Skocz do zawartości
Koćko

Kupujemy zmywarke do naczyń.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zamierzam zakupic zmywarke. Prosze o jakies porady, jaki model polecacie i na co zwracac uwage przy kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jak masz dużo miejsca to kupuj jak największą

 

2.koniecznie musi mieć podgrzewacz wody wbudowany (90% je ma)

 

3.pytanie zasadnicze czy do zabudowy czy wolnostojąca, już teraz polecam przewidzieć przyszłość.

 

4. jaką ilością wody myje w cyklu.

 

5. firma-tu już w zależności od kasy jaką chcesz wydać

 

 

Polecam zajrzeć tutaj:

http://jak-wybrac-zmywarke.wieszwszystko.com/ranking.php

 

 

osobiście używam od 2 lat firmy Amica (robiona w Rumunii)

i jesem super zadowolony, ponieważ za rozsądną kasę mam świetny produkt, bezawaryjny i jak sobie porównanie z kumplem zrobiliśmy (a razcej nasze żony) to wyszło na to , że ich zmywara drugie tyle droższa myje podobnie, też zdarza się, że nie umyje czegoś tam.

 

 

EDIT: najważniejsze o czym zapomniałem a co jest decydującym czynnikiem :

 

chemia jaką kupujesz! tabletki kupuj jak najlepsze , bo 90% sukcesu dobrej i udanej eksploatacji zmywarki

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cena ,bo nie podałeś dolnej i górnej granicy, czy taka do zabudowy czy wolnostojąca cie interesuje, szerokosć 45 czy 60 cm. Polecam Whirlpoola , mam taką już około 10 lat i sprawuje się bezawaryjnie, a z mojej strony to taka rada aby górny blat był demontowalny bo wtedy można ładnie wkomponować w kuchenne mebelki, przykryć istniejącym już blatem , ta o szerokości 45 cm w zupełności wystarcza aby upchać w niej gary z trzech dni (4 osobowa rodzina) i prędzej się w kuchni miejsce dla takiej znajdzie.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pamietaj zeby przed pierwszym myciem nasypac specjalnej soli (przeczytaj dokładnie instrukcje) ja polecam Aristona mam lodowke 6 lat i zmywarke 3 lata i odpukac nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najważniejsze kryterium to klasa energetyczna , wybierz AAA

Kilku rad udzielili ci już koledzy .

Musisz wybrać zmywarkę pod swoje potrzeby ,

ile osób będzie korzystać z urządzenia , jeżeli jesteś sam lub 1+1 to 45 powinna wystarczyć , jeżeli rodzinka jest większa niż 3 osoby zdecydowanie 60-tka.

Następna sprawa [niby błachostka] to ilość posiadanych kompletów naczyń -posiadasz kilka -kup większą zmywarę i będziesz używał jej rzadziej .

Osobiście od 2 lat mamy ardo 45 [z racji małej kuchni ]-żona włacza 2-4 razy w tygodniu , narazie żadnych problemów-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś dodam, zmywarka - polecali tylko boscha w sklepie gdzie pracował znajomy, kupiłem przez internet (200 zł taniej jak w sklepach) użytkuję roczek i jest super. Domywa wszystko (na co się skarży wielu użytkowników niektórych zmywarek )

 

Rozmiar - tylko 60, 45-ki to tylko dla kawalera i to na dodatek dla tego, co je tylko kanapki a reszte posiłków na mieście... u nas codziennie chodzi zmywarka a są na ogół 3 osoby.. jak się zjedzie rodzinka to 2 razy dziennie. Co chyba że ktoś myje kilka talerzy a garnki myje ręcznie ale to po co kupować zmywarkę ?

 

Na początku były gratis dane tabletki calgonit, myły świetnie, ale nie warto przepłacać. Teraz tylko proszek ludwika i jazda, w zupełności wystarcza ( no jak się ma lipną zmywarkę to trzeba cudować z chemią żeby coś domyła..) do tego nabłyszczacz oddzielnie i wychodzi bardzoo tanio chemia.

 

w zmywarce także myję klosze od żyrandoli, obudowę frytkownicy i co mi jeszcze przyjdzie do głowy, wyglądają jak nowe i niczym niedałoby rady ich tak domyć ( w 45-ce zapomnij)

 

dokładnie to ta zmywarka :

 

http://www.ceneo.pl/1487159?gclid=CKv50b_w_p4CFQWIzAodw1WCMg

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat :) Będę obserwował ale i tak zdecyduje się zapewne na aristona bo mam całe agd z tej firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( no jak się ma lipną zmywarkę to trzeba cudować z chemią żeby coś domyła..)

chciałbym wiedzieć jakie masz zużycie tego proszku, i jak to się ma do ceny chociażby Finisha , bo wiesz tanie nie znaczy dobre i odwrotnie, najlepiej wytestować różne warianty.

napisz też jak mają sie elementy ozdobne na twoich naczyniach po stosowaniu tego ludwika?

 

bo nikt też nie wspomniał ,że(EDIT : chemia niszczy , nie zmywarki) zmywarki niszczą słabej jakości sprzęty do spożywania.

 

 

To ja coś dodam, zmywarka - polecali tylko boscha w sklepie gdzie pracował znajomy

 

tym to ja bym się nie sugerował , ponieważ 99% sprzedawców "wciska" to na co jest promo dla ich sieci, albo to co się nie sprzedaje, i nigdy nie pytam się "co by Pan polecił"

bo zielonego pojęcia nie mają co jest dobre a co do bani.

spotkać rzetelnego znającego się na temacie to jak w lotka trafić

 

 

 

jeszcze jedno pytanko kolego 2PAC, jakie masz dno w zmywarce , tworzywo czy metal?

 

 

przypomniało mi sie:

 

w sumie dla małej rodziny , wazne jest czy jest funkcja 1/2 wkładu- pozwala to na spokojne mycie potrzebnych naczyń , których nie masz w hurtowych ilościach.

 

 

oraz ilość i czas trwania programów, bo o tym zapomnieliśmy

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 15 lat sluzyla nam Whirlpool i bylo OK, ale juz zdechl. Teraz jest Bosch i jest OK. W zasadzie dzisiaj wszystkie zmywarki zuzywaja podbne ilosci wody i podobna ilosc pradu. I zamiast zastanawiac sie (poza rozmiarami) nad firma, polecam dobrze zapoznac sie z uzytkowaniem zmywarki, czyli m.in:

 

- co wolno "prac" a czego nie wolno "prac" w zmywarkach

- ile max. czasu, zmywarka nie powinna pracowac

- czym, jak i co ile ja czyscic - chodzi o bebechy, bo to one sa najczesciej przyczyna niedomytych czy mokrych naczyn, a potem bydlo sie pulta, ze Bosch to goowno bo nie domywa naczyn - Jasne, ze nie domywa, jak sie ma zayebana zmywarke tluszczem i kamieniem.

- sprawdz jaka masz wode u siebie, bo bedziesz musial nastawic odpowiednio dozownik blyszczyka

i generlanie przeczytac instrukcje oobslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- sprawdz jaka masz wode u siebie, bo bedziesz musial nastawic odpowiednio dozownik blyszczyka

i generlanie przeczytac instrukcje oobslugi.

 

tester do wody (pasek ) jest w zestawie ze zmywarką zazwyczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje, siedze i szukam i juz mi głowa pęka , baaaaardzo duzy jest wybór. Kuchnie mam małą i to bardzo, w sumie ułatwia mi to wybór, ponieważ ograniczają mnie rozmiary. Chciałbym żeby weszła pod blat 83 cm wysokosci, głębokośc 55 cm, jezeli chodzi o szerokosc to jeszcze sie zastanawiam bo na razie tylko ja i zona jestem. Opinie na forach rozne krążą, nawet u nas

ta o szerokości 45 cm w zupełności wystarcza aby upchać w niej gary z trzech dni (4 osobowa rodzina)
45-ki to tylko dla kawalera i to na dodatek dla tego, co je tylko kanapki a reszte posiłków na mieście...

Kuchnie mam mała ale 45 lub 60 zmieszcze i bardziej chyba jestem za ta 60.

Znalazlem cos takiego http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10089

Ma nawet dobre opinie, koszt okolo 1400 zl. Duzym plusem chyba jest fakt że Electorlux przy szybkim programie (30min) myje w temp 60 stopni.

Zerknijcie prosze na jej dane szczególowe i może podpowiecie czy czegoś jej brakuje ważnego czy może być.

tym to ja bym się nie sugerował , ponieważ 99% sprzedawców "wciska" to na co jest promo dla ich sieci, albo to co się nie sprzedaje, i nigdy nie pytam się "co by Pan polecił"

bo zielonego pojęcia nie mają co jest dobre a co do bani.

spotkać rzetelnego znającego się na temacie to jak w lotka trafić

 

święta racja kolego

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym to ja bym się nie sugerował , ponieważ 99% sprzedawców "wciska" to na co jest promo dla ich sieci, albo to co się nie sprzedaje, i nigdy nie pytam się "co by Pan polecił"

bo zielonego pojęcia nie mają co jest dobre a co do bani.

spotkać rzetelnego znającego się na temacie to jak w lotka trafić

 

Źle się wyraziłem, polecił mi znajomy co sprzedaje w sklepie dużo zmywarek.. a kupiłem i tak w internecie i o tym wiedział ! Chyba wie ile ludzi później narzeka na jaki towar i ile jest reklamacji skoro polecał mocnoo BOSCH-a jeśli chodzi o zmywarki>? Ale dziękuję za jakże słuszną uwagę żeby się nie pytać co sprzedawca poleca... :D

 

Funkcję 1/2 wsadu ma, ale korzystałem z niej przez rok chyba tylko raz.. codziennie jest załadowana na full i czasami trzeba jeszcze umyć jakiś duży garnek ręcznie bo się nie mieści.

 

Dno ma plastikowe, a co to za różnica to nie wiem.

 

oraz ilość i czas trwania programów, bo o tym zapomnieliśmy

 

Duża ilość programów to przerost formy nad treścią.. u mnie jest chyba 5, a i tak używam 99% tego prawie najmocniejszego (czyli garnki ,talerze, wszystko domywa), kilka razy użyłem najsłabszego (do rzeczy niekuchennych, które myłem w zmywarce i były z tworzyw sztucznych) i kilka razy najmocniejszego jak domywałem stare niepodomywane szkła od pieczenia i puściły o czym można było zapomnieć szorując nawet druciakiem.

 

bo wiesz tanie nie znaczy dobre i odwrotnie, najlepiej wytestować różne warianty.

 

A kto mówi, że nie ? Ja używam i jestem zadowolony, nie wyliczę dokładnie ile mnie to kosztuje, ale naprawdę taniuuutko.

 

napisz też jak mają sie elementy ozdobne na twoich naczyniach po stosowaniu tego ludwika?

 

Zeszło trochę złotko z kieliszków do wódki ? ale ono od paznokcia shcodziło.. tak więc nawet od samej wody po 2h w polerowaniu ich przez zmywarkę by zeszło. Całe szczęścię bo picie z nich to i tak był wstyd. Więcej "calineczkowych" naczyń nie posiadam i całe szczęście.

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością będziesz zadowolony, jak masz miejsce weź zdecyduj się na 60 cm

 

2PAC - sam wiesz , że ile sprzętów tyle opinii, kazdy coś tam lubi, najwazniejsze to to , że nikt nie napisał źle o swojej zmywarce :D

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak ktoś będzie potrzebował sprzęt AGD bosch-siemens pisać na PW coś załatwię taniej

nowe i z gw

 

 

ps. kuczlaw nie kupuj aristona ---- dobra rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twardą wodę to się stosuje tzw. sól do zmywarek , każda powinna mieć w standardzie pojemnik na nią , więc o jakość wody nie powinno być problemu.

Środki typu tabletki, proszek ,sól ,nabłyszczacz to tylko dobrych firm, taniocha z ~lidla~ nadaje się do du...y.

Warto też upewnić się czy zmywarka jest wykonana ze stali nierdzewnej INOX.

A jeśli chcecie skrócić czas zmywania to warto podłączyć zmywarkę pod ciepłą wodę, termostat szybciej przełączy dalsze zmywanie grzanie wody bedzie krótsze ,naczynia i tak płukane są gorącą wodą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile skroci sie to zmywanie po podlaczeniu do cieplej wody? 10 minut? Samo zmywanie trwa zazwyczaj kolo 2 godzin (nie mowie o szybkim trybie w niecale pol godziny) wiec te pare minut nikogo nie zbawi chyba. Chyba ze sie myle.

So do stali nierdzewnej, to chyba teraz nie ma z nia problemu.

A, co do wymiaru, to moja ciotka ma 45 i wyglada jak zabawka do domku dla lalek. Nawet jak bylem tylko z zona, to mielismy 60, bo zawsze nazbiera sie duzo naczyn (chyba ze ktos ma wyliczone 4 widelce, 4 noze i 4 lyzki) i mozna ja zapelnic w 2 dni, nie robiac zadnych przyjec. tak wiec radze tylko 60 - chyba, ze jest sie singlem i zre sie na miescie.

 

PS. Nigdy nie wiem czy trzeba dodawac soli i blyszczyku (tzn i tak dodaje) jak sie wrzuca tabeltki te "5 w 1" czy tam inne nowe cuda. Jakies info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś będzie potrzebował sprzęt AGD bosch-siemens pisać na PW coś załatwię taniej

nowe i z gw

 

 

ps. kuczlaw nie kupuj aristona ---- dobra rada

 

Pw poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz panowie podłączenie do ciepłej wody pogarsza efekty mycia skracając czas powodujemy że tabletka nie do końca sie rozpuszcza poza tym w zmywarkach z wymiennikiem ciepła po podłączeniu do ciepłej wody staje się nie aktywny co do tabletek to czytać na opakowaniach co zawierają bo nie wszystkie maja wszystko poza tym korzystając z tabletek nie można regulować ilości detergentów producent tabletki zakłada z góry ilość optymalną a jeżeli u nas jest twarda woda już lipa jeżeli stosujemy wszystko osobno zawsze (zwłaszcza proszek ) sami sobie regulujemy

i na koniec nie stosujcie tanich detergentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chcecie skrócić czas zmywania to warto podłączyć zmywarkę pod ciepłą wodę, termostat szybciej przełączy dalsze zmywanie grzanie wody bedzie krótsze ,naczynia i tak płukane są gorącą wodą,

 

 

o ile producent na to zezwala ,inaczej takie podłączenie grozi to utratą gwarancji w razie jakiegoś problemu.

 

zmywarki mają podgrzewacz przepływowy więc nie ma tu mowy o grzaniu jakiegoś dużego zbironika z wodą, najważniejsze jest pierwsze podgrzanie i tu przepływka sprawdza się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy zmywarka zakupiona electorluxa 46010 , prosze wiec jescze o porade jakich tablet uzywacie? kupilem z niemiec jakies all in one Calgonit ale pare naczyn zostaje nie domytych, do zmywarki mialem dolaczone Caloginit Quantum i na programie 30 minutowym wszystko ladnie wymylo cena 48 zl za 60 szt na allegro.Moze macie jakies tansze tabletki ktore sa warte polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności