Skocz do zawartości
Damianowski

hałas,buczenie w rurze turbo-filtr powietrza, dymi na siwo na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Jestem po wizycie w kolejnym warsztacie. Widzę, że ludzie naprawdę chcą pomóc-ale ...no właśnie dzisiaj okazało się, że chyba trochę przesadzam z tym autem. Cały czas wydawało mi się, że auto straciło moc. Dzisiaj miała być wyczyszczona turbina bo ponoć były zapieczone łopatki. No i nie jest wyczyszczona bo podobno wszystko chodzi cacy. Mechanik powiedział, że na 100% z turbo jest wszystko w porządku i na pewno nie są zapieczone kierownice ( jak to zestawić z diagnozą serwisu VW że turbina do wymiany i z diagnozą drugiego warsztatu, że są zapieczone kierownice?) Sam już nie wiem.

Mało tego-poszedłem dalej i wjechałem dzisiaj na hamownię-no i szczęka mi opadła: wynik: 131,6 KM i 325 NM -lepiej niż podaje fabryka. Chyba się tak przyzwyczaiłem do tego auta, że już brakuje mi mocy-no ale 2 testy na hamowni mówią same za siebie.

Czy gdyby było coś nie tak z turbiną czy innymi częściami to uzyskałby taki wynik ??

 

Chyba sobie odpuszczę i zacznę w końcu używać po prostu to auto a nie szukać dziury w całym. Pozostają jeszcze dwie kwestie-to buczenie z filtra i ten dziwny od czasu do czasu rozruch silnika.

 

Na razie chyba sobie odpuszczę bo ta hamownia trochę przemówiła mi do rozumu.

Może koledzy wyrazicie opinię na ten temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Sczerze powiem ze miałem nadzieje że to jednak turbina ale po ostatniej wypowiedzi Radzia to już sam nie wiem co myśleć...Moc mocą ale właśnie to buczenie i w moim przypadku lekkie drżenie -nie sądze żeby każdemu z nas tylko się wydawało że kiedyś było dobrze a teraz jest źle-jakaś przyczyna musi być tego buczenia tylko jaka...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do wymiany czujnik temp g62. nie mam bledu ale vag pokazuje mi max 48stopni jak silnik rozgrzany. mechanik powiedzial mi ze zle info powoduje ze ta (nazwal to przepustnica) przy EGR moze byc nie tak sterowana na co za tym idzie zla mieszanka. a czy to ma zwiazek z buczeniem nie wiem wymienie i zobacze czy to cos poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przepustnica przy EGR to tzw. klapa gasząca.Nie ma nic wspólnego z dawkowaniem jak to jest w silnikach benzynowych.Po prostu wyłączasz silnik,przepustnica się zamyka i silnik bardziej płynnie gaśnie(nie trzęsie).Chyba , że masz uszkodzony zawór sterujący od tej przepustnicy i przymyka się podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja powiem wam coś dziwnego miałem bardzo podobne objawy (buczenie na niskich obrotach ,drgania silnika ,wpadanie w tryb awaryjny,dymienie na siwo-biało )pierwszy mechanik miał 100 pomysłów między innymi turbo,przepływka itp. Potem drugi mechanior po dokładnym przejrzeniu i sprawdzeniu wymienił sprzęgiełko alternatora + siłownik napinający z paskiem i po problemie z buczeniem, drganiem i trybem awaryjnym przynajmniej od dwóch dni po naprawie, pozostało dymienie i klepanie po odpaleniu ale to już nie przeszkadza w normalnej eksploatacji więc odpuszcze w tym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matteo,

masz racje, nie bylem tak blyskotliwy i nie skojazylem o czym on mowi. a wiec mowil glupoty

 

---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

 

AndiC

Pytanie tylko skad dobiegalo u ciebie czy z obudowy filtra powietrza?

nie wiazalbym naszego buczenia z twoim. ale sprawdzic nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy-ponawiam pytanie postawione w poprzednim poście: czy jeżeli byłaby uszkodzona turbina (zapieczone kierownice, czy do regeneracji )albo np. byłaby uszkodzony popychacz hydrauliczny to czy auto uzyskałoby na hamowni takie osiągi ( 132 KM i 325 NM), bo buczenie jest cały czas i nie wiem czy uznać to już za normalny objaw czy też coś jest na rzeczy-no mam niezłą zagadkę-parametry są ale i jest buczenie i czasmi dłuższe kręcenie przy zapalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianowski- buczenie dochodziło właśnie z okolic filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu troche teorii

http://wasze.motofakty.pl/artykul/moc_a_moment_obrotowy.html

według mojej skromnej opini sama informacja ze autko uzyskalo moc 131 i moment 325 nie wystarczy. Bo jazda w normalnych warunkach to jeszcze zmienianie biegow itp czyli jak zmienia sie moc ze wzrostem obrotów czyli przy jakiej predkosci obrotowej silnika otrzymasz ten maksymalny moment obrotowy.

I tutaj turbina ma bardzo duze znaczenie. Nie jest ona tak potrzebna w zakresie wysokich obrotow bo predkosc spalin jest juz duzo wieksza i dlatego stosuje sie zmienna geometrie turbiny zeby jej nie doprowadzic do katastrofy. turbina ma ci pomoc odprowadzic spaliny z silnika i rownoczesnie podac odpowiednia ilosc powietrza do cylindrow szczegolnie w momencie gdy silnik ma male predkosci obrotowe (zjawisko turbodziury) Moim zdaniem powinni ci oni byli wydrukowac wykresy zebys wiedzial przy ilu obrotach twoje autko uzyskalo maksymalny moment obrotowy czyli max moc. i ten wykres dopiero powinienes porownac z wykresem osiagów fabrycznych.

 

---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

 

Czyli wnioskujac jesli np.twoje lopatki w turbinie zapiekly by sie tak ze nie pozwalalyby turbinie poprawnie pracowac na nizszych obrotach lub tez inne czynniki jak slabe podcisnienie( zawor n75,nieszczelnosc) i wiele wiele innych czynnikow wplywajacych na moc to zamiast niezlego startu od 1700obr/min czulbys kopa np od 2300 nadal uzyskalbys maksymalny moment i moc ale wazne przy ilu obrotach a to wszystko przedkłada sie na dynamike i czas uzyskania vmax

Edytowane przez Damianowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego z tak wyczerpujący opis. Ja mam ten wydruk o którym mówisz. Jutro postaram się go tu wrzucić i poproszę o ocenę. Dzisiaj nie mogę z przyczyn technicznych. Z tego co wiem tzw. sztanga pracuje w pełnym zakresie i podobno turbina pompuje prawie idealnie ale rzeczywiście jak patrzę na ten wydruk to max moment jest powyżej 2000. Mam prośbę na jutro o analizę tego wydruku. Ja postaram się go rano zamieścić.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to buczenie w okolicach filtra tam znajduje się nieszczęsna plecionka-łącze elastyczne wydechu może ono już gdzieś puszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej strony mogę tylko dodać że mechanik u którego byłem powiedział że mało kto kojarzy w/w problemy z układem elektrycznym (alternatorem) Mnie osobiście pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zamieszczam test na hamowni i tak jak wcześniej proszę o komentarz.

Test był robiony dwa razy-stąd podwójne linie.

Proszę o analizę pod katem ewentualnej niesprawności turbiny.

 

Pozdrawiam

Hamownia-passat.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andi jak mozna to sprawdzic? i jaki to ma wplyw na moc? i buczenie w obudowie filtra?

chcialbym to u siebie sprawdzic. jaka role pelni to sprzeglo alternatora i gdzie ono jest skoro moze powodowac wibracje tej obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego AndiC a ile Cię taka naprawa-wymiana sprzęgiełka wyszła? Bo mi już jakieś 50kkm temu mechanik powiedział że sprzęgiełko się odzywa, bo piszczało okropnie po starcie, jednak z czasem jakoś ucichło. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie piszczy raczej syczy cos w podszybiu jak dal ful gaz.

dzisiaj szukalem na roznych forach samochodowych o buczeniu w obudowie filtra i w 90% ludzie pisali ze naprawiali glowice diagnoza ich to upalony zawor lub cos z rozrzadem

 

 

dzisiaj podlaczylem pod vag i temperatura cieczy ok. nie wiem co wtedy sie dzialo.

co zauwazylem ze te bipy na bloku 23 trzy z nich oscyluja miedzy 15-30 a na 2 cyl miedzy 40-70. na kanale 13 cyl wszystko ok. jak daje gazu to silnik sie lekko buja co powoduje kolysanie calego autka. i wtedy buczy.

turbo laduje inne rzeczy tez ok. nie jestem pewien co do egr. Jak dam mu w gaz to wartosci raz skacza a raz jest 4.8

Edytowane przez Damianowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sprzęgiełku alternatora było już na forum jak sprawdzić z tego co wiem trzeba zdjąć pasek wielorowkowy a potem wkładając np. śrubokręt blokujemy łopatki wirnika alternatora i sprawdzamy czy kółko się kręci.

Jesli nie, to do wymiany

Koszt sprzegiełka od 120 do 280 zł. Ale od razu powiem że niestety w paskach po lifcie sami tego nie wymienicie jest potrzebny specjalny klucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak mysle ze u mnie to cos z rozrzadem mam na mysli walek lub szklanki moze zawor.

dzisiaj dokladnie chcialem sprawdzic skad dochodzi to buczenie i jak zamykalem powoli klape gaszaca to tak ze silnik jeszcze chodzil ale buczenia juz nie bylo slychac wogole. odkrecilem wtedy korek wlewu oleju na chodzacym silniku. bardzo mocno z niego dmuchalo ale samym powietrzem no i wydobuwal sie z komory ten gluchy dzwiek. to dmuchanie tez wydawalo mi sie za silne. ale czytalem ze silniki PD tak maja i dopoki nie dymi z tego wlewu to nie ma sie czym przejmowac. pozostaje mi teraz znalezc kogos tu kto sie zna i przestanie mi farmazony o turbo i innych pierdolach gadac.

 

acha i pytanie do wtajemniczonych czy jak sam chociaz odkrece porkrywe zawrów to bede mogl sam ustalic bez dalszego rozbebeszania ze walek lub ktoras szklanka ma juz dosyc czy trzeba walek zdemontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo jak tam wasze buczenie? jakies dobre wiesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal buczy i czasami "dziwnie " kręci przy zapalaniu. Także bez zmian. czekam aż ktoś się wypowie na temat zamieszczonego wyniku z hamowni bo myślę, że mimo wszystko to może być turbinka. Jak jadę sam to idzie w miarę. Jak jadę z czterema osobami to po dodaniu gazu na 3 czy 4 biegu w zakresie do 2000 obr/min. nie ma jakiegoś zrywu tylko takie "zbieranie" się-jakby drżenie, buczenie-coś w rodzaju lekkiego rezonansu. I tak sobie myślę, że to może jednak ta turbinka nie może się wyrobić na niskich obrotach.

Proszę , zeby ktoś zerknął na zamieszczony wykres z hamowni w poprzednich postach.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności