Skocz do zawartości
adamjuve

Maska się nie domyka

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem mała stłuczkę wymieniałem lampy razem z wzmocnieniem i atrapą wszystko poustawiane na glanc tylko coś nie tak z zamkiem, maska się nie domyka. Zamek próbowałem już ustawiać na dziesiątki sposobów, podkładałem podkładki pod zamek ale to nic nie dało, próbowałem też z drugim zamkiem ale to było to samo co z poprzednim, więc zwracam się do was z pytaniem czy ma ktoś z was na to jakiś patent bo strasznie dużo czasu przy tym straciłem, a jeszcze inne rzeczy mam przy aucie do roboty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem mała stłuczkę wymieniałem lampy razem z wzmocnieniem i atrapą wszystko poustawiane na glanc tylko coś nie tak z zamkiem, maska się nie domyka. Zamek próbowałem już ustawiać na dziesiątki sposobów, podkładałem podkładki pod zamek ale to nic nie dało, próbowałem też z drugim zamkiem ale to było to samo co z poprzednim, więc zwracam się do was z pytaniem czy ma ktoś z was na to jakiś patent bo strasznie dużo czasu przy tym straciłem, a jeszcze inne rzeczy mam przy aucie do roboty :(

Tak na poważnie-ustaw jeszcze raz :) Musi coś być nie tak skoro piszesz że powymieniałeś a nadal się nie zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z dlugością maski za pomocą regulacji w małym zakresie na zawiasach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja na zawiasach oraz samego zamka. Zazwyczaj to tylko wystarcza. Chyba, że maska jest lekko podgięta. Na koniec możesz sprawdzić zaczep maski tzn. stalowy drut, który zatrzaskuje się z zamkiem. Może on jest skrzywiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a odkręć cały zamek i wtedy zobacz czy się zamyka to wtedy będziesz wiedział co jest czy na zamku czy na zawiasach przy maskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj też wkręcić trochę te gumki które znajdują się w pasie przodu i na nich opiera się maska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam ze masz wygiety pas przedni i to on nie pozwala zatrzasnac sie zamkowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni nie jest wygięty tak więc to nie jego wina raczej, zamek działa sprawdzałem. Tylko jeszcze nie próbowałem własnie tej regulacji maski na zawiasach. Jutro spróbuje i napiszę czy pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo , nawet mechaniory nie umieją zamknąć , a tatuś podejdzie i w 5 sekund zamknie , nie zdradza mi sekretu bo mówi że to czary ... ale u mnie maska jest już delikatnie wygięta i z uderzenia się nie zamknie , a ojciec poprostu wie w których miejscach ją dociskać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie domyka czyli nie łapie zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja nie kombinowałbym,tylko powierzył to blacharzowi,spasuje w 15 minut i weźmie 20zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie domyka czyli nie łapie zamek?

 

tak nie łapie zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręć kołki te gumowe na max, zamek przesuń maksymalnie do góry. W tej pozycji musisz wyregulować prawo-lewo tak żeby rygiel maski wchodził idealnie w środek zamka. O ile pamiętam, jeśli rygiel jest przesunięty wzgl. zamka w prawo (patrząc od przodu) to właśnie nie będzie chciał się zatrzasnąć. Jak już trafisz, to oznacz sobie pionowe linie i opuść zamek tak żeby maska była równo z błotnikami, wykręć odpowiednio gumowe korki i powinno wszystko chodzić. Nie dodawaj żadnych podkładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem ten wątek akurat idealnie pasujący do mojego problemu otóż mam słabo trzymający już siłownik maski kiedy wsiadałem do autka maska była w górze, dosyć dynamicznie wsiadłem i widać musiałem trochę bujnąć autkiem i było bum maska zamknęła się i właśnie po tym bum mam teraz problem z jej domknięciem na zamek (czyli żeby to cięgło albo popychacz całkowicie schował się pod maskę)?? Nie wiem jaka jest przyczyna?? Cały mechanizm wydaje mi się że chodzi bez problemowo. Proszę o jakieś wskazówki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ROBSON... jeśli chodzi o B5 to nie ten dział;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem musiałem maskę docisnąć żeby ją zamknąć . Po prostu poluzuj śruby podciągnij zamek do góry i je dokręć . a jeśli to nie pomoże to regulacja przy małym zakresie na zawiasach tak jak powiedział niwdew .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boher

witam.

Mam pytanie jak się reguluje zawiasy w masce. Od jakiegoś czasu maska przy prawym słupku coraz bardziej odstaje (podnosi się do góry

jak to wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

Mam pytanie jak się reguluje zawiasy w masce. Od jakiegoś czasu maska przy prawym słupku coraz bardziej odstaje (podnosi się do góry

jak to wyregulować.

w b6 z 2006 roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od czego może mi lekko ale widocznie odstawać maska vw passat b6 2010 rok, coś na zawiasach mogło się poluźnić? Dziękuję za odp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności