Skocz do zawartości
2.8_v6_30v_4x4

kontrolka ładowania akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

tyszek poniżej 14V to już można szukać nowego alternatora a ty piszesz o 13V.

The_Saint Może i masz rację. Sam napisałem w swoim poście że zostanę zbesztany za taką opcję sprawdzenia alternatora. Ale jak odepniesz aku powiedzmy na 5-10 sek. To mało prawdopodobne że coś się stanie. Chyba że jest walnięty alternator i będzie ładował na 16V czy 18V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj 14 miało być. Z telefonu pisałem.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moje pytanie troszkę inne, mianowicie jadąc zapala się kontrola ładowania i samochód gaśnie. Po ponownym odpaleniu jest w porządku na drugi dzień to samo, ale narazie jest dobrze co to może być komp nie pokazuje nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończą Ci się szczotki na alternatorze , miałem tak samo tylko mi auto nie gasło a pokazywala się ikonka akumulatora . Po nie całych 2 tygodniach zapaliła sie już na stałe i kaput nie dojechałem do domu siadło wszystko (zapala sie wszystkie kontrolki na pulpicie) brak wspomagania itp , została mi tylko laweta . Alterantor do regeneracji , jak masz multimetr to bardzo łatwo to sprawdzić (masz pełno filmów na YT jak sprawdzić ładowanie akumulatora miernikiem) , ale według mnie szczotki do wymiany , jak nie masz podejdz do byle jakiego mechanika za darmo sprawdzi Ci ładowanie akumualtora i będziesz wszystko wiedzieć :) .

 

Ewentualnie sprawdz klemy na akumulatorze może są poluzowane ?? przykręc je dobrze oraz przeczyść trochę papierem sciernym (po odłączeniu od aku , może trochę zaśmiedziały albo nie są dokręcone .... )

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem passat B5 po wyłączeniu silnika i wykręcić kluczyków jarzy się kontrolka akumulatora.Prosze o pomoc i opinię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności