Skocz do zawartości
Taperson

B3 przekazniki klimy i dmuchawy ktory jest ktory

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ mam ograniczony dostep -nie wiem czemu, wcześniej nie miałem -

powtórzę temat.

problem opisany jest tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70891

 

a teraz modyfikacja :

otóz wody niema wszytko sprawdziłem i jeden z przekaźników wydal mi sie podejrzany. z nr 18.

podmieniłem na taki sam z ojca samochodu i zaczęło dmuchawa działać normalnie ale kilma dalej sie nie załącza.(np przy "włączonej" klimie i 3 stopniu dmuchawy jak szybko wracam na 0 to przez ulamek sek clima sie załączy. :confused:) (co ciekawe ojciec ma climatronic i miał latem identyczny problem- dal koledze elektornikowi i on tam zimny lut poprawił)tyllkko ze u Ojca clima dziala po naprawie przekaźnika normalnie, a umnie mimo podmianki nadal nie:mad:

ale żeby nie bylo za łatwo w temacie o przekaźnikach :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1940

 

nie znalazlem przekaźnika z nr 18:)i teraz to juz zgłupiałem. jest jakąś rozpiske przekaznikow prawidziwa? czy ja mam w skrzynce pochrzanione ale w to watpie

Edytowane przez Taperson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od klimy jest przekażnik z duzym oznaczeniem "13".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ mam ograniczony dostep -nie wiem czemu, wcześniej nie miałem -

W śmietniku każdy ma ograniczony dostęp.

 

PS

Lepiej zmień tytuł bo znowu poleci do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to mamy zonk i to spory bo..

nie mam "13" i dalej nie wiemy od czego jest nr"18"??

a zeby bylo jasniej to u mnie wyglada to tak:

DSC00804.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dalej nie wiemy od czego jest nr"18"??

To jest przekaźnik odciążający zacisk "X", żeby kostka stacyjki za szybko się nie sfajczyła,prąd po kluczyku załącza ten przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..prąd po kluczyku załącza ten przekaźnik...

no oki czyli po przekręceniu kluczyka za pomocą tego przekaźnika idzie prad na wszytko inne tak?? to czemu przed zapaleniem silnika dmuchawa działa a po zapaleniu silnika juz nie działa tylko załącza sie po jakimś czasie?? a skrucic ten czas można stukając własnie w "18"? pamiętajmy ze światła działają i radio tez.

 

a ktory z moich przekaźników jest od klimy?? w takim razie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zeby bylo jasniej to u mnie wyglada to tak

Od klimy a po części od wentylatorów na chłodnicy i wentylatora nawiewów jest uCiebie przekaźnik "133". I to w nim szukałbym przyczyny braku nawiewu, pokukj w niego lub nim porusz a się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od klimy a po części od wentylatorów na chłodnicy i wentylatora nawiewów jest uCiebie przekaźnik "133"

Dokładnie tak. Masz jeszcze PDF-a z opisem gdzie jaki przekaźnik siedzi, wydrukujesz sobie i będziesz miał opis przy sobie. :)

Opis bezpiecznikĂłw i przeka?nikĂłw Passat B3.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym, fakt faktem w b3 ten przekaźnik jest od wentylatora, ale tego na chłodnicy. Przekaźniki od klimy są za schowkiem pod popielniczką(trzeba odkręcić cały plastik) I 2 powinny być pod maską silnika. One są odpowiedzialne za całe działanie klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo:eek: a mógłbyś to na jakimś schemaciku pokazać te pod maską i te pod plastikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto rozbierałem ostatnio i wytargałem kompletną instalacje od klimy, mogę pokazać kompletną wiązkę od klimy :D

 

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

 

Te pod plastikami wiadomo gdzie są, natomiast te drugie koło zbiorniczka wyrównawczego miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tym, fakt faktem w b3 ten przekaźnik jest od wentylatora, ale tego na chłodnicy

A ja się nie zgodze z Tobą, miałem walnięty ten przekaźnik i nawiewy wariowały i klimy też nie było, jego działanie polega na tym że póki nie właczysz pierwszego biegu nawiewów i nie włączy sie wentylator na chłodnicy to klimatyzator nie ruszy, a przekaźniki pod maska też mam , są przymocowane za zbiorniczkiem płynu chłodzącego-o ile to są te... innych przy silniku nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i Lebow poruszył tu kwestie o której zupełnie zapomniałem - mianowicie jak zaczęły temp spadać to z klima pojawiał sie problem taki ze na zimnym silniku sie ni zalaczala - dopiero po jakimś czasie sie załączała i potem juz bylo git.

 

 

ale wracajac do omawianej "18" to jak wam wspomnialem po puknieciu wlasnei w nia cos cyka i zacyna wszystko dzialac. czy mam rozumiec ze ona podaje prad na reszte przekaznikow miedzy innymi od wycieraczek i klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racja, zonk z mojej strony ;/ Czujnik od klimy masz przy wlocie powietrza do wentylatora nawiewu, wiadomo, klima się nie załączy przy pewnej temperaturze, prawdopodobnie pod klapą robiło się cieplej i wtedy czujnik pozwalał na załączenie klimy.

Od wycieraczek masz inny przekaźnik. Ten Twój z nr. 18 jest to przekaźnik podający prąd po załączeniu stacyjki na wszystkie inne przekaźniki i urządzenia prądożerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha no to bysmy wyjasnili dlaczego mi sie klima nie załącza od pewnego czasu:) poprostu tem jest za niska:))

 

ale czy ten "18" podaje prad na to co dziala po załączeniu stacyjki w pozycje "on?

to jesli tak to czemu po przekręceniu stacyjki na "on"(zapalają sie kontrolki) wszytko działa i dalej przekrecamy robiac "start" silnika -gasnie dmuchawa i to co wcześniej pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jesli tak to czemu po przekręceniu stacyjki na "on"(zapalają sie kontrolki) wszytko działa i dalej przekrecamy robiac "start" silnika -gasnie dmuchawa i to co wcześniej pisalem.

Jest kilka opcji, ale najbardziej prawdopodobne to takie że, może pada ci kostka w stacyjce, albo ten przekaźnik już kończy swój żywot. Odpowiada on za światła, nadmuch, ogrzewanie szyby i pewnie kilka innych obwodów załączanych po kluczyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu po przekręceniu stacyjki na "on"(zapalają sie kontrolki) wszytko działa i dalej przekrecamy robiac "start" silnika -gasnie dmuchawa

Jeśli chodzi ci o gaśnięcie dmuchawy w czasie rozruchu silnika to jest wszystko OK. A jeśli po uruchomieniu auta - dmuchawa nie chodzi, to cofnij lekko kluczyk w stacyjce (tzn. przekręc go z powrotem). Jak dmuchawa po cofnieciu kluczyka, zacznie działac, to znak, że masz kostke stacyjki do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro odkopie passka i sprawdze wasze wersje:) dam znac co i jak i bedziem radzic dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i puki co jest wszytko oki.

tzn po wyciąganiu tej nieszczęsnej "18" drugi dzień nic się nie dzieje, wszytko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności