Skocz do zawartości
dj_macgyver

Stuki z pod auta na wstecznym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dłuższego już czasu pojawja się stukanie spod auta (chyba spod skrzyni) podczas cofania. Dziwięk w ostatnim czasie bardzo głośny i pojawia się jedynie podczas cofania z reguły bez gazu, soradycznie przy ostrym hamowaniu.

 

Nie sądze żeby był to któryś z wachaczy bo zawieszenie było robione 5 tys km temu. Proszę o podpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A osłona skrzyni i silnika cała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego samochód na kanał i sprawdź sobie mocowanie skrzyni biegów do podwozia czyli stan poduszek. Może to tylko pierdoła czyli tak jak J@ceq napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A osłona skrzyni i silnika cała?

 

Panowie,

 

osłona silnika cała, osłony skrzyni brak. Teraz mrozy to nie za bardzo chce mi się z tym jezdzić po warszatatach. Tak stawiam na te poduszki, ale czy one tylko na wstecznym powodują taki chałas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,,,,,sprawdż poduszki.....silnik na wstecznym zmienia lekko swoje położenie,

u mnie tak było,,,,chyba że jak cofasz na skręconych kołach to wtedy przegób daje znak...

 

---------- Post added at 14:47 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

 

aaaaaaaaaaa

nawet może być sam tłumik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie olej wyciekał z poduszek silnika to do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc kolo zebate biegu wstecznego lub widełki które go właczaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,,,,,sprawdż poduszki.....silnik na wstecznym zmienia lekko swoje położenie,

u mnie tak było,,,,chyba że jak cofasz na skręconych kołach to wtedy przegób daje znak...

 

---------- Post added at 14:47 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

 

aaaaaaaaaaa

nawet może być sam tłumik....

 

 

Poduszki silnika całe, nie zaolejone, nie są popękane. Poduszki skrzyni "na oko" wyglądają ok, nie wiem jak je inaczej sprawdzić?

 

Ten dzwięk to takie metaliczne stukanie, jakby dwa metalowe elementy pod wpływem wibracji się scierały. Mocowanie tłumika ok, jak ręką poruszam to nigdzie nie dotyka do podwozia.

 

Co do koła zębatego biegu wstecznego to raczej wykluczam bo ten dzwięk pojawia się też przy ostrym hamowaniu na włączonym biegu ale nie wstecznym.

 

No i jeszce pytanie, czytałem gdzieś na forum że rama pomocnicza (zespołu napędowego i zawieszenia) jest połączona na 4 tulejach met-gum z nadwoziem, czy komuś zdarzało się wymieniać te tuleje?

Edytowane przez dj_macgyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś mocowanie wydechu? Może to wina złącza elastycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności