Skocz do zawartości
Nuttie

gąbka wygłuszająca, otwór za głośnikiem do wnętrza drzwi czy bez otworu - passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeszukałem forum, jest trochę na temat wygłuszania itp. ale nurtują mnie 2 sprawy, na które odpowiedzi nie odnalazłem. Sprawy banalne dla osób, które siedzą w temacie Car Audio. Ja jestem totalną nogą i nie rozróżniam uchem bitrate 128 od 320 w mp3 :P

 

ale do rzeczy, bo lubię wpadać w dygresje:

 

czy jak zamykam głośnik przykręcony do maskownicy w korytku passata B3:

 

zdjcia0250.th.jpg

 

to przestrzeń w tym zamkniętym korytu powinna pozostać pusta, czy może należy ją szczelnie wypełnić gąbką wygłuszającą. Obecnie ktoś tam napchał gąbki i przestrzeń jest szczelnie wypełniona. Tak że tylko wolny jest tył głośnika i przód - maskownica, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie i zgodne ze sztuką car audio.

 

Druga kwestia jest taka, że wygłuszyłem drzwi matami wygłuszającymi - podczas montażu elektrycznych szyb - ale też zamknąłem przestrzeń za głośnikiem - ten okrągły otwór w korytku. Znaczy że głośnik gra tylko w przestrzeni maskownicy - a raczej braku przestrzeni, gdyż jest tam szczelnie upchana gąbka. Czy nie powinno być tak, że przestrzeń za głośnikiem (środek - wnętrze drzwi) powinna być na wymiar głośnika otwarta, a po to jest wygłuszony środek drzwi i zaślepione tym wygłuszeniem otwory, aby stanowiły zamkniętą dużą przestrzeń w której gromadzi się dźwięk? Po prostu jak jest tył głośnika (magnes) to tam jest zamknięty (zaślepiony matą wygłuszającą i folią fabryczną) otwór do wnętrza (środka) drzwi, a może powinien być otwarty tak aby dźwięk tam wpadał?

 

pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Maciek

Żadna gąbka. drzwi muszą być jak bodło rezonansowe szczelne a głośnik przykręcony do drzwi a nie do tego plastiku

trochę rzeźbienia jest ale się opłaca

:20:wkrótce:tdi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi z tym rzeźbieniem??? bo w drzwiach nie ma do czego przykrecić tych głośników są tylko te kieszenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale o co chodzi z tym rzeźbieniem??? bo w drzwiach nie ma do czego przykrecić tych głośników są tylko te kieszenie...

 

 

No i oto właśnie tu chodzi do PASSATA B3 niema żadnych ringów adaptacyjnych do głośników którymi można by było przykręcić głośniki bezpośrednio do drzwi należy wykonać je samemu

Ja u siebie zrobiłem coś takiego niestety nie mam fotek no i głośniczki grają o wiele lepiej

A cha ja te ringi rzeźbiłem r rury PCV kanalizacyjnej

:20:wkrótce:tdi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności