Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na opad masy czynnej. Jeśli jest na gwarancji to jest to powód do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbbb aku z plynnym elektrolitem czy AGM? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły akumulator kwasowy(Kozak 72Ah/700A). Naładowałem akumulator i podjechałem do elektryka. Ten podłączył do akumulatora urządzenie Bosch BAT-131 EMEA i wydrukował wynik. Wg urządzenia akumulator dobry(wg wykresu jakieś 40%).  Po naładowaniu(co kilka miesięcy doładowuję) kręci jakby lepiej, ale i tak co któryś rozruch mam szarpnięcie silnikiem, a czasami "anemiczne" kręcenie rozrusznikiem. Tak więc skłaniam się na rozrusznik, który stawia opór, a tym samym daje w kość baterii. Elektryk podsunął mi też myśl, że może nie być dobrego kontaktu kabli(zwłaszcza masy) i powiedział mi abym trochę pojeździł i podjechał do niego gdy akumulator będzie "rozładowany". I wtedy zdecydujemy czy zabierać się za rozrusznik.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbbb a jak doładowujesz i czym? sprawdzasz jakim napięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły automatyczny prostownik(z ikonkami "pełny", "w połowie naładowany" i "pusty" akumulator). A napięcie ładowania mierzę multimetrem. Ostatnie ładowanie rozpoczęło się od napięcia 13,4V(Wskazówka prostownika pokazywała prawie "pusty" akumulator). Gdy napięcie ładowania osiąga ok. 15,5V przestaję ładować. Akumulator zabudowany w aucie. Zrobię jeszcze raz test jakie ma napięcia po postoju i podczas rozruchu.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz go zostawić na ponad 16V (o ile ten prostownik potrafi tyle osiągnąć) na 2h 

oczywiście tylko aku ma być odłączone od instalacji auta

15.5V nie przywraca gęstości elektrolitu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po prawie 13 latach padł fabryczny aku 60Ah 480A.... służył długo i bez problemów przez tyle lat :)

wjechał Exide Premium EA640 64Ah 640A ... oby te 5 lat posłużył... gwarancja 36miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności