Skocz do zawartości
marcin1505

Rozrząd 1.9 tdi ATJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Mam małe pytanko ,zanalazłem 2 rozrządy różnych firm i chciałbym się poradzić który wybrać co mi polecacie i czy są to dobre ceny za te firmy i rozrządy godne włożenia do swojego auta.

1.)http://www.allegro.pl/item833122377_rozrzadu_kpl_skf_audi_seat_vw_1_9tdi_pompa_wody.html

2.)http://www.allegro.pl/item820931732_rozrzad_pompa_a6_bora_golf4_passat_polo_1_9_tdi.html

 

Będe wdzięczny za porady

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Obydwa zestawy odradzam.

Pompa wody ma byc na metalowym wirniku,a w SKF jest na plastikowym pompa meyle to pewnie jakaś chinka.Ponadto nie ma w zestawie napinacza.

 

Pompa najlepiej Hepu,pasek dayco lub conti rolki do wyboru evr,skf,ina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obydwa zestawy odradzam.

Pompa wody ma byc na metalowym wirniku,a w SKF jest na plastikowym pompa meyle to pewnie jakaś chinka.Ponadto nie ma w zestawie napinacza.

 

Pompa najlepiej Hepu,pasek dayco lub conti rolki do wyboru evr,skf,ina.

dokładnie tak jak Ci Marewel napisał, co do pompy i napinacza do warto się rozejrzeć za RUVILLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki marewel uświadomiłeś mnie dużo w tej kwestii

i jeszcze jedno możesz mi podzrucić jakie świece żarowe mam do siebie kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś z doświadczonych kolegów podpowiedzieć :

- na pasie przednim na tabliczce znamionowej znajduje się nabita informacja co ile wymieniać rozrząd. ( dodam że można spotkać przy silnikach ATJ 90 tys. i 60 tys )

Czy to dotyczy pierwszej zmiany ? czy każdej ?

Bo nie bardzo rozumiem z czego ma wynikać częstsza zmiana skoro np. w obu przypadkach np. zastosuje się identyczny zestaw.

Domyślam się że może chodzi o wersje z produkcji / może w Basis zastosowano inny komplet i dotyczy to pierwszej zmiany.:638::638::638:

 

Pozdr.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji, jak jest automat to co 60 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam manuala 6 biegowego to co 90 tys. bo na tabliczcce rzeczywiscie widnieje 60 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam manuala 5 bieg DUK - i tez mam 60tys brdziej sie sklaniam ze to w zaleznosci od opcji jest 90 lub 60 - pytanie tylko czy dotyczy to pierwszej wymiany czy kazdej ?

Bo jesli kazdej to zabardzo nie moge doszukac sie zasadnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wymieniane było wszystko czyli pompa wody , pasek rozrzadu ,Napinacz ( rolka ) , Siłownik napinacza (hydrauliczny jak występuje) , rolka prowadzaca , to serwis zaleca wymiane co 90 000 km tylko w silnikach na pompowtryskach .W moim 101Ps z 2004r pompowtrysk serwis zaleca 120 000 km ale nastepna będę robił za 90 000 km jak bedzie w moim posiadaniu . W serwisie maja wykaz po kodzie silnika co ile ma być wymiana .I nie kupujcje tanich czesci bo bedzie problem z ogrzewaniem i nie tylko 2x robota i pisanie po forum jakie to macje problemy jak się okaże później to przez swoją głupote , częsci stosować do rozrządu firm Rouwiell, INA , SKF, HEPU ,FEBI czyli z górnej półki ;) , i nie bedziećie smigać jak KUBICA :D

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa wody ma byc na metalowym wirniku,a w SKF jest na plastikowym

nie wiem jak powinno być w w ATJ, ale np. pompa wody do AFN oryginalna z aso ma wirnik z tworzywa, wiec nie wiem czy to powinno dyskwalifikować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to serwis zaleca wymiane co 90 000

No tak, ale wciaz tak naprawde nie wiadomo co z tym 60 tys na tabliczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Maik78 to powiedz mi jak byś potraktował silnik ATJ też PUMP DIESEL co ile wymieniać też co 120.000 ? bo tabliczka pisze wyrażnie 60.000. I co w tej sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do Maik78 to powiedz mi jak byś potraktował silnik ATJ też PUMP DIESEL co ile wymieniać też co 120.000 ? bo tabliczka pisze wyrażnie 60.000. I co w tej sytuacji ?

1. Mój jest nowszy i z tego co wiem to od 2004r pierwsza wymiana na 120 000 km (pompowtrysk ) ale następną też zaleca serwis co 120 000 km ale ja już zmienie co 90 000km nie bedę przesadzał to i tak już dużo lub 5 lat od wymiany tak słyszałem

2 . W silnikach ATJ ,AJM powinno sie wymieniać co 90 000km naewt w niemczech jak widać po tabliczkach 94 000 ,92 000 km wymiana , co 60 000 km wymieniają w starszych konstrukcjach silników .

Pompa wody do tych silników Rowiella ma napewno wirnik żeliwny bo taka załozyłem ( wczesniej założyłem DOLLZ i zmieniałem za 3 tygodnie brak obiegu płynu chłodniczego i oddałem na reklamacje wirnik plastykowy i cały , trzymał się żle ułozone kąty łopatek!!!! reklamacja uwzgledniona ) i zero problemu z ta pompą Rowiell

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pompe wody prawdziwego GATESa a nie to co w linku i też jest z tworzywa... a tą co wyciagnąłem z auta to też była z tworzywa VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem pompe wody prawdziwego GATESa a nie to co w linku i też jest z tworzywa... a tą co wyciagnąłem z auta to też była z tworzywa VW

Ważne żeby był obieg płynu i nic więcej nie potrzeba z wymagań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Plastikowe wirniki na pompach potrafią sie urywać,ale kupujcie jakie chcecie ja kończę dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co 60 000 km wymieniają w starszych konstrukcjach silników

Tylko jaka jest różnica ATJ z 90tys a ATJ z 60tys - bo jak dla mnie to identyczne silniki zarówno rocznikowo jak i konstrukcyjnie, i w zasadzie szukam potwierdzenia u kogos kto sie orientuje ze to chodzi o pierwsza wymianę a nie cykliczna i różnica była podyktowana być może kompletem fabrycznym.

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jaka jest różnica ATJ z 90tys a ATJ z 60tys - bo jak dla mnie to identyczne silniki zarówno rocznikowo jak i konstrukcyjnie, i w zasadzie szukam potwierdzenia u kogos kto sie orientuje ze to chodzi o pierwsza wymianę a nie cykliczna i różnica była podyktowana być może kompletem fabrycznym.

Tak jak napisałem wyżej co 90 000km się wymienia ale jak ty uparcie twierdzisz żeco 60 000km to zmieniaj co tyle a nawet możesz co 15 000km razem z olejem to już twoja sprawa i koszty i niepotrzebna dyskusja i skąd wiesz ze taka powinna być naklejka jak ty masz ????? bo w tym passatach co ja miałem i mam( a było tego z 15 lub więcej również sprowdzone do sprzedaży ) wymieniane było co 90t.km . tak wogóle to już skoda na taki temat dyskutować i rób co chcesz z tym twoim autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem wyżej co 90 000km się wymienia ale jak ty uparcie twierdzisz żeco 60 000km to zmieniaj co tyle a nawet możesz co 15 000km razem z olejem to już twoja sprawa i koszty i niepotrzebna dyskusja i skąd wiesz ze taka powinna być naklejka jak ty masz ????? bo w tym passatach co ja miałem i mam( a było tego z 15 lub więcej również sprowdzone do sprzedaży ) wymieniane było co 90t.km . tak wogóle to już skoda na taki temat dyskutować i rób co chcesz z tym twoim autem.

 

Michał bez urazy ale Po co tyle agresji ? ;) Zapytałem tylko skąd te różnice i tyle - najzwyczajniej mnie to ciekawi i spodziewałem się że ktoś wie. Rzeczą oczywistą jest, że każdy wymienia co ile uważa - chodź nigdzie nie napisałem że wymieniam co 15 tys (nadinterpretacja ? brak zrozuminia pytania? ). Przecież nie wszystkie pytania kierowane są do Ciebie, więc nie musisz na nie odpowiadać zwłaszcza że nic nie wnoszą.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności