie doczytalem masz 140 ps wiec Twoje koło bedzie kosztowac to 1300 Luk i takiej właśnie firmy u mnie było fabrycznie zamontowane

Edytowane przez rawenum
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze? polecam nowe koszty LUK'a 1200 robota 400, także chyba niema co czarować z regenerowanym. Wiem bo sam wymieniałem, także polecam !

 

No na pewno nowe koło do DSG za 1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
No na pewno nowe koło do DSG za 1200 zł.

Zgadzam sie z Tubrolotem dziwne moje kosztowało 3200 w sierpniu do dsg wiec chyba cos nie tak.Szukałem poza Aso cena była zbliżona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podepne sie pod temat ,

czy to pewne ze chcac kupic obecnie B6 serwisowane do konca z 2005 ,

w ktorym kolo dwumasowe nie bylo wymieniane ...bede musial je i tak z czasem wymienic nawet jesli na dzien dzisiejszy nie ma obajwow (lub tez nie potrafie ich rozpoznac) ?

 

pozdrawiam

michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Panowie,

podepne sie pod temat ,

czy to pewne ze chcac kupic obecnie B6 serwisowane do konca z 2005 ,

w ktorym kolo dwumasowe nie bylo wymieniane ...bede musial je i tak z czasem wymienic nawet jesli na dzien dzisiejszy nie ma obajwow (lub tez nie potrafie ich rozpoznac) ?

 

pozdrawiam

michal

 

no pewnie że tak ,żywotność koła to od 120 do 180 tyś ,zdażają sie przypadki więcej lub mnie:D mi po kupnie padło po 10 tyś ,więc wszystko przed Tobą:D Też nie miałem żadnych objawów przy kupnie ,

A objawy to nierówna praca w pozycji P lub N później stuki nawet przy odejmowaniu gazu to już jest kraniec ;)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że ostro przepłaciłeś kolego,

jak chcesz mogę dać namiar na tanie i solidne usługi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dawaj,tylko uprzytomnij sobie,że to dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy cały czas o dwu-masie ,a ja Ci dobrze radze, popytaj o jednomase - bo to sztywne koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość włodos

Koledzy. Proszę o pomoc. Mam Passata 2.0 TDI 140KM DSG z 2006r. Przejechałem 95tyś i na wolnych obrotach(P) mam jakieś stuki. Podczas jazdy nic się nie dzieje nie szarpie nie stuka. Czy to może być ten problem z kołem dwumasowym i do kiedy można z tym jeżdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Koledzy. Proszę o pomoc. Mam Passata 2.0 TDI 140KM DSG z 2006r. Przejechałem 95tyś i na wolnych obrotach(P) mam jakieś stuki. Podczas jazdy nic się nie dzieje nie szarpie nie stuka. Czy to może być ten problem z kołem dwumasowym i do kiedy można z tym jeżdzić?

 

no takie miałem objawy na początku, później nasilało się nawet przy odejmowaniu gazu ale słyszałem to tylko przy otwartych szybach, wiec jak będziesz mieć takie objawy to to ostatni gwizdek.mnie to dopadło przy 175tyś ,sprawdzałem historie w ASO i koło nie było wymieniane wiec i tak długo wytrzymało :)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy przy wymianie kola dwumasowego w passacie b6 dsg 140 trzeba coś jeszcze przy okazji wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie czy przy wymianie kola dwumasowego w passacie b6 dsg 140 trzeba coś jeszcze przy okazji wymieniać?

przy wymianie dwumasy nic nie trzeba dodatkowo wymieniać. Mój wynik to 147 tys km do wymiany dwumasy :(

AHA zamienników NIEMA

Edytowane przez Pawe(L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam pytanie czy po wymianie dwumasy w passacie 2.0 tdi DSG 140 z 2005r należy coś kodować-adaptować?

ma ktoś jakiegoś manuala? pierwszy raz sie do tego dobieram ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności