Skocz do zawartości
Koćko

Kupujemy zmywarke do naczyń.

Rekomendowane odpowiedzi

BOSCH SMS 53M08EU

 

Czytałes dużo o niej ? Porównywałeś z innymi ? Dobry to model ? Możesz ja polecić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu zmywarki przymierzałem się już od jakiegoś czasu. Zdecydowaliśmy z żoną, że będzie to firma BOSCH i tak zostało. Czytałem opinię na temat tego modelu i dlatego się na nią zdecydowaliśmy. Jedyna wada jaką doczytałem to to że zmywarka nie dosusza i cena jest zbyt wysoka. Chyba żadna zmywarka dokładnie nie dosusza umytych naczyń. No chyba, że się mylę? Tak naprawdę to przeważają zalety nad wadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. kuczlaw nie kupuj aristona ---- dobra rada

 

rozwin myśl kolego bo ja mam lodówke Aristona juz 6 rok zmywarke 3 a pralke 2 i z żadną rzeczą nic się nie działo a dodatkowo właśnie zakupiłem pełne wyposażenia kuchni do nowego mieszkania i wszystko Aristona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie bosch, siemens, w ostateczności electrolux, 1/2 załadunku ogranicza ok. 13% wody i energii więc lepiej dopchnąć czymś z półek. Bosch, Siemens tylko ze stalowym dnem bo mamy pewność że ori niemiecka. Wartość dB do 47 i wtedy mamy pewność że nam tv nie zagłuszy. Nie zmywamy kostkami 3in1 (all in one) na krótkim programie bo żadna kostka nie zdąży sie rozpuścić(te programy są bez suszenia). przy twardej wodzie zawsze trzeba wsypać sól mimo stosowania kostek all. Super sprawą są programy "auto" zmywarka po zmętnieniu wody dobiera sobie odpowiednią temperaturę zmywania- najoszcządniejszy i najczęściej używane programy jeśli je mamy. Dla niecierpliwych funkcja variospeed- skracanie czasu do 50% przy zachowaniu parametrów zmywania kosztem wody i energii. Ze wszystkich wolnostojących można zdjąć blat. 95% bosch, siemens mają zabezpieczenie przed zalaniem aqua stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens i Bosch to jeden koncern. Maja identyczne bebechy, wiec jesli ktos zastanawia sie czy Bosch czy Siemens, to niech kieruje sie tylko efektemi wizualnymi - niczym innym.

Programy w 50 minut - czy to zmywarki czy pralki to troszeczke pic na wode fotomontaz. Wiadomo, ze cudow nie ma, i jak wpakuje sie zaschniete naczynia, to w te 50 czy 30 minut, magiczna reka tam nie bedzie zmywac, tylko nadal smigla z woda. Wiec takie programy sa dobre jesli zmywamy dopiero co zabrudzone naczynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zmywamy kostkami 3in1 (all in one) na krótkim programie bo żadna kostka nie zdąży sie rozpuścić(te programy są bez suszenia)

ja uzytkuje Electroluxa, najczesciej uzywam programu 30 minut,kostke łamie na pół i wrzucam na dno zmywarki nie wkladam do pojemnika, rozpuszcza sie cała. Jak jej nie łamałem to faktycznie zostawało jej troche.

Programy w 50 minut - czy to zmywarki czy pralki to troszeczke pic na wode fotomontaz

Ja na program 30 minutowy nie narzekam ale ponoc tylko electrolux w tym szybkim programie myje w temp 60 stopni przez to wszystko raczej jest domyte. Czasami sie zdarza ze ze dwa talerze nie domyje jak bardzo sa zaschniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ARISTONa. Działa OK, ma kilka błędów w programach zmywających (bynajmniej ja bym je inaczej ustawił). Jest głośna.

Rodzice mają CANDY. Ciągle wypada klapka od otwierania drzwi. O wiele cichsza od ARISTONa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam temat :)

 

Szukam zmywarki, coś się zmieniło na rynku ? Jakiego boscha 60 cm wolnostojacego możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego boscha 60 cm wolnostojacego

Jak bedziesz chciał takiego z najwyższej półki co zmywa pierze odkurza prasuje krawaty wiąże to daj znać.

Mam kumpla w BSH więc 20% zostanie w kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kumpla w BSH więc 20% zostanie w kieszeni

 

Oki, odezwe się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta,

 

popsuła mi się zmywarka siemens. Nic się nie wyświetla na wyświetlaczu. A do przełącznika dochodzi prąd, ba nawet dochodzi do wszystkich ważniejszych podzespołów, tam gdzie udało mi się wyjąć wtyczkę i sprawdzić czy jest prąd. Ba nawet mnie zdążyło popieścić z jednej wtyczki.

 

Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

 

Filtr oczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak prady sa to progamator grom strzelil pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze czy to normalne jest w takim sprzęcie elektrycznym by na większości kostek prądowych był prąd na obu żyłach (albo nawet i trzech żyłach w jednej kostce)?

 

Wczoraj gdzieś w necie wyczytałem, że czujnik zamykania zmywarki zaciął się w pozycji zamkniętej. Oczywiście rozebrałem i z moich obserwacji wynika, że działa on na zasadzie magnesu. A wtyczka z prądem ma dwa żółte kabelki (tylko) i w obu jest prąd.

 

Elektryk ze mnie słaby, ale gdzieś tam malutkie pojęcie mam, ale to jest dla mnie zagadkowe, jak to poprawnie działa.

 

edit:

 

Może głupie pytanie ale czy programator to będzie to samo co moduł elektroniczny? Mój model zmywarki to SR64M030EU/06

Edytowane przez Zyndram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało ci się "prześwietlić" przewody pomiędzy drzwiami a korpusem, to wykluczyłbyś przełamany przewód. Upierdliwa robota, ale tam się czasami przerywają przewody. A nóż widelec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby udało ci się "prześwietlić" przewody pomiędzy drzwiami a korpusem, to wykluczyłbyś przełamany przewód. Upierdliwa robota, ale tam się czasami przerywają przewody. A nóż widelec...

 

To nie kable na drzwiach, a szkoda.

 

Nie dałem za wygraną i rozebrałem zmywarkę od dołu dookoła, znaczy wszystkie możliwe blachy i zaślepki i jakoś skusiło mnie do odłączenia wszystkich wtyczek i zaczęcie od białej puchy na dole zmywarki, do której po chwili okazało się że jest podłączona główna wtyczka z prądem :P

 

Oprócz tego że to wyjąłem na zewnątrz, postanowiłem jeszcze to bardziej rozebrać i zdjąć z tego plastikową obudowę. I moim oczom ukazało się to

 

dafota.2.xnw1435686567m.jpg.smIMAG0622.jpg&th=2596

dafota.2.nf41435686567k.jpg.smIMAG0623.jpg&th=2927

dafota.2.rg81435686567o.jpg.smIMAG0624.jpg&th=3083

dafota.2.dsx1435686566w.jpg.smIMAG0625.jpg&th=4438

dafota.2.ajr1435686566h.jpg.smIMAG0626.jpg&th=9736

 

Możesz mi podpowiedzieć jak tego szukać??? Tzn jak to nazwać, główny moduł zmywarki, czy właśnie programator, czy cokolwiek to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności