Skocz do zawartości
adi

Plan doinwestowania passata b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wiosnę chciałbym zrobić remont passata b4 bo mam zamiar nim pojeździć jeszcze conajmniej 5 lat a trasy mam ze sie tak wyraże "nie sprzyjające naprawom w trasie". Dlatego też założyłem ten wątek by poradzić się Was jakich producentów części kupić najlepiej aby to miało ręce i nogi.

 

1. Rozrząd kompletny do silnika 1,9 tdi 1z - pasek, rolki, napinacz?

2. Alternator 120A

3. Rozrusznik

4. Łożyska piast kół tylnich i przednich

5. Pompa wodna

6. Paski klinowe i ich wszystkie rolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski polecam firmy Gates, albo Michelin też robi dobre paski, łożyska od SKF, Timken, Febi, Valeo, to są uznane marki więc nie powinno to się zbyt szybko posypać, ale zawsze znajdzie sie wada materiałowa i nawet takie części mogą nie dać rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moim dieslem zrobilem 65 tys przez rok, dlatego jade po prostu do VW albo Seata i tam oddaje, nawet jesli wychodzi duzo drozej, jednak

 

1. Daja mi gwarancje zarowno na czesci jak i sposob montazu

2. stosuja tylko oryginaly a nie zamienniki

 

Na razie "za rogiem" nie zrobilem niczego, bo np hamulce zmienilem sam, ale to raczej oczywiste.

 

Rozrzad kosztowal mnie 1600 PLN, rura turbo do IC 700 PLN, pasek glupiego alternatora (zrobilbym sam no ale jak juz tam bylem:)) 120 PLN, stosuje dobry olej, wszystko zmieniam regularnie sam jezeli chodzi o drobnostki.

 

Takze nie moge pozwolic sobie na awarie po drodze kiedy przez 12 godz nie zdejmuje nogi z gazu i jade non stop ponad 4500 obr/min, dlatego tak wspomnialem, jezeli auto na siebie zarabia lepiej jest oddac im , a jak cos trzasnie z ich winy to niech sie oni martwia wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A alternator i rozrusznik polecam regenerować bo to jest dość drogie jeżeli byś chciał jakiś oryginał albo lepszą markę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego powinna dotyczyć regeneracja że by poprostu rozrusznik i alternator był pewny? Szczotki, jakieś łożyska? Dajmy na to komutator sie zużywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymień też akumulator, świece, zmień płyn chłodzący, opony, układ hamulcowy, zawias:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wymień też akumulator, świece, zmień płyn chłodzący, opony, układ hamulcowy, zawias
Wymienione :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bez sensu jak dla mnie, po co mamy omawiac wszystkie czesci jakie mozna wymienic czy zastosowane ich zamienniki czy ori sa dobre czy tez nie? Jedna czesc jeden temat, no chyba ze kolega bedyie sie teraz chwalil ile to juz nie powymienial, ponadto moze po fakcie chce sie upewnic czy nie wlozyl jakiejs tandety. Napisz nam jaki masz ten aku, opony, swiece, zawias - my ci powiemy czy to zlom czy nie.

 

Jak dla mnie temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arth, źle mnie zrozumiałeś interesują mnie części które wymieniłem w 1 poście. Kolega koszu_sk podał mi marki jakich się trzymać i oto mi chodziło ale rozważe i Twoją metodę. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się zużywa.

Awaria wirnika najczęściej jest spowodowana głównie jazdą na "za krótkich" szczotkach lub "wybiciu" któregoś z łożysk- zużywają się styki po których ślizgają się szczotki.

Łatwo to ocenić poprzez wyjęcie szczotek, jeśli na wirniku są zauważalne bruzdy po bokach pracy szczotek wyglądające jak równomierny ślad po nożu tokarskim: szczotki.

Jeżeli natomiast jeśli podczas pracy słychać wycie lub jest ciężko jest obrócić samym wirnikiem a ślad po szczotkach podchodzi pod elipsę: łożyska.

Zdecydowanie łatwiej jest naprawić pierwszą przypadłość - wystarczy wymienić szczotki (same się dorą) a w ekstremalnych przypadkach przetoczyć wirnik (o ile nie jest on już za płytki).

W drugim przypadku może być gorzej - oś wirnika mogła ulec wypatrzeniu. Wymiana łożysk i toczenie nie przyniesie trwałego efektu, usterka powróci.

Ważne jest również sprawdzenie regulatora napięcia.

Zdecydowanie droższe w naprawie są powiązania ww. przyczyn ze spaleniem uzwojenia. W takim przypadku już się nie opłaca za to zabierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz jakiegoś znajomego sprzedawce.Walisz do gościa i mówisz.Nie najtaniej tylko najwyższa pólka.Masz wtedy dobre części.Cena =jakość.Sory ale nie wszystkie części w tzw aso są orginalne czyli by vw.Kolejna żecz to takie że dostawcami np pasków klinowych jest kilku producentów.Po trzecie w sklepach można kupić identyczne części jak stosowane w vw w cenach o połowę i więcej taniej.Po czwarte ,kumaty sprzedawca będzie wiedział co to pierwszy montaż.Po piąte ,cały vw jest złożony z części od dostawców.Z ciekawostek to większość linek i tym podobnych do europejskich samochodów wtym bmw i mercedesa robią w częstochowie.Np. poduszki i pasy robi pod kielcami trw.itd itp.Książkę można napisać.Albo pracę dyplomową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jakiej marki są orginalne pompy wodne w takich silnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG(Volkswagen Audi Group) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale jaka firma je produkuje dla vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Pan SKF-a i bądź zadowolony, oczywiście nie chcesz zmieniać całej pompy tylko wkład czołowy z wirnikiem; nowy koszt około 100PLN

poniżej przykładowy link do przedmiotu

http://allegro.pl/item845134860_pompa_wody_febi_vwpassat_b4_golf_polo_audi_seat_t4.html

EDIT:

Nowy oryginał 037121005C koszt 321 PLN

Pozdrawiam Andrzej

Edytowane przez Diabeł_
Dodano dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Rozrząd kompletny do silnika 1,9 tdi 1z - pasek, rolki, napinacz?

RUVILLE + GATES.

2. Alternator 120A

W passkach były montowane Valeo albo Bosch. Wymienia sie szczotki z regulatorem. Jak wyje to łożyska( opisane jak wymienić w dziale warsztat)

3. Rozrusznik

Wymiana szczotek, ewentualnie pierścienia sprzęgu. Bendiks się raczej nie psuje

4. Łożyska piast kół tylnich i przednich

SKF, FAG.

5. Pompa wodna

Tu się nie wypowiem

6. Paski klinowe i ich wszystkie rolki.

Bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oryginalne VW opłaca się (lub wręcz trzeba) kupować tylko: termostaty, czujniki temperatury/ciśnienia, niektóre met-gum elementy zawieszenia. Resztę można śmiało robić na zamiennikach, moje sprawdzone marki różnych części: lemforder, sachs, skf, valeo, bosch, luk, gates, continental, trw/lucas, febi, lesjofors, kayaba, monroe, boge, bilstein, ruville. Unikać w szczególności topran/hans pries, hart, kager, gpd, 4max i tanich części na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
monroe

Nie żebym się czepiał ale z Monroe to tylko odboje bo amortyzatory to porażka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amorki oznaczone VW-Monroe jeżdżą u mnie z tyłu od nowości, więc myślę że są raczej trwałe ;) aa i przypomniało mi się jeszcze: moog, elring i goetze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW-Monroe

pierwszy raz takie cudo widze. Ja z Monroe nie mam pozytywnych doświadczeń;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności