Skocz do zawartości
kruszek

Przechodzenie w tryb awaryjny podczas jazdy i szum powietrza podczas przyspieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Znów mały problemik z pasztetem. Wczoraj jadę autkiem i co jakiś czas (nie ma znaczenia czy wolno czy szybko, czy przyspieszam, poprostu czały czas)autko jakby przez chwilę przechodziło w tryb awaryjny-na ułamek sekundy i później jedzie za chwilę znów...Krew mnie zalała...bo nie tak wyobrażałem sobie koniec roku. A do tego wyłączyłem radio i przy mocnym dępnięciu słyszę dość mocny hałas jakby powietrze wpadało do kabiny,taki szum powietrza z prawej strony kabiny...co to za diabelstwo...poradzcie koledzy...Pozdrawiam i wszystkiego naj w Nowym Roku!!!

Edytowane przez kruszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę to masz masz nieszczelnośc w układzie dolotowym, sprawdż szczelność intercoolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie posprawdzaj dokładnie szczelność wężów przy całym dolocie , turbinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź węże od turbiny do kolektora ssącego , przypuszczam że Ci padł waz zaraz za turbiną idzie w dół do rury od wzmocnienia przedniego ;) mój brat miał taką usterke niedawno i efekt taki jak by pod konsolą był przecjąg podczas dodawania gazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy!!! Jeśli będzie tak jak mówicie, to wszystkich Was zapraszam na piwo w Toruniu!!! Pozdrawiam jutro jadę na kanał i do roboty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie potrzebujesz kanału tylko kawałek deski albo gąbki abyś mógł się położyć pod auto od strony pasażera pod zderzakiem i dokręcił rurę bo na 100 % Ci wypadła.

Pozdrawiam Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że z rury leci czarny dym..jakby się paliło...szok.Dzięki za wszystkie sugestie..jutro walczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak czarny dym i syk powietrza to na 100% nieszczelnosc. Tez tak mialem. Na poczatku zaczal kopcic i nie moglem dojsc czemu... Potem doszedl syk i wszystko stalo sie jasne. Dziurka ktora z poczatku byla mala i praktycznie niewidoczna przerodzila sie w podluzne pekniecie. Oczywiscie walnal waz idacy od turbo w strone IC - ten w ksztalcie litery S.

A pekl tak ladnie ze nie bylo widac.

Gdybys szukal takiego weza to lepiej idz do serwisu. U mnie na szrocie chcieli 100 pln za uzywke - w serwisie z tego co pamietam 130 pln za nowke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,wczoraj i dzisiaj samochód wpadł mi w tryb awaryjny bo suszarka potrafi pompowac nawet 2.0 bar :eek: (gdzie nigdy nie przekraczalo 1.4-1.5 bar ) wiem bo mam zamontowany wskaznik ciśnienia doladowania sztanga sprawdzona chodzi lużno,N75 ok,przewody ok,przy zdjetym wężyku z regulatora zachowuje sie jak mół tzn.do 3 tys.obr cisnienie nie przekracza 0,2 bar ,a teraz moje pytanie czy przeładowanie może wystepować po wlaniu ON zmieszanej z benzyna (na 30l ON 2l PB ) benzyny dolałem dlatego ,że podpowiedział mi tak kolega dlatego aby z ON nie oddzieliła sie parafina (paliwo mamy kiepskie na swojej stacji i mróz dzisiejszej nocy na podlaskim był -23)

dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Sprawa rozwiązana! Stało się to co wyżej napisał Piotr-,,Na poczatku zaczal kopcic i nie moglem dojsc czemu... Potem doszedl syk i wszystko stalo sie jasne. Dziurka ktora z poczatku byla mala i praktycznie niewidoczna przerodzila sie w podluzne pekniecie. Oczywiscie walnal waz idacy od turbo w strone IC - ten w ksztalcie litery S.

A pekl tak ladnie ze nie bylo widac"

Tylko jest mała różnica w Toruniu a Autosarze za taki wąż chcą 350 pln....quwa jak dużo...dziękuję za wszystkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności