Skocz do zawartości
Gość Kamil77

Wymiana Wahaczy ! Trudne czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie rozpinałeś drążków to nie zbieżność.

a pobujałeś trochę autem na opuszczonym żeby się ułożyło? Dokręcone koło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nie rozpinałem ,koło dokręcone jedynie co sanki musiałem opuścić żeby śrubę wyciągnąć od wahacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adam66655 napisał:

własnie nie rozpinałem ,koło dokręcone jedynie co sanki musiałem opuścić żeby śrubę wyciągnąć od wahacza

koła też zmieniłem na zimowe i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahacz ma zapewne inny wymiar i stąd problemy. Nigdy wahacze różnych producentów nie będą miały tych samych wymiarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie podjechać jednak na zbieżność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabrałem się za wymiane wahaczy wszytko poszło gładko na samym końcu napotkałem problem nie mogę spiac widelca amortyzatora z dolnym wahaczem wygląda to tak jakby amortyzator był krzywo osadzony w kolumnie lub widelec przekoszony próbowałem naginac z jednej strony śruba weszła w otwór druga strona nie mogę nacelowac. Czy ktoś ma jakis patent w jaki sposób spiac te dwa elementy ? Może być tak że mechanik jak wymienił sprężyny coś źle złożył i dlatego jest problem z polaczeniem amor z wahaczem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wynienial sprezyne to mogl skręcić nowa nie ustawiajac lagi amortyzatora jak byla wczesniej. Próbuj naginac i wbij srube, laga sie ustawi jak pojezdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mge wbić sruby za duże skrzywienie z jednej strony wchodzi a druga nie idzie chyba czeka mnie rozebrane amor i złożenie go od nowa. A ja prawidłowo ustawić amortyzator jest jakiś schemat ?

Było jeżdżone 3 lata i nadal problem występuje 

Edytowane przez Brzoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczam zawsze przed demontazem sprezyny. To jak wiesz ile brakuje i ile trdebaby obrocic zeby bylo rowno zaznacz, scisnij sprezyne obroc ile trzeba i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ściągnąć sprężynę ściągaczem i amortyzator się obruci bez problemu ? czy trzeba odkręcić jakieś sruby?

4 godziny temu, dartroom napisał:

Ja zaznaczam zawsze przed demontazem sprezyny. To jak wiesz ile brakuje i ile trdebaby obrocic zeby bylo rowno zaznacz, scisnij sprezyne obroc ile trzeba i bedzie ok.

 

Edytowane przez Brzoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz sciagac, scisnij konkretnie i obroc gorne mocowanie razem z laga amortyzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wahacz z tak pęknięta tuleją - górny tylny kwalifikuje sie do wymiany ?

Stuków brak, auto prowadzi się normalnie, głębokość pęknięcia to jakieś 4-5 mm

wahacz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany tuleja lub wahacz. A jam sam myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymienialem na warsztacie górny przedni prawy wahacz . Calość 115zl ( robocizna plus część). Gwarancaja na 2 lata. Dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kimilii napisał:

Dobra cena?

szału nie ma .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kimilii napisał:

Dziś wymienialem na warsztacie górny przedni prawy wahacz .

a dlaczego tylko jeden, a nie obydwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2020 o 14:58, pasektdi napisał:

a dlaczego tylko jeden, a nie obydwa ?

po co dwa jak jeden walniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jeden amortyzator będzie walnięty, to tez wymiuernisz tylko jeden ? I co w ogóle zamontowałeś. Mechanik za wymiane jednego, czy dwóch wziąłby te same pieniądze, chyba, że to jakiś zdzierca jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad ranem zakończyłem proces regeneracji zawieszenia.

Wjechał leżący od roku zestaw poliuretanów Strongflex.

Standardowo śruby górnych wahaczy nie chciały drgnąć, molestowanie młotkiem rozwiązało problem ;)

Sworznie w wahaczach by całe, ale gumy na 3 sztukach zerwane. Stuków w zawieszeniu mnie było, ale prowadził się jak amerykański krążownik- reakcja auta na skręt kierownicy z opóźnieniem, ogólnie jakiś taki gąbczasty.

Na poli jest genialnie, reakcja na ruch kierownicy natychmiastowa, prowadzenie super

 

Mankamenty: brak, rezonans który w pewnym momencie się pojawił, to rurka od klimy dotykająca rury dolotowej na pasie przednim.

 

Koszt ok 800zl.

Werdykt: żałuję, że tak późno się na to skusiłem, ale natłok prac przy passacie wymusił leżakowanie poliuretanów.

Zostały jeszcze jakieś drobnostki do przeglądu, typu brak wstecznego- brak połączenia sygnału włącznika z wiązka po automacie i po ponad 2 latach stania auto znów jeździ.

 

Edytowane przez pajak2444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sworznie piszesz całe, ale wieczne nie są, a w zestawie sa tylko tuleje, więc jak padną, a na cuda nie ma co liczyć  to ................... ?

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności