Skocz do zawartości
Gość browaarr

Problemy z tempomatem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki mały problem, założyłem tempomat i niby wszystko działa samochód przyśpiesza utrzymuje prędkość i tu moj problem wciskając przycisk SET zero reakcji przycisk w ogóle nie reaguje co może być, manetka uszkodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie nie działa tempomat?

W brata Fl był problem z czujnikiem sprzęgła, cały czas pokazywalo wcisniete sprzęgło

 

Poszczególne elementy manetki da sie sprawdzić kablem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz na telefonie i jest mi to cieżko znaleźć ale w blokach pomiarowych da sie sprawdzić odnośnie tempomatu pedały sprzęgła i hamulca wlacznik, set i res na manetce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik [01] => Bloki pomiarowe [08]

tempomat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

U mnie tempomat też nie działa . Najpierw sam się wyłączał, po kilku razach przestał działać. W polu wskazań nr 3, kiedy przełącznik B jest w położeniu ON mam jedynkę tylko na ostatniej pozycji. Dodam, że wskazania się zmieniają kiedy naciskam sprzęgło czy hamulec oraz na zmiany położenia przycisków A i B. Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 1 tylko na ostatniej pozycji, to znaczy że z manetką może być coś nie tak. Jedna jedynka to jest reset ustawień.

Tempomat, żeby działał poprawnie muszą być dwie jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z tempomatem, zresztą jak każdy tutaj. Tylko czytając te różne porady nie wiem za bardzo jak rozwiązać mój problem.

Otóż po zakupie mojego passka (2000r.) gdzieś rok temu,tempomat smigał rewelacyjnie. Problemy zaczęły się od tego ze używając migacza przy zmianie pasa tempomat się wyłączał(zwalniał). Z biegiem czasu przy próbie włączenia go, przerywał. Ostatecznie tempomat przestał działać, ale kontrolka się świeci.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś mi wyjaśni w czym problem.

Z góry dzięki

 

mam podobny problem, jak włączam tempomat nie zapala się kontrolka, poruszam manetką i czasami załapie. Wiem też, że mam do wymiany czujnik stopu ale to chyba raczej nie ma nic wspólnego?

 

Manetki są rozbieralne? Ktoś to naprawiał czy wymienialiście od razu zespolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem jakiegoś poradnika niestety nie znalazłem, może się orientujesz czy coś na forum jest?

żeby wyciągnąć muszę zdjąć kierownicę? nie da się inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem jak kolega sp36.

Mianowicie sprawdzałem kompem tempomat czemu może nie działać i w bloku danych przedostatnia jedynka się nie wyświetla mimo ze cała reszta ciągu liczb zmienia się przy włączaniu poszczególnych pedałów czy guzików.

Dodam ze manetkę założyłem nową i faktycznie tak jakby czasami przy włączaniu tempomatu i zwiększaniu prędkości na manetce przerywało. Czy ktoś z Forumowiczów powiązał ten problem np z uszkodzeniem instalacji tempomatu lub manetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w Brake Pedal wyswietla sie 1 0 0 po wcisnieciu pedalu 1 1 1 to oznacza "uszkodzony" czujnik?

 

Dodam ze swiatla stopu swieca sie prawidlowo, cofnalem troche czujnik ale nadal problem wystepuje..

Wymienic czujnik?

 

edit: naprawione, regulacja czujnika sprzegla pomogla :)

Pierwsza cyfra oznacza czujnik sprzegla, druga czujnik hamulca :)

Edytowane przez krychu280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Takiego tematu nie znalazłem, więc odpalam nowy wątek. Mianowicie chodzi o 3BG z przepustnica elektroniczną EPC. Passat 2002 AZM 106tkm (przebieg oryginalny) Dołożony oryginalny kit tempomatu zakupiony w VW. Przez pierwsze dwa lata nie było najmniejszych problemów. Potem zaczęło się od gubienia nastawy przy jeździe pod górkę. Teraz gubi nastawę po paru sekundach.

Prędkościomierz nie faluje. Moc jest ponad 130km/h. Guziki działają. Manetka ma przejechane ze 20tkm.

W momencie gubienia nastawy trochę szarpie, jakby nie mógł się zdecydować czy dawać gaz czy nie, po czym wyłącza się.

Gdzie szukać przyczyny.

Jakie czujniki odpowiadają za sterowanie nastawą tempomatu? Wygląda mi to jakby auto nie znało bieżącego obciążenia silnika albo innych parametrów.

Czy w momencie gdyby kabelki od manetki albo bezpiecznik s5 nie stykały dobrze, byłoby w ogóle możliwe takie zachowanie? Osobiście nie wydaje mi się, bo przyciski działają tylko w momencie przyciskania a później steruje komputer.

Nie wiem jak ten bezpiecznik...

Pzdr.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na początek jednak diagnostyka komputerowa coś powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Witam.

Pytanie czy mój model paseratti ma kontrolkę tempomatu?

Nigdy nie widziałem takiej kontrolki i nawet nie wiem gdzie powinna się wyświetlać, instrukcja vw passata to instrukcja po FL.

Oczywiście tempomat posiadam i działa prawie prawidłowo ( czasami przy zrzucaniu kierunkowskazu traci prędkość) jednak to już chyba sama manetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
indyczes said:
Może na początek jednak diagnostyka komputerowa coś powie?

Zrobiona. Błędów brak. Blok 66 okazuje, że wszystkie guziki i sensory działałają.

Jak sprawdzić resztę czujników odpowiedzialnych za nastawę tempomatu?

Edit:
W wakacje wywaliło mi błąd czujnika położenia wałka rozrządu i auto nie miało mocy. Po diagnozie i wymianie czujnika tempomat działa jak należy.

Edytowane przez baryl
Przyczyna znaleziona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności