Skocz do zawartości
1robert

kilka pytań dotyczących klimatronika w b4

Rekomendowane odpowiedzi

tak wg vagcat to element nr: 1H0820371B ten czujnik siedzi w wężu który idzie z silnika do nagrzewnicy - ale w tym który idzie z głowicy do nagrzewnicy (zasilanie nagrzewnicy) czy w powrotnym? w vagcat nie ma dokładnego rysunku lub ja nie potrzfię znaleźć.

 

może któryś z kolegów wie czy instalacja do czujników klimatronika w komorze silnika jest jakoś "osobno" czy wpleciona w resztę wiązki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w tym który idzie z głowicy do nagrzewnicy (zasilanie nagrzewnicy) czy w powrotnym?

W zasilającym, sterownik czyta temp płynu płynącego do nagrzewnicy, żeby nie dmuchał zimnym powietrzem przy -15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku - tak jak piszesz to jest logiczne ale wiesz nie zawsze tak bywa ;)

 

Jacek co masz na myśli pisząc że nie da się ich połaczyć? - mi chodzi o to czy mogę je wypleść z wiązki (czyli idą przy kablach ale nie są związane) czy są wplecione w wiązkę - w takim przypadku raczej zostanie mi uciąć kabelki by i dolutować nowe wg schematu tak tylko by mieć oryginalne kostki. U mnie jest tylko jedna wolna kostka nad czujnikiem ciśnienia w klimie - nie wiem do czego ona jest.

 

jeszcze jedno mnie męczy - pisałem wcześniej - co z diagnostyką układu - gdzieś musi być podłączony do złącza diagnostycznego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma diagnostyki diagnozujesz z poziomu panelu poszukaj jest opisane. Wiązka da się wypleść jak każda w pasku czyli wyjmiesz ją i wkładasz wpinasz i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku .. pytam bo na schemacie jest "data link conector" - kabelek szaro żółty albo szaro biały(nie pamiętam)

 

najlepiej by było samemu rozebrać układ w "dawcy" tylko że to auto jest 200 km ode mnie - dodać obecne warunki pogodowe i polskie drogi to trochę mi się nie uśmiecha wędrówka - ale dużo szybciej później by się składało w swoim...

No cóż chyba już prawie wszystko mi opisaliście - teraz trzeba podjąć decyzję i w drogę.. :) a póżniej jeszcze na pewno będzie parę pytań.

na razie wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma diagnostyki diagnozujesz z poziomu panelu poszukaj jest opisane

Jacek - mylisz się, normalnie podłącza się vaga i odczytuje błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam klimatronik z paska z 96r.... tylko mała wtopa - pojechalem a pasek był vr6 - jak już pojechałem to wziąłem taki jaki był.

 

w klimatroniku po 07/95 raczej na pewno nie ma czujnika na wężu wodnym. Szukałem a nie było w tym aucie i miałem zagadkę.

wydedukowałem ze schematu że po 07/95 zamiast czujnika na wężu wodnym (coolant temperature sensor) jest czujnik na wyjściu nagrzewnicy- czujnik temp powietrza za nagrzewnicą- opisany jako heater output temperature sensor. Kolory kabli pasują więc powinno to być to. Wiem też że w starszym klimatroniku nie ma tego czujniczka za nagrzewnicą który jest w tej nagrzewnicy którą mam ja.

 

powiedzcie mi jeśli mozecie jeszcze jedno - jak jest z panelami - tzn jeżeli klimatronik jest z eccon to jak by mu podłożyć sam panel (płytka z wyświetlaczem- nie moduł steujący) to będzie działać? - wstępnie to jest taka różnica że w module z off jak się wsadzi panel z econa po wciśnięciu econ klimatronik się wyłacza ale pisze econ zamiast off.

W drugą stronę nie próbowałem

pytam bo jest małe zamieszanie z panelem i muszę po przekładać bebechy

szukałem na forum ale nie znalazłem :(

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa z panelem jest o tyle skomplikowana że mam tył panela (sterownik) od pamela z econem (96r) ale przód z off bo ten z ekonem miał przerobione kolory i wyświetlacz w negatywie - więc ten nie bardzo jest do sprzedania.

przerobić kllorki to pestka ale choć wiem jak przerobić wyświetlacz to boję się go uszkodzić.

czy one(panele) się czymś różnią poza napisem econ na wyświetlaczu(klawisz mozna przełożyć)?

co jest wyświetlane jeszcze na tych literkach gdzie jest "econ" poza "auto"?

 

da sięzaaplikować sam wyświetlacz z B5(dużo tańszy) do panelu zB4?? na oko jest taki sam - widziałem coś na ten temat gdzieś na naszym forum ale nie potrafię teraz znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie widzę że tu ludzie co ogarniają temat climatronica bo ja to słabo szukałem już na forum i nic co mam uwalone jak w climatronicu wyskakuje błąd 412.4?climatronic z off więc można bezpośrednio na nim odczytać.Przepraszam że tak nie na temat i się tak w powarzniejszą dyskusję z taką głupotą wtrącam ale nigdzie w internecie nic nie mogę znaleźć a clima mryga już pól roku:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4124 silnik dmuchawy świerzego powietrza może szczotki sie kończą lub łożyska opór stawiają

 

tu masz wszystko od maja szukajki odsługiwać nie umiesz nieładnie

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53

 

panele econ off tylko tym przyciskiem się różnią

 

o wyświetlaczu nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za to info ale ta dmuchawa działa bez zarzutów,kolega mi sugerował że to ten czujnik temp.wewnątrz co jest przy kierownicy tam słychać jakby jakiś mini wiatraczek pracował ale to chyba normalne.jedno jest tylko dziwne że w upalne dni ustawienie 20 stopni to za zimno a znowu teraz 25 stopni to też za zimno bo najpierw grzeje a puzniej dmucha chłodnym powietrzem i mi chłodzi w aucie muszę mieć cały czas na full temp,albo co najmniej 27,28 stopni.może te climatroniki są takie niedopracowane?bo kumpel w astrze2 ma cały rok na 20stopni i nic nie dotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W diagnostyce posprawdzasz ile ma który czujnik mi padł temp chłodziwa i nawet przy -15 wieje na maxa grzać chce, posprawdzaj u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość legos

koledzy też mam pytanie, co zrobić jak podaje tylko ciepłe powietrze z nawiewu niezależnie jaką temp. ustawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobić

Przeczytać post Jacka kilka linijek wyżej, odczytać błędy climatronika i przedstawić nam błędy, wtedy będzie można pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi polo na początek sprawdziłbym jak wygląda czujnik temp wewnętrznej - ten z wentylatorkiem - może wentylatorek się kręci ale może być tak zabrudzony że czujnik nie ma pojęcia jaka temp jest w aucie - jak coś tam jest zatkane (nawet te krateczki od zewnątrz) to czujnik mierzy temperaturę deski rozdzielczej bo powietrze nie przepływa przez czujnik.

czasem dużo plaku i kurz potrafi dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czujnik mierzy temperaturę deski rozdzielczej bo powietrze nie przepływa przez czujnik.

czasem dużo plaku i kurz potrafi dużo

dmuchałem tam sprężonym powietrzem z kompresora.a dożo roboty jest żeby go wymontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności