Skocz do zawartości
walus501

hamulec ręczny na jedno koło

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ze ręczny trzyma mi na jedno koło (prawe) lewe bardzo sąłbo niemal że w ogóle.

chciałem wyregulować i zauważyłem ze linka od lewego koła jest bardzo wyciągnięta...

co możne być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być już wysłużona linka ,ewentualnie już może pękać i trzyma się na kilku włoskach , musisz sprawdzić od spodu jak wygląda pancerz i czy linka w nim chodzi bez zacięć ,ale według mnie to raczej wymiana cię będzie czekać ,ja u siebie tak miałem i linka poszła się dmuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz hamulce tarczowe z tyłu.

Sprawdź pod autem przy hamulcach tylnych, czy dźwigienki w obu zaciskach po zaciągnięciu hamulca są mniej więcej na jednakowym poziomie.

U mnie stało się tak, że nawet po dojściu dźwigni do samego dołu, koło w ogóle nie było hamowane. Pomogła regeneracja zacisku. Po tym zabiegu składa się zacisk prawidłowo i wtedy działa. Jednak dalej trochę nie równo bierze ręczny i jedna linka po regulacji jest wyciągnięta bardziej niż druga.

Jeżeli te dźwigienki są mniej więcej na równym poziomie i mają jeszcze zapas ruchu, to powinna pomóc regulacja w środku samochodu. A jeśli tej regulacji tam nie wystarcza, to trzeba by wymienić linkę. Co innego, gdy przy zaciskach dźwigienka dochodzi do końca i słabo hamuje - wtedy trzeba rozebrać zacisk i złożyć od nowa, przy okazji zmieniając uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym polega regeneracja zacisku?? i jakie to są koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tylko ze mi jakas sprezynka nie odbija... da sie to naprawic? tylko reczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie te 2 tematy. W B4 jest trochę inny zacisk niż w B3 i jest łatwiejszy do regeneracji.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16193

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54242

 

Po prostu trzeba wymontować zacisk z auta, wykręcić tłoczek, wyjąć ślimak, można pozmieniać uszczelki i złożyć go z powrotem poprawnie, żeby za pomocą dźwigienki ręcznego można było przesuwać tłoczek i żeby była ta dźwigienka cofana przez sprężynę. Potem składa się cały hamulec. Po tym wszystkim trzeba odpowietrzyć układ hamulcowy.

 

Enrique, kiedyś ktoś na forum pokazywał patent, że zamontował zwykłą sprężynę na lince zacisku, która pomagała odbijać. To jest to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36055

Tylko to jest dla hamulców tarczowych z tyłu, nie wiem jakie masz u siebie. Ale pewnie bębny.

W B4 za odbijanie ręcznego odpowiada sprężyna, która znajduje się w środku zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki doradzę - wymiana linki :) i problemy znikną a do tego jak masz czas regeneracja zacisku. Z problemu który opisujesz wadliwa jest linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tarcze i wlasnie ta sprezynka smarowana byla dziala dobrze ale po zalozeniu znowu to samo;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Ręczny mi brał na lewe koło. Wystarczyła wymiana tłoczka i jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem podobnie. Ręczny mi brał na lewe koło. Wystarczyła wymiana tłoczka i jest super :)

tłoczka ? czyli cały zacisk ,czy tłoczka w bębnie ?, a z drugiej strony co ma tłoczek do ręcznego ? ręcznym steruje linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gonzorek

witam

Mam problem z hamulcem recznym.Przy zacisku gdzie sie linka konczy mam zniszczona gumke ale tez mysle ze mogl paść mi sam zacisk, wiec na poczatek chciałbym weliminowac problem linki zeby miec pewnosc co dokładnie sie dzieje z hamulcem. Jesli to zacisk to czeka mnie regeneracja a nie kupno uzywanego zacisku cena podobna. Czy ktos wie jaka jest procedura wymiany linki hamulca recznego od czego zaczynac?

pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż:

 

1. demontujesz lewarek zmiany biegów

2. demontujesz plastik nałożony na dźwignię hamulca ręcznego

3. zdejmujesz obudowę tunelu środkowego ( dwie śrubki na krzyżak pod tylną popielniczką, dwie nakrętki 10 przy lewarku)

4. odkręcasz linkę od dźwigni hamulca ręcznego

5. wchodzisz pod auto, odginasz wszystkie mocowania linki

6. zdejmujesz mocowanie linki do zacisku

7. odpinasz linkę od zacisku

 

Montaż:

 

To samo co przy demontażu, tylko w kolejności od 7 do 1 + regulacja hamulca ręcznego

 

Prosta robota, jeśli masz kanał to 20 - 30 minut pracy

 

POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś jakiś schemat zacisku tylnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny motyw, zdarzyło się komuś że linka się skurczyła :zeco.

Właśnie wróciłem z garażu, zmieniałem linki, jedna była o jakieś 10 cm krótsza :zeco. Kurde, nie wiem jakim cudem ale ona się tak poskręcała że prawie nie widać że się poskręcała, jakby taka malutka sprężynka:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moze byc przyczyną ze jeden zacisk mi nie odbija? Ta dzwignia od ręcznego zostaje zaciągnięta gdy spuszcze ręczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały motyw z ręcznym gdy na tyle tarcze. Bądź tak uprzejmy i przejrzyj sobie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stały motyw z ręcznym gdy na tyle tarcze. Bądź tak uprzejmy i przejrzyj sobie forum.

 

Niestety, nie znaleziono wyników dla podanych kryteriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc regeneracja zacisku guzik daje. Po jakimś czasie i tak się ręczny zaczyna zapiekać. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wymiana całkowicie zacisków na np. z Octavii czy Fabii (są najtańsze). Za nówki zapłacisz koło 250 zł/sztuka. Koszt może i duży ale święty spokój z ręcznym. Do tego nowe linki i git majonez.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nie znaleziono wyników dla podanych kryteriów.

Chyba sobie jaja robisz.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54242

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16193

Ale jak nie ogarniasz takich prostych rzeczy jak szukanie porad na forum, to lepiej nie bierz się za regenerację zacisku.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności