Skocz do zawartości
gawin82

brak nawiewu powietrza z okragłych kratek

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

zauważyłem dziś, ze w moim Passacie nawiew nie dmucha przez 2 okrągłe kratki na górze deski rozdzielczej:( dzieje się tak w każdej pozycji ustawienia nadmuchu: czy to na szybę, czy na kierowcę. z tego powodu boczne szyby słabo mi odparowują:( z każdej pozostałej kratki nawiew jest prawidłowy - tylko z tych dwóch nic nie dmucha - dlaczego tak się dzieje??? czy w Waszych Passatach jest tak samo??? miał ktoś taki przypadek??? na fotce zaznaczyłem o które nawiewy mi chodzi.

P8011162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakies błedy w klimie moze to silniczki klap lub moze sa zablokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do tych dwóch okrągłych nawiewów są oddzielne klapki i silniczki??? bo pośrodku szyby przez ten długi podłużny kanał na środku deski rozdzielczej dmucha normalnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nawiewy przy załączonej klimie i wyłączonej.Daj znać jaki efekt.Moje odczucie jest takie że przy klimie wieje dużo słabiej...Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś filtr kabinowy? może jest zpacikany i słabo dmucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z tych małych otworów to wieje tak że ten podmuch czuć? Bo mi się wydaje że tam tak wieje tak słabo że trudno to wyczuć dłonią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy z tych małych otworów to wieje tak że ten podmuch czuć? Bo mi się wydaje że tam tak wieje tak słabo że trudno to wyczuć dłonią..

Tak samo uważam. Muszę u siebie dokładnie sprawdzić, ale wydaje mi się, że jest tak jak kolega Slay pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się właśnie zdaje, że z tych kratek to wieje niezauważalnie wręcz i nie jest to połączone z kanałem, którym dmuchawa daje nadmuch.. A żeby szyby nie zachodziły wilgocią, to się boczny nadmuch ustawia na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz boczki konsoli lewy i prawy to bedziesz miał widoczny ten nadmusz co masz z nim problem , a po mojemu to faktycznie tam mało co dmucha ledwo co możesz tego nie odczówać na ręce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy z tych małych otworów to wieje tak że ten podmuch czuć? Bo mi się wydaje że tam tak wieje tak słabo że trudno to wyczuć dłonią..

 

Witam. czuć jest na 100%, mocne to nie jest ale na pewno wyczuwalne. Dziś podczas opadów śniegu będąc w trasie nagle zaczęło mi dmuchać zimnym powietrzem ( przy ustawionej temp. 28 stopni - na szybę, nogi i kierowce) i w tej sytuacji sprawdziłem wszystkie nawiewy i z tych małych tez wiało. sprawę z zimnym powietrzem rozwiązałem tak że zgasiłem auto i zaraz odpaliłem i wszystko było ok. co może być przyczyną nagłej zmiany temperatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być przyczyną nagłej zmiany temperatury ??

 

Wygląda na błąd jednej z klapek climatronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na błąd jednej z klapek climatronica.

o to chodzi ze climatronic nie pokazuje żadnego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jakoś rewelacyjnie to nie dmucha leci bo leci, ale muszę sprawdzić w sumie jak to jest na klimie a jak bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj i dmucha normalnie. Może nie tak mocno jak z tych regulowanych kratek, ale ciepłe powietrze leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również dmucha delikatnie, związane jest to z tym że głowny strumień przekazany jest na szybe przednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo mi się wydaje że tam tak wieje tak słabo że trudno to wyczuć dłonią..

macie rację koledzy dmucha bardzo delikatnie - ciężko to wyczuć ręką, szczególnie w czasie jazdy. dziś sprawdziłem dokładnie na postoju - jednak myliłem się myśląc, że wogóle nic nie dmucha. delikatny podmuch jednak jest. myślałem że powinno dużo mocniej dmuchać ale widocznie "ten typ tak ma"... dziękuję za pomoc i Wasze porady:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te okrągłe klapki dmuchają razem z nadmuchem przedniej szyby(niewidoczne otwory przy samej szybie od spodu deski rozdzielczej), a nadmuch z nich jest delikatny (przy przedniej szybie też nie czuć zeby dmuchało a dmucha).

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Sharana 2001 rocznik i klimę manualną. Technika jest podobna, a na tym forum widać, że są spece, więc może ktoś pomoże rozwiązać mój problem.

 

Chodzi o to, że nie mam w ogóle nadmuchu przez te główne kratki na desce, na szybę za to dmucha bardzo dobrze.

 

Zdjąłem deskę i już widzę, że problemem jest silniczek klapy regulacji nadmuchu. Klapa jest otwarta cały czas na szybę ,a silniczek robi zbyt mały obrót i nie przestawia klapy na tyle aby powietrze było kierowane do kratek głównych. Nie jest to kwestia złego zamontowania, bo nawet trzymając silniczek w ręku, nie włożony w tryby to robi zaledwie trochę ponad 1/4 obrotu. Co można z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co, to wymienić silniczek :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego jakoś zakodować ? Nie mam pojęcia czy wymiana pomoże, bo niby pracuje ale robi za mały skok, dlatego chciałbym się zapytać, czy ze strony elektronicznej można w nim coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności