Skocz do zawartości
1robert

kilka pytań dotyczących klimatronika w b4

Rekomendowane odpowiedzi

wtyczka żółta - do kompa silnika (powinna być wtyczka u Ciebie za skrzynką bezpieczników od sterownika silnika)

U mnie na przykład nie było tej wtyczki idącej od ECU, trzeba było podprowadzić przewody do ECU. Trzeba było ale od czasu gdy włożyłem klimatronik jeszcze tego nie zrobiłem i klima działa tylko po jej załączeniu obroty spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, przy jakiej temperaturze na zewnatrz powinna działać klimatyzacja tj chlodzenie? Ostatnio jadac na panelu climatronica pokazywalo mi sie 22st. A bylo cieplo bo slonce grzalo bardzo takze uruchomilem ja a tu zonk nie chlodzi nic;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal klimę i sprawdź po chwili czy węże w komorze silnika są zimne, jeden powinien być lodowaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpal klimę i sprawdź po chwili czy węże w komorze silnika są zimne, jeden powinien być lodowaty

 

ten grubszy nie? bo są dwa, ten gruby powinien być zimny a nie jest. Qwa a robilem na tamtych wakacjach klime i znów to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten grubszy nie?

Tak.

Freon dał dyla.

Podjedź to za darmo dmuchną Ci w układ i na nieszczelności zrobi się tłusto, jak nie będzie to winna którejś gumki to stawiam na skraplacz.

 

p.s.

Gdzieś wyczytałem że freonu może uciec około 15 % w roku, ale chyba jak układ w ogóle nie pracuje bo wg tych wyliczeń to w innym aucie mam -5% czynnika :lol

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś z was mi odpowie na pytanie kostka klimy w climatronic wchodząca w ścianę grodziową która wysyła sygnały na ciśnienówke klimy i do modułu wentylatorów rozpiskę kabli??

 

Wiem ze niebieski to ciśnienówka pin 1

zielony z czarnym to ciśnienówka pin 2

i teraz mostek w kostce idzie do modułu wentylatorów na pin 8 i 3

 

i teraz zostaje mi ostatni przewód o oznaczeniu BRAZOWY Z SZARYM paskiem i nie wiem gdzie on ma iść i licze na waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktoś z was mi odpowie na pytanie kostka klimy w climatronic wchodząca w ścianę grodziową która wysyła sygnały na ciśnienówke klimy i do modułu wentylatorów rozpiskę kabli??

 

Wiem ze niebieski to ciśnienówka pin 1

zielony z czarnym to ciśnienówka pin 2

i teraz mostek w kostce idzie do modułu wentylatorów na pin 8 i 3

 

i teraz zostaje mi ostatni przewód o oznaczeniu BRAZOWY Z SZARYM paskiem i nie wiem gdzie on ma iść i licze na waszą pomoc

W zeszycie też tak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie o kostki instalacji Climatronika (Passat B4) zaznaczone na zdjęciu. Gdzie je wpiąć i za co odpowiadają?

 

[ATTACH=CONFIG]117611[/ATTACH]

 

 

 

Przepraszam za opóźnienie. Oto zdjęcie kabelków :-)

 

 

20140504-0003.jpg

 

kabel:

 

nr 1 (brązowa wtyczka)

nr 2 (czarna wtyczka)

nr 3 (szara wtyczka)

nr 4 (czarna)

nr 5 (czarna)

nr 6 (zielona)

nr 7 (niebieska)

nr 8 (żółta)

nr 9 (biała)

nr 10 (żółta)

nr 11 (czerwona)

nr 12 (czarna)

 

Jedynie orientuje się, że wtyczka nr 1, to masa, wtyczka nr 11 to wtyk prądowy wpinany w bezpieczniki. Czy wtyczka nr 12 powinna być wpięta we wtyczkę nr 2? Gdzie je podłączyć i czy jeśli wszystkie do bezpieczników to czy są wyprowadzenia kabli z wtyczkami jeśli nie będę miał odpowiednich miejsc w skrzynce bezpieczników?

 

Dziękuję za pomoc.

20140504-0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto zdjęcie kabelków :-)

Słaba rozdzielczość, nie można odczytać kolorów przewodów oraz numerków. Wrzuć w lepszej rozdzielczości na jakiś serwer i wklej tutaj link. Dodatkowo mógłbyś pokusić się o opisanie liczby i kolorów przewodów w kostce. Chętnie bym pomógł ale nic nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słaba rozdzielczość, nie można odczytać kolorów przewodów oraz numerków. Wrzuć w lepszej rozdzielczości na jakiś serwer i wklej tutaj link. Dodatkowo mógłbyś pokusić się o opisanie liczby i kolorów przewodów w kostce. Chętnie bym pomógł ale nic nie widzę...

 

Okey, jutro postaram się to poprawić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słaba rozdzielczość, nie można odczytać kolorów przewodów oraz numerków. Wrzuć w lepszej rozdzielczości na jakiś serwer i wklej tutaj link. Dodatkowo mógłbyś pokusić się o opisanie liczby i kolorów przewodów w kostce. Chętnie bym pomógł ale nic nie widzę...

 

 

25633929-07e.jpeg

 

vw.jpg

 

kolory kabli to po kolei:

 

1.

- brązowy

2.

- żółty

- brązowy

- czerwono-czarny

3.

- brązowo-niebieski

4.

- brązowo-biały

- brązowo-niebieski idący do kostki 3

5.

- szaro-niebieski

- biało-niebieski

- czarno-zółty

- biało-czerwony

- biały

6.

- czarno-zielony

- czarno-czerwony

- czarno-żółty

7.

- brązowo-biały

8.

- zielony

- niebieski

9.

- czerwony

- czarno-biały

10.

-czarno-biały

11.

- czerwony

12.

- zielony

- niebieski

- czarny

Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 brązowy - masa - wpinasz w słoneczko = punkt masowy nad skrzynką bezpieczników, po jej lewej stronie

12. wpinasz tą kostkę w wiązkę wychodzącą z panelu sterowania. Czujnik ten umieszczasz w głośniku na podszybiu

11. stały plus plus. Wpinasz z tyłu skrzynki bezpieczników jeśli masz wolne miejsce, jeśli nie to podłącz się pod taki sam czerwony gruby przewód

10 wpinasz w gniazdo nad skrzynką bezpieczników z takimi samymi wtyczkami. Jeśli nie masz to pin W1 z tyłu skrzynki bezpieczników.

9 chyba idzie gdzieś do dmuchawy

8 do ECU

6 kostka N z tyłu skrzynki bezpieczników

Na razie tyle mogę podpowiedzieć ze względu na brak czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało się wreszcie skompletować wszystko do montażu climatronica, prawie wszystko..., ponieważ nie mam koła pasowego z wału silnika..., silnika już nie było i mam pytanie czy koło pasowe z 1,9tdi będzie pasowało do 1.8, czy są jakieś różnice??, bo mam takie z 1.9 na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, ale jak wszystko rozbiorę to nie chciałbym się zaskoczyć przy składaniu... I jeszcze jedno pytanie, do których pinów w ecu silnika muszę podłączyć sygnał z klimy, bo nie mogę nigdzie znaleźć rozpiski do RP, o ile w ogóle jest w moim przypadku taka możliwość, bo wtyczki za skrzynką przekaźników nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pinowe ECU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile pinowe ECU?

Ecu to Bosch o numerze 0 280 000 711 - 25 pin'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie piny 15 i 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i ja mam pytanie odnośnie climatronica , montuje od podstaw i brakuje mi informacji gdzie co wpiąć , częściowo mam już ogarnięte , żółta wtyczka , brązowa-masa , czarna okrągła , i stały plus reszta po prostu nie wiem , częściowo wyjaśniło mi się wyżej w postach kolegów ale jednak jeszcze brakuje reszty wtyczek gdzie wpiąć , również podcisnienia mam rozpięte i potrzebuje je wpiąć odpowiednio na swoje miejsca , silnik mam vr6 na module także ta wtyczka do ecu chyba już podpięta . czekam na jakieś rady do piątku muszę mieć max info gdyż wracam do PL i muszę skończyć składać grata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pomoze ?? bo climatronic w ogole nie zyje a chcialbym to skonczyc wkoncu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos pomoze ?? bo climatronic w ogole nie zyje a chcialbym to skonczyc wkoncu

Dawaj dokładne foty dodatkowo z opisem w wysokiej rozdzielczości to jutro wieczorem będę starał się pomóc..

etka_b3_ac_vacuum_lines.jpg

CarProg2.pdf

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ide do auta grzebac to zrobie zdjecia niepodpietych kostek , mam tez jeden przewod zakonczony czerwona wtyka ( taka wtyka jak plusowe ktore wpina sie w skrzynke) z tym ze wychodzi z wiazki na wysokosci srodkowego tunelu musze sprawdzic czy tam pojawia sie prad , podam te i info niedlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności