Skocz do zawartości
mati_09-94

Przepływomierz Powietrza: NOWY (podróbka) czy ORYGINALNY (używany)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od tygodnia kontrolka mi nie świeci a zrobiłem 200km może będzie ok, może jakieś lewe powietrze niechcąco wbiło sie

mi wyskoczył błąd przepływki otwarłem maskę i okazało się że otwarła mi sie pokrywa wlotu powietrza (zaraz za grilem) zamknąłem, błąd skasowałem i jezdze około 1,5 miesiąca i problemu nie ma. wydaje mi sie że dostał lewego powietrza i dlatego. gdyby przepływka była zapsuta błąd wyskakiwał by notorycznie, jeśli sie mylę poprawcie mnie.

 

---------- Dodano o 09:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:47 ----------

 

apropo zakupu nowego, używanego czy zamiennego przepływomierza to polecam BOSCHA z allegro cena ok 400zł. to jest to samo co oryginał a kosztuje 2,5 raza mniej niz w serwisie. pisze bo dwóch znajomków własnie takie wsadziło i do dis nic sie złego nie dzieje. te tanie zamienniki to kompletny szajs, podobno nawet roku spokoju z nimi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chłopaki.

Oto mój problem w B6 1.9 TDi (105km):

Miałem do wymiany przepływomierz Bosh'a oryginalny , fabrycznie zamontowany. Udałem się do sklepu, miałem do wyboru 2, jeden Bosha kompletny za 600zł i jeden Pierburga (sam wkład ) za 360zł. Kupiłem Pierburga. Auto fajnie chodzi spalanie super ale po jakiś 20km wyskakuje błąd silnika. Po diagnozie okazuje się , że błąd sporadyczny czujnika masy powietrza. kilka razy kasowałem błąd i w końcu pojechałem zareklamować przepływkę. Czekałem miesiąc, wiec pojechałem zapytać co jest grane. Okazało się ze serwis w Polsce nie stwierdził usterki wiec wysłali do Pierburga w Niemczech. Po 2 miesiącach Niemcy stwierdzili , że jest usterka i oddali kasę. Ok kupiłem drugą taką samą przepływkę z myślą , że będzie GIT. Pojechałem zamontować wracam wszystko gra-zadowolony bo zrobiłem 30km i nic. Nagle po przejechaniu 70km znowu błąd przepływomierza. powiedzcie mi proszę czy jakiś inny element silnika może mieć wpływ na przepływomierz? Firma Pierburg więc powinno być OK. Czy EGR może mieć wpływ na błąd czujnika masy powietrza? Dodam , że czasami chyba się zacina EGR bo czuć szarpnięcie po 2tys obrotów a czasami przyśpiesza płynnie?Błąd nie pojawia się w momencie szarpnięcia tylko podczas normalnej jazdy .

Czekam na odpowiedzi. Dzięki z góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTq mam takiego samego Passata B6 jak ty, silnik BXE i taki sam problem jak ty, tylko że ja zakupiłem przepływkę Bosha i obecnie jest w Niemczech na reklamacji. Błąd powraca tak samo jak tobie. Na forum poradzili sprawdzić czy dolot jest szczelny. Okazało się że mam połamany dolot i dziurę na kolanku przy filtrze powietrza. Usterkę usunąłem ale wciąż czekam na powrót przepływki z Niemiec.

 

Błędne sygnały z uszkodzonego przepływomierza mogą doprowadzić do dostarczania fałszywych informacji do innych podzespołów przez centralną elektroniczną jednostkę sterowania silnikiem. Podane komunikaty błędów mogą informować o uszkodzeniu przepływomierza. Poniżej kody błędów z przepływki:

 

P0100 awaria obwodu pom. masy/przepływu

P0101 problem z zakresem/wydajnością pom.

P0102 za mały zakres pom. masy/przepływu

P0103 za duży zakres pom. masy/przepływu

P0104 przerywanie obwodu pom. masy /przepływu

...

P0171 kontrola mieszanki (bench 1): zbyt uboga

P0172 kontrola mieszanki (bench 1): zbyt bogata

P0175 kontrola mieszanki (bench 2): zbyt bogata

P0401 układ EGR – zbyt niski przepływ

P0402 układ EGR – zbyt wysoki przepływ

 

Sprawdź jaki dokładnie błąd wywala przepływka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie muszę posprawdzać faktycznie. Zapomniałem dodać, że w trakcie reklamacji miałem pożyczony przepływomierz Boscha od mechanika i przez te 2 miesiące żadnego błędu nie miałem. Ten Bosch działał podobno tak na 70% jak powiedział mechanik i faktycznie spalanie miałem dosyć wysokie i co 2 tygodnie zapchany DPF( wcześniej nie miałem problemu z DPF'em)

Edytowane przez HTq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w bxe jest dpf???? Ja pół roku temu kupiłem w inter carsie boscha za coś ok 370zł ze zwrotem starego -cały przepływomierz a nie wkład i jest ok, a stary sam zepsułem, bo za bardzo się nudziłem i chciałem wyczyścić...Szczerze mówiąc oprócz błędu na tym starym było wszystko ok. Przepływka w tych ostatnich tdi to chyba bardziej jest potrzebna egrowi niż do jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest DPF, widać go wyraźnie pod maską :) no i kontrolka też daje znać jak ma ochotę się wyczyścić. Napisałem wczoraj do Pierburga. Pani dosyć szybko odpisała i zapytała w jakim sklepie zakupiłem czujnik. Napisałem, że w sklepie motoryzacyjnym u mnie w mieście ale niestety nie znają tego sklepu i nie potrafią pomóc. Musze się dowiedzieć skąd biorą .

Edytowane przez HTq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności