Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te wartości wyrażane są w 2 normach.

Jedna to DIN (chyba ta większa wartość), druga to standardowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te moje 380A (72Ah) przeliczyć na te drugie żeby było ok bo raczej to te większe normy się używa i nie wiem czy 780A będzie w sam raz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam napisane dokładnie tak:

12V 70AH 340A DIN

570 A EN/SAE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etka podaje takie [ATTACH]48209[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jeżdziłem dziś po sklepach i pytałem o akumulator wstępnie byłem nastawiony na Vartę ale byłem w 3 sklepach i nie handlują vartą natomiast w jednym zaoferowali mi w dobrej cenie

Centra futura 77Ah 760A

3 lata gwarancji taki jak w linku co niżej podaję i w tej cenie co na allegro

1-czy to dobry akumulator?

2-ktoś ma taką futurę?

 

http://aukcjewp.wp.pl/akumulator-centra-futura-77ah-gwarancja-3-lata-i1490971456.html

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przyszły mrozy a więc muszę odświeżyć temat akumulatorów.

Mam pytanko a mianowicie;

Czy po odłączeniu aku i wstawieniu drugiego śą jakieś problemy typu ; ponowne kodowanie szyb, odkodowanie radia, i inne rzeczy które trzeba po wymianie akumulatora zrobić.

Pozdr.

PS. Pytam o passata B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy po odłączeniu aku i wstawieniu drugiego śą jakieś problemy typu ; ponowne kodowanie szyb, odkodowanie radia, i inne rzeczy które trzeba po wymianie akumulatora zrobić.

 

 

Nie powinno byc .

 

Auto po postoju ze 30 min ,wszystko z elektroniki uspione maska otwarta . Drzwi pozamykane ale nie na alarm,kluczyk w reku ,szyby podomykane ,po odpieciu aku do kufra sie nie dostaniesz raczej .Zdejmujesz - potem + . Jak wsadzisz nowy i odpalisz to trzeba sie kawalek przejechac ,beda sie palic lampki kiery i ABS/ESP . Skalibruje sie to po kawalku jazdy i pogasnie . Co do radia mojego MFD 2 DVD nie gubi zapisanych stacji i na sekunde pojawia sie strona do wpisywania kodu radja ,ale zaraz znika i nic nie wpisuje . Ale warto kod znac na wszelki wypadek. Kasuja sie km malego licznika i data ,oraz umnie jezyk MFA i radia powraca na niemiecki z anglika . Samo przestawienie jezyka w MFA menu zalatwia sprawe . No i kasuja sie zapisane dane w MFA 1 i 2 .

 

Wszystko to juz wczesniej opisane jest tu lub w watku http://forum.vw-passat.pl/threads/9128-Jaki-akumulator-do-TDI-(diesel-parametry-wymiary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie czy możliwe jest aby w moim aucie potrzebny był akumulator o odwróconych biegunach tzn. lewy +, prawy - i w tym przypadku słupki akumulatora znajdują się od strony błotnika?

Aktualnie posiadam taki akumulator ale nie jest on raczej oryginalny bo jest o wiele za słaby do tego samochodu (55Ah i 480A). Ma ktoś może zdjęcie jak wygląda akumulator podłączony w Passacie b6? Czy akumulator powinien mieć normalne bieguny a słupki od środka samochodu i czy przewód masowy przykręcony w okolicach błotnika tam dosięgnie (jest dziwnie wygięty)? Ze względu na mrozy pilnie potrzebuję wymienić akumulator na większy...Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejdm

mam pytanko; chodzi mi o to ,jak mozna ustawic datę po ponownym wlozeniu akumulatora do b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do xtof

U mnie to wygląda tak:

Warta 70Ah

Foto z komórki, ale coś można zobaczyć.

 

31012012021.jpg

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam takie pytanie czy możliwe jest aby w moim aucie potrzebny był akumulator o odwróconych biegunach tzn. lewy +, prawy - i w tym przypadku słupki akumulatora znajdują się od strony błotnika?

Aktualnie posiadam taki akumulator ale nie jest on raczej oryginalny bo jest o wiele za słaby do tego samochodu (55Ah i 480A). Ma ktoś może zdjęcie jak wygląda akumulator podłączony w Passacie b6? Czy akumulator powinien mieć normalne bieguny a słupki od środka samochodu i czy przewód masowy przykręcony w okolicach błotnika tam dosięgnie (jest dziwnie wygięty)?

 

 

Raczej ktos zaladowal aku o odwrotnych biegunach ,lub z innej strony i aby przewody starczaly trzeba go bylo umiescic odwrotnie .

Umnie wyglada to tak ,oslona na aku plastikowa .Zobacz przewody bez aku wyraznie widac w ktora stercza .

 

STA69772.JPG

STA69106.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jak mozna ustawic datę po ponownym wlozeniu akumulatora do b6

 

W MFA na postoju wchodzisz w einstelung i TIME (przyciski w kierownicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój akumulatoraku.jpg auto przy tych mrozach nie chce odpalić, rozrusznik kręci, ale bardzo słabo. Myśle, że jest to zdecydowanie zbyt słaby aku do tego motoru, więc muszę kupić nowy, wybór padł na ten http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-74-ah-680a-2l-gwa-74ah-i2094575935.html będzie chyba dobry co? Bo pchac się w S5 to szkoda ponoć kasy bo S4 w zupełności wystarczają.

Edytowane przez bubo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam aku oryginalne z ASO roczne i auto stoi dwa dni pod chmurka i na trzeci dzien klops.

Aku.

12V 72Ah 380A DIN

640A

 

Co zrobic? Jest jakis lepszy aku od tego ktory mozna zastosowac?

Motor 2.0TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z elektrykiem samochodowym, i mówił, że dedykowany akumulator powinien mieć pojemność 77Ah i prąd rozruchowy 780A, dopasowałem do tego na allegro Boscha SILVER S5 77AH 780A, ale troche drogie są i chyba pójde w tanszego BOSCH SILVER S4 74 AH 680A, powinno być git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z elektrykiem samochodowym, i mówił, że dedykowany akumulator powinien mieć pojemność 77Ah i prąd rozruchowy 780A, dopasowałem do tego na allegro Boscha SILVER S5 77AH 780A, ale troche drogie są i chyba pójde w tanszego BOSCH SILVER S4 74 AH 680A, powinno być git.

Ja po zeszłorocznych problemach z uruchomieniem zakupiłem taki

[h=1]Akumulator CENTRA FUTURA 77Ah CA770[/h]i od już druga zimę jest ok więc pewno jest wystarczjący!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny akumulator który był w momencie zakupu,

silnik to 2.0 tdi BMR (170 ps) DSG i fabrycznie jest dokładnie taki akumulator co w rozkodowaniu VIN

144 J0L L BAT Battery 340 A (70 Ah)

 

mimo 5 lat, auto raz tylko nie zapaliło z pierwszego strzała w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zainwestuje w tego SILVER S5 77AH 780A ...

moze bedzie cos lepiej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba zainwestuje w tego SILVER S5 77AH 780A ...

moze bedzie cos lepiej ...

 

Mnie też on kusi, ale nie wiem czy ma sens przepłacać bo S4 w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tylko 320PLN w ASO dalem ponad 500 za oryginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności