Skocz do zawartości
Gość browaarr

Problemy z tempomatem

Rekomendowane odpowiedzi

spróbuj to co pisał Wojciechpop, może o to chodzi??? ja gdybym nie dał rady swoim prymitywnym sposobem:)to też chciałem podpiąć vag'a i spróbować ten sposób, ale sam nie wiem czy by się sprawdził.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pierwszy mój post ale myślę że z konkretnym pytaniem.Mianowicie ma tempomat w passacie B5 3B 1.9 tdi.Niby działa mi wszystko zwalnia przyspiesza itp. ale tylko gdy mam włączony prawy kierunkowskaz.Na innej pozycji nawet mi nie załącza.Proszę o pomoc bo nie bardzo bym chciał do serwisu jechać i wydawac sporo na nowe części.Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię wymiana manetki, gdyż pewnie już nie łączy.

Zobacz na wolnej chwili wątek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40076

 

Powodzenia, z tego co pisali Użytkownicy, sprawa nie jest skomplikowana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

browaarr prosze o pilny kontakt lub jak sie mozna z Tobą skontaktowac

 

---------- Post added at 11:24 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

 

browaarr prosze o pilny kontakt lub jak sie mozna z Tobą skontaktowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz wezme się za to i napisze co wyszło z wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz przełącznik na manetce na pozycji ON to ma świecić, jak na pozycji OFF to ma nie świecić, kontrolka sygnalizuje gotowość wykożystania tempomatu, mozesz użyć przycisków set i res, bodajże w audi kontrolka się zapala jak już ustawimy żądaną prędkość, w passacie tak nie jest i kontrolka się świeci cały czas jak przełącznik na manetce jest w pozycji ON

 

Czy dam ON czy dam OFF - kontrolka pali się cały czas ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie moze troche to trwalo.Ale kupilem zamiennik manetki zamontowałem wczoraj i tempomat działa bez zarzutów.Więc jakby ktoś potrzebował pomocy w wymianie to proszę pytać.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem wszystko było oki. Jeździłem z tempomatem wszystko działało prawidłowo. Włącznik mam na manetce ON

A na kierowniczy jest + i - i anuluj

i dzisiaj rano do pracy chciałem włączyć i lipa Kontrolka się zapaliła że jest ON ale przyciski na kierownicy nie odpowiadały

Poczytałem troche dzisiaj i posprawdzałem to co tu kolega zamieścił

 

Podłącz pod VAG. Sprawdź następujące rzeczy:

1. Engine, Bloki wartości mierzonych, Canal 8, i jest Cruise Control - sprawdź czy po włączeniu tempomatu pojawia się "1", a po wyłaczeniu "0". Jżeli w obu przypadkach jest "0"

to

2. Będzie potrzebna będzie adaptacja: Engine, login, wpisujesz cyferki 11463 do it.

Jeżeli natomiast jest wszystko OK (tzn jest 1 oraz 0 przy włączeniu i wyłączaniu) to szykałbym przyczyny w czujnikach (sprzęgło, hamulec).

 

Porobiłem pare fotek z vaga co mi pokazuje i nie wiem czy wszystko jest ok

 

Ogólny skan

imag0073s.th.jpg

 

Po wejściu w 16-steering wheel

imag0071e.th.jpg

 

I po wejściu Recode-07

imag0072n.th.jpg

 

W mierzonych wartościach - 08

imag0067w.th.jpg

 

Jak włącze ON na manetce to się zmienia na "1.0"

A jak wcisne troche gaz to się pokazują procęty w zależności od wdepnięcia

imag0070z.th.jpg

 

I jeszcze jak naciskam hamulec to się zmieniają wartości w dwugim okientu na 1 1 1

imag0069n.th.jpg

 

Może coś to pomoże ale mnie tempomat dalej nie działa i nie wiem gdzie mam dalej szukać bo tu wydaje mi się jest jak powinno

Co jeszcze można zrobić???

Pozdrawiam Kolegów i czekam na jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj posty dotyczące "1" i "0" - kiedy co powinno się pojawiać.

Jeżeli nie widzisz zmiany cyfr po naciśnięciu "+" i "-" to może być problem z taśną w kirerownicy.

 

Jeżeli sprzęgło i hamulec nie zmienia wartości w/w parametrów, zdejmij osłonę pod kierownicż i zobacz czy czujniki włączenia/wyłączenia pedałów są podłączone (u mnie zsunęła się wtyczka)... powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj posty dotyczące "1" i "0" - kiedy co powinno się pojawiać.

To się zmienia ale nie przy naciśnięciu + i - tylko przy włączeniu tempomatu na manatce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał skniwasserball Zobacz post

Poczytaj posty dotyczące "1" i "0" - kiedy co powinno się pojawiać.

 

w drugim okienku masz 1 0 0,a powinno być 0 0 0 chyba że trzymałeś nogę na sprzęgle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w drugim okienku masz 1 0 0,a powinno być 0 0 0
no było 1 0 0 a na nic nie naciskałem

 

---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

 

czyli powinno być 0 0 0 czym spowodowana może być ta zmiana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik sprzęgła lub wtyczka,tak jak pisze skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już nie będe szukał bo deszcz leje i ciemno ale poszukam bo w weekend odkurzałem może coś dotknąłem tam na dole i rozpieło się albo poluzowało. Jutro po pracy dam znać i jeszcze raz kompem sie podepne

Dzięki za pomoc!!!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kontynuuje problem, dalej tempomat nie działa nie wiem gdzie są te czujniki na tych pedałach !!! Szukam i nie moge znaleźć PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz osłonę pod kierownicą i widzisz czujnik stopu (zaznaczone na zdjęciu) i czujnik pedału sprzęgła.

img0940m.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima18 wstawił bardzo dobre zdjęcie :)

 

Zobacz czy się wtycznie nie poluzowały. Analiza na VAG wskazuje błąd czujnika więc albo się odpiął albo jest zepsuty. Ewentulanie w skrzynce z przekaźnikami, awarii mógł ulec przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie w kierownicy (761 Multifunktionsteuergerat).

 

Pytanie: czy działa Ci sterowanie radiem z kierownicy oraz czy widzisz jakiekolwiek ruchy cyferek na VAG przy wciśnięciu "Cancel", "+" i "-"?

 

W pierwszej kolejności proponuję sprawdź czujniki sprzęgła i hamulca (operacja bezkosztowa) tylko nie zamykaj obudowy bo u mnie zdarzyło się tak, że przy zakładaniu obudowy sam sobie zsunąłem wtyczkę i znowu nie działało ;)

 

Jeżeli nie zauważysz poprawy, to chyba trzeba będzie kupić czujnik. A warto szybko naprawić - zwróci się szybko dzięki niższemu spalaniu szczególnie w trasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od razu po odczytaniu postu chciałem szukać czujnika ale nie ma na to warunków może jutro będzie odpowiednia pogoda a na pewno z rańca rozkręce obudowe i wybadam czujnik i pod laptopa się podepne czy będzie to działać czy trzeba czujnik wymieniać.

Dziękuje panowie za wszelką pomoć

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I znalazłem problem od razu jak odkręciłem obudowe pod kierą. Od razu rzucił mi się w oczy czujnik i niestety uszkodzony.

imag0080ap.th.jpg

 

po prostu pewnie jakoś butem roboczym przykopałem i złamałem uchwyt zaraz podskocze do sklepu po kropelke bo czym innym to zkleić

Jak nie to w poniedziałem sprawdze w serwisie ile to cudo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie to w poniedziałem sprawdze w serwisie ile to cudo kosztuje.

 

W Polsce w serwisie taki czujnik kosztuje ok. 55-60 zł więc nie wiem czy jest sens lepienia starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności