Skocz do zawartości
Gość Kamil77

Wymiana Wahaczy ! Trudne czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki nie puka, to ja bym jeździł :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak duże są to pęknięcia, jeśli 5-10 mm (wzdłużnie) uważam, że to żaden problem, a może to wynikać chociażbym ze złego montażu, czyli skręcenie na maksa gdy wiszą koła. Wtedy pęknięcia niestety powstaną. Najprościej złapać za koło i wykonywać ruchy pionowe i obserwować tuleję, jeśli będą duże luzy z powodu pęknięcia będzie to widać. Jeśli wahacz(e) nie walą, nie ruszaj, dojedź je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki w takim razie bede narazie jezdził i obserwował co bedzie sie dziac , tak jak pisalem nic nie puka ,nie stukla to byl rutynowy przeglad zawieszenia , gdybym nie pojechał to bym nie myslal nawet o zawieszeniu ze cos zle moze byc , ale trzeba bedzie powoli miec na uwadze wahacze i kase odkładac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, pewnie jeszcze trochę pojeździsz. A mechaników-naciągaczy omijaj dalekim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktos namiary na jakąs strone w sieci lub sklep internetowy gdzie można kupic cały kpl. wachaczy, LEMFORDERA.

oczywiscie w miare konkretnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w hurtowniach CEMPOL, możliwe, że nawet dowiozą Ci do domu. Ale dzwoń i pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki w takim razie bede narazie jezdził i obserwował co bedzie sie dziac , tak jak pisalem nic nie puka ,nie stukla to byl rutynowy przeglad zawieszenia , gdybym nie pojechał to bym nie myslal nawet o zawieszeniu ze cos zle moze byc , ale trzeba bedzie powoli miec na uwadze wahacze i kase odkładac

 

Jak nawet zacznie się ta tuleja odzywać a masz sworzeń bez luzów to zawsze możesz wymienić tylko tuleję, tuleja lepszej firmy kosztuje grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takowe kupujesz? Czym i jak wyciskasz/wkładasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki bardzo znalazłem w google CEMPOL . okazuje sie że nawet u mnie jest.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie takowe kupujesz? Czym i jak wyciskasz/wkładasz?

 

Zwykły sklep motoryzacyjny za tuleje Febiego płaciłem coś koło 18 zł, a wyciskam i wciskam najnormalniejszą prasą tylko przed wymianą warto ustalić sobie wspólny punkt na starej i nowej tulei żeby nową wcisnąć w tym samym położeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości sprawdzę i popytam. Sworznie też występują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czystej ciekawości sprawdzę i popytam. Sworznie też występują?

 

Za dobrze by było:stop, niestety sworznie są niewymienne. Ostatnio szwagrowi robiłem zawieszenie i właśnie w górnych wachaczach wymieniałem tuleje i wymieniałem tuleję w bananie - do banana udało mi się kupić tuleję z lemfordera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale jest firma na górny śląsku, która robi(ła) (wkłada(ła)) sworznie. Tak czy inaczej przy obecnych cenach kompletu zawiasu nie warto się szarpać z zamiennikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja wychodzę z założenia że jeśli sworzeń jest ok a załóżmy tuleja jest walnięta ( tak jak kolega pisał wyżej pęknięta guma tulei na którymkolwiek wahaczu) to nie ma sensu topić kasy w nowych wahaczach skoro można jeszcze trochę na nich poganiać. A tuleja lemfordera raczej nie jest zamiennikiem skoro kupujecie całe zestawy wahaczy tej firmy. Ja za tuleję lemfordera do banana zapłaciłem 81 zł a sam banan tej samej firmy to wydatek około 300 zł więc rachunek jest prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Mi po prostu szkoda czasu i zachodu. Ale ok, każdy wiadomo robi jak mu wygodniej lub taniej. Spierać się nie zamierzam, bo uważam nie ma o co... ;) Tak czy inaczej nie mógłbym sobie pozwolić na ewentualny drugi raz demontować np górne, bo np. wali któryś tam sworzeń, a załóżmy, że byłby już po regulacji zbieżności i kątów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Pasku kąty są stałe i się ich nie ustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Pasku kąty są stałe i się ich nie ustawia

Też tak sądziłem, jednakże można to regulować. Robi się to poprzez wsunięcie/wysunięcie końcówki drążka... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tutaj już rozmawiamy o zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem komplet nowych wahaczy Meyle. Skręcałem wszystko na opuszczonych kołach - pozycja jak do jazdy- przed skręceniem "pobujałem" samochodem. Problemem jest skrzypienie gumy w tylnym dolnym wahaczu (banan) w trakcie bujania samochodem gdy wszystko jest skręcone. Za luźno , za mocno skręciłem ? Źle się ułożyła tuleja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem komplet nowych wahaczy Meyle. Skręcałem wszystko na opuszczonych kołach - pozycja jak do jazdy- przed skręceniem "pobujałem" samochodem. Problemem jest skrzypienie gumy w tylnym dolnym wahaczu (banan) w trakcie bujania samochodem gdy wszystko jest skręcone. Za luźno , za mocno skręciłem ? Źle się ułożyła tuleja ?

Moim zdaniem takie wahacze założyłeś. Ja założyłem osłonę przegubu tej firmy i po pół roku pękła. Meyle to szmelc jakich mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności