Skocz do zawartości
2.8_v6_30v_4x4

montaż lusterek z kierunkowskazami do b5 przed liftem

Rekomendowane odpowiedzi

To kupiłeś całe lusterko czy sam wkład szkło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład bo w tym lusterku od angola szkło mi odleciało podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wkład nic Ci nie da. Lusterka do ruchu prawostronnego mają inne mocowanie (adapter pod innym kątem) niż lusterka do ruchu lewostronnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie lusterek. Posiadam Passata B5 FL z 2002 roku nie ma on kierunkowskazów w lusterkach. Czy jak zakupie lusterka z kierunkowskazami trzeba będzie przerabiać instalację czy wystarczy wpiąć kostki. i nic nie trzeba będzie przerabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie odnośnie lusterek. Posiadam Passata B5 FL z 2002 roku nie ma on kierunkowskazów w lusterkach. Czy jak zakupie lusterka z kierunkowskazami trzeba będzie przerabiać instalację czy wystarczy wpiąć kostki. i nic nie trzeba będzie przerabiać

 

Ja też zakładałem do siebie lusterka z kierunkami ;) Wszystko pasuje, wpinasz wtyczkę w miejsce starej tylko żeby świeciły Ci kierunki w lusterku to jeden kabelek będziesz musiał podciągnąć na pin 12 wtyczki i wpiąć się nim w kabel Ci idzie do kierunku w błotniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wtyczki z nowych lusterek (z kierunkami) pin 12 muszę podciągnąć kabel z kierunkowskazu z błotnika. To jest plus minus czy muszę próbować który zadziała.

 

Kolejne pytanie czy jeśli kupię lusterka z anglika to da się przełożyć środki ze swojego z lewego i prawego lusterka i będzie działało wszystko tak jak powinno tj będzie widać dobrze i wszystko się bedzie ustawiać

 

Pytanie pemek2610 kupowałeś lusterka wersję angielską czy europejską

 

jak kupię wersję angielską lusterek to muszę przekręcić ten adapter w każdym z nich ze swojego i będzie wszystko pasować. Wnioskuję tak z tego wątku. który przeczytałem ale nie było zdjęć co trzeba przekręcić.

Dodam że mam lusterka bez kierunkowskazów czy te adaptery będą pasowały do lusterek z kierunkowskazami

 

lusterko.jpg

Edytowane przez Tankendriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor tego kabla to bodajże zielono czarny ;)

 

Ja kupiłem Europę ;) jak poszukasz to znajdziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja europejska to kosmiczne pieniądze.

 

pytanie czy adaptery na zdjęciu z moich starych lusterek bez kierunków podpasują do do lusterek z kierunkowskazami i do wersji z Anglii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie podpasują adaptery ze zwykłych. W angolu prawym nic nie widać. Jak chcesz tylko wygląd, a funkcjonalności zero to mozesz zakładać angliki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zamiennikach nie myślałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o zamiennikach nie myślałeś?

 

Trójkąty mozna prZełożyć zamiennie z angoli do Europy TYLKO z lusterek bez kierunku Eu do lusterek bez kierunku Gb i z lusterek z kierunkiem Eu do lusterek z kierunkiem Gb..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc będzie pasował adapter z małego europejskiego do dużego angielskiego ok dzięki za odpowiedź. Ma ktoś może jakieś fotki z takiej przeróbki szukałem na necie ale nic konkretnego nie znalazłem

Edytowane przez Tankendriver01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale mam na myśli całe kpl lusterka EU z kierunkami ale zamienniki. Widzę że kolega kombinuje przekładki aby było taniej to może sie zainteresuje nowymi zamiennikami. Pare osób na forum je ma i chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc będzie pasował adapter z małego europejskiego do dużego angielskiego ok dzięki za odpowiedź. Ma ktoś może jakieś fotki z takiej przeróbki szukałem na necie ale nic konkretnego nie znalazłem

 

ale tam nie ma co fotografować, rozkręcasz lusterko zdejmujesz podkładkę zaciskową (proponuję jej nie zniszczyć) składasz z adapterem z małego lusterka, skręcasz i na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozkręca te trzy śruby które zaznaczylem na wcześniej wystawionym zdjęciu

 

No Kombinuje bo na pewno chcesz mieć duże lustro prawe ale można by było założyć z kierunkowskazami pewnie fajniej by to wyglądało. Tylko że taka przeróbka za 600 złotych to trochę za dużo. Gdzie samo lustro praw duże od angola zwykle można mieć za 50zl

Edytowane przez Tankendriver01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozkręca te trzy śruby które zaznaczylem na wcześniej wystawionym zdjęciu

 

Nie, zdejmujesz obudowę lusterka i dopiero rozkładasz lusterko tak jak opisał kolega Misiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest pokazane jak zrobić taką przekładkę

http://forum.vw-passat.pl/threads/120715-Prawe-lusterko-od-anglika-przek%C5%82adka

 

 

 

Tylko że taka przeróbka za 600 złotych to trochę za dużo

nowe zamienniki ok 300zł + malowanie

http://archi.inosak.org/db/item5825250832_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności