Skocz do zawartości
Gość browaarr

Problemy z tempomatem

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie znajduje sie ten sterownik może z nim coś jest nie tak i jak sprawdzić czy przycisk SET działa bo może tu leży przyczyna ?

 

Sterownik silnika jest na podszybiu,innego sterownika tempomatu nie ma.

Przyciski manetki sprawdzisz na kanale 006 i 022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik silnika jest na podszybiu,innego sterownika tempomatu nie ma.

Przyciski manetki sprawdzisz na kanale 006 i 022.

 

Sprawdzone SET działa i inne przełączniki też , w tym bloku mam takie dziwne wskazania jak 7 i 144 czy one są prawidłowe ? (załączone foto)

picture.php?albumid=1121&pictureid=5900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy ktoś może potwierdzić te dane jw ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik silnika jest na podszybiu,innego sterownika tempomatu nie ma.

Przyciski manetki sprawdzisz na kanale 006 i 022.

 

Witam

Pytanie gdyby ten sterownik był uszkodzony to komputer by coś zgłaszał ?

Bo rozumiem wszystkie funkcje tempomatu z manetki przekazują swoje ustawienia do komputera a on przekazuje parametry do tego sterownika tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z tempomatem.Na vagu niby wszystko dziala a praktycznie nie dziala,kiedys dzialal ,czesto uzywalem ostanio chcialem uruchomic i nic,prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam taki problem z tempomatem poniewaz moj passat mial kiedys kierownice wielofunkcyjna i na starej manetce byl tylko przycisk ON i OFF.Kupilem manetke z przyciskami ON i OFF oraz RES I SET teraz mam zwykla kierownice wlaczam kontrolke na On pali sie kontrolka ale tempomat sie nie zalacza co mam z tym zrobic??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć resztę przewodów. Czyli te przewody, które były podłączone do kierownicy musisz doprowadzić do wtyczki manetki tempomatu. Bodajże będą to 4 przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi sie wydaje ze to jest podlaczone bo robil mi to elektryk:) i powiedzial mi ze powinienem miec jeszcze plus i minus w manetce a ja mam tyle on off oraz res i set...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłacza mi się oryginalny tempomat po włączeniu prawego kierunku B5 98r., manetka do wymiany czy wystarczy tą taśmę cienką przy manetce wymienić?,wogóle jest ona rozbieralna?, nigdzie nie moge znaleźć informacji , tyle tylko że trzeba kable może wlutować, bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samej taśmy raczej nie wymienisz, gdyż nie występuje jako część zamienna. Możesz lutować przewody, tylko tam jest troszkę mało miejsca, na przepuszczenie 5 przewodów :)

Manetkę można kupić do 100 zł, a więc warto zastanowić się nad taką opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samej taśmy raczej nie wymienisz, gdyż nie występuje jako część zamienna. Możesz lutować przewody, tylko tam jest troszkę mało miejsca, na przepuszczenie 5 przewodów :)

Manetkę można kupić do 100 zł, a więc warto zastanowić się nad taką opcją.

 

ok dzięki coś będę kombinował z tą manetką, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przesiadłem sie z ze swojego sreberka 1.9tdi combi na troszke nowszy model 2003 131 kM. Mam problem z tempomatem. otóż podczas jazdy przełączam włącznik na ON, pojawia sie zielona kontrolka. po osiągnięciu żądanej prędkości wciskam SET, puszczam pedał gazu i samochód zwalnia czyli tempomat nie działa. przyczyny jak czytalem na forum moge byc różne ale zastanawia mnie jedna rzecz. POstanowilem sprawdzic bezpiecznik i tu moje zdziwienie poniewaz w miejscu gdzie powinien byc bezpiecznik od tempomatu bylo puste miejsce (NR11 wg karty ) . kiedy probowalem wlożyc zapasowy bezpiecznik okazalo sie ze w gniezdzie nie ma wogole stykow, bezpiecznik luzno wypadał z gniazda. o co chodzi??

Co moze byc przyczyną niedzialania tempomatu?

Zgory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie to samo... wg karty w miejscu gdzie powinienem miec bezp. od tempomatu nie ma nic. mam tempomat tylko mi tez nie dziala.... i nie wiem dlaczego a instalacja jest... aktywowalem go ale niestety nie mam kontrolki wiec nie wiem czy sie w ogole zalacza czy tez nie.

poprzedni wlasciciel mnie zapewnial ze temp. dziala tylkko ze raz sie zalacza a czasem nie...

co jakis czas go tam rusze podczas jazdy ale jeszcze sie mu nie zdarzylo zeby zalapal.

nie wiem jak tam z przepustnica spr. wyglada bo mam na linke a nie wiem czy jest przystawka bo nie patrzylem szczerze jeszcze na to jakos tak specjalnie.przeczytalem caly watek i juz wiem co i jak sprawdzic, na jakim kanale i co jakie wartosci ma miec.

fakt faktem mam czujnik na sprzegle i dwa na hamulcu( zapewne jeden do swiatel STOPU i jeden do tempomatu!!) na kompie sobie sprawdze na opisanych kanalach co dziala a co nie dziala i po klopocie... :)

proste jak parasol!

jak to sie mowi: WSZYSCY LUDZIE WSZYSTKO WIEDZA :)A CO DO TEGO BEZPIECZNIKA TO NIE WIEM.... WIDOCZNIE NIE MUSI GO BYC SKORO GO NIE MA?!

Edytowane przez Arczan2.8V64x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem czy czujnik działa z pozycji OFF na ON - tak pokazuje 1 na wyłączonym zero 0

Wiec sprawdziłem czy funkcjonują przyciski na kierownicy - tak gdyż po naciskaniu w grupie 22 zmieniają się wartości 1- 0

gdy naciskam przyciski jest reakcja...

 

Problem jest taki ze powyżej 45 km/h włączam tempomat i naciskam obojętnie który przycisk to nie ma żadnej reakcji na desce rozdzielczej ( nic nie pokazuje mi prędkości ) po zdjęciu nogi z pedału gazu samochód wytraca prędkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tempomatem, zalacza mi sie tylko wtedy jak wlacze kierunkowskaz w prawo...jak dam w lewo albo na srodek to odrazu rozlancza go. Czy musze wymienic manetke????jak tak to lepiej uzywke czy nowa???ma ktos opis jak sie zabrac do wymiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos opis jak zabrac sie do wymiany manetki???Jak mi tempomat zalacza sie tylko podczas wlaczenia prawego kierunku to napewno wina manetki???czy nieda sie jej reanimowac???

Edytowane przez kamillo33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać się do manetki należy:

1.Odłączyć akumulator.

2.Wyjąć poduszkę z kierownicy.

3.Odkręcić kierownicę.

4.Zdjąć osłonę plastikową pod kierownicą.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany w gupie 6 musi musi być pokazane 000 gdy jest F/ to pierwsze to sprzęgło czyli czujnik położenia sprzęgła i u mnie był za bardzo wsunięty...

Rozkręciłem go bardziej i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tempomatem, zresztą jak każdy tutaj. Tylko czytając te różne porady nie wiem za bardzo jak rozwiązać mój problem.

Otóż po zakupie mojego passka (2000r.) gdzieś rok temu,tempomat smigał rewelacyjnie. Problemy zaczęły się od tego ze używając migacza przy zmianie pasa tempomat się wyłączał(zwalniał). Z biegiem czasu przy próbie włączenia go, przerywał. Ostatecznie tempomat przestał działać, ale kontrolka się świeci.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś mi wyjaśni w czym problem.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności