Skocz do zawartości
Gość cypisek

MFA nic nie wyświetla...

Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie tez cos sie dzieje dziwnego na wyswietlaczu coraz slabiej swieci auto stoi na dworze na mrozie czy to od tempertury czy cos sie innego dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już opisywałem ten problem z wyswietlaczem u mnie. Obecnie od ok. 2 miesięcy jak postoi-po nocy lub po pracy jest wszystko ok. Zaczyna krzaczyć po paru minutach jazdy. Czy może ma na to wpływ spadek napięcia? W zimie jak wiadomo włącza się samoczynnie dodatkowe ogrzewanie elektryczne (efekt miłego ciepełka po paru miutach) może to urządzenie potrzebujace dużo prądu powoduje ten efekt na MFA? W ASO nic ciekawego nie zaproponowano poza wymianą całego zespołu zegarów za 1300 zł, na allegro można je kupic za 600 zł ale pytanie czy wymiana coś da jeśli przyczyna leży może gdzie indziej bo dlaczego po rozruchu jest ok. a za chwilę-krzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie w Rybniku i kodowałem u nich zapasowy kluczyk(auto kupiłem z jednym). Po wyjeździe z serwisu zauważyłem, że mam zmieniony język na niemiecki, a po ruszeniu poblokował drzwi(chcę powiedzieć, że po zakupie w Belgii zmieniłem wskazania na niemiecki i wyłączyłem blokowanie drzwi). Ale po kilku dniach wieczorem zauważyłem, że mam włączony comin/leaving home. Wcześniej tą funkcję również sam sobie wyłączyłem za pomocą komputera pokładowego i manetki przy kierownicy.Zdenerwowało mnie to, że serwis bez mojej zgody przeprogramował ustawienia, ale rozgrzałem się do czerwoności gdy okazało się, iż teraz nie mam nawet opcji w komputerze pokładowym aby wyłączyć świecenie reflektorów. Czy jest możliwe aby serwis usunął możliwość własnych ustawień leavin/coming home przez co zmniejszył mi funkcjonalność komputera pokładowego? Czy ta operacja jest odwracalna i czy mogę jakoś samodzielnie powrócić do pełnej funkcjonalności wyświetlacza MFD? Bo aż boję się myśleć co jeszcze mogli mi pozmieniać w aucie nie wspominając o utracie zaufania. Dzwoniłem do serwisu to miła pani powiedziała mi, żebym przyjechał to zobaczą co się stało. Tylko, że miła pani nie zastanowiła się, że dla mnie wizyta w serwisie w Rybniku to taka trochę wyprawa gdzie nie licząc finansów stracę pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najedź na nich, że spartolili robotę.

Wytłumacz, że masz w życiu inne zajęcia niż krążenie po serwisach.

Oczekujesz odbioru auta z domu, z podstawieniem zastępczego na czas poprawki.

A jeśli nie to zrobisz to na ich rachunek w serwisie, który zrobi to na wspomnianych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawione. User Pita_1973 podpowiedział mi, że nowy kluczyk może mieć fabryczne ustawienia. I tak też się okazało. Po włożeniu starego kluczyka i zaprogramowaniu od nowa wszystkich moich ustawień MFD wrócił do normy. Robiłem to przy włączonym silniku. Swoją drogą serwis mógł mnie uprzedzić o takiej niedogodności, i że muszę sobie na nowo ustawiać wszystkie parametry ale zaczynając starym kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.

mam problem podobny do bbbb. wyswietlacz krzaczy i chinszczyzna ale tylko jak jest cieplo na zewnatrz. temperatura ciagle na minusie. wyjalem czujnik w zderzaku od temp zewn i sa dwie kreski ale krzaczenie dalej wystepuje w cieple dni. klima nie dziala i straszna kopa... moze ktos wie co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ten gówniany LCD wyświetla swoje znaki albo nic nie wyswietla, albo działa dobrze (od święta)

 

Wina jest samego wyświtlacza, bo jest gówniany! Rozebrałem licznik włożyłem go rozebranego i patrzyłem na tej tasiemce dociskając ją. I zaczął normalnie działać. tzn tylko jak trzymam;p

wyjąłem ten wyświetlacz z tego koszyczka i podkleiłem takimi gąbeczkami ale działało może to z 3 miesiące dobrze i znowu lipa;p

 

Niestety coś jest chińskie i coś jest w chinach wyprodukowane.. Niestety to jest chińskie;)

 

Na allegro są wyświetlacze tylko do pasków b5 po lifcie. A do tego chinole jeszcze nie wpadli żeby coś takiego zrobić. Jedynie co można zrobić to kupić drugi licznik... Tyle, że nowy ponad kafla a używanego nie ma pewności, że po 2 miesiącach nie będzie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, a dużo roboty z rozebraniem tego?? myślałem że może kabel tam przy zderzaku coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka śrubek i rozebrane;) ramka od licznika, ramka od radia zdejmujesz. Klapkę od bezpieczników. I od klapki są dwie śrubki potem wszystkie widoczne obok licznika dwie z lewej i jedna z prawej, następnie jedna z prawej ale obok radia. wyjmujesz wyłącznik świateł wciskając pokrętło do środka i kręcąc na pozycje i ciągniesz do siebie. tam jest jedna śruba. następnie odchylasz co odkręciłeś i tam od dołu licznika są dwie śruby. odkręcasz i wyciągasz licznik;) od tylu licznika dwie śrubki i zdejmujesz obudowę i masz dostęp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. jeszcze pokombonuję z tym kablem od czujnika temp, bo mi padłą przetwornica i trzeba zdjąć zderzak, więc można spokojnie pozaglądać co i jak, jak nic nie znajdziemy to będzie rozkręcanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę. Ponieważ czasami(jak się nagrzeje kabina) na wyświetlaczu mam cuda zacząłem coraz intensywniej zbliżać się do tematu naprawy. Najbliższy mnie taki serwis jest w Łodzi(lub w pobliżu), ale znalazłem magika niedaleko mnie. Zatelefonowałem i ten mechanik zaskoczył mnie pytaniem: jaki mam licznik tzn. Jeager czy VDO. Ponieważ nie mam seledynowego pojęcia stąd moje pytanie do znawców tematu. U niego koszt takiej naprawy ok. 600,- PLN co też mnie zamurowało, bo we wspomnianej Łodzi za taką usługę(wymiana wyświetlacza) chcą ok. 300,-PLN. Może koledzy znają jakiś warsztat na Śląsku, który para się naprawą naszych tandetnych wyświetlaczy FIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbbb jak bymłbym tobą to bym sobie odpuscił i znienił juz na biały licznik koszt podobny a duzo lepiej na nim widac czytelne cyfry i oczy tak nie meczą sie zastanów sie jak by co to pomoge w przekładce a mieszkasz niedaleko mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200-250 kupisz cały licznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikopiko, wiem o tym, ale problem z wyświetlaczem i tak pozostanie gdyż jest to po prostu wada fabryczna tych wyświetlaczy, a właściwie taśmy ze ścieżkami w naszych wyświetlaczach, która pod wpływem temperatury rozkleja się. Nawiasem mówiąc nie wiem w jakim stanie będzie wyświetlacz w zakupionym liczniku, a do tego dochodzi korekta wskazań licznika i znów koszty. Więc chyba lepiej wymienić ten wyświetlacz i będę miał większą pewność, że jakiś czas będzie działać.

Romeo9999, biorę to bardzo poważnie pod rozwagę, ale koszt wymiany wyświetlacza to ok. 300-400 PLN(wraz z dojazdem w moim przypadku do Łodzi), natomiast wymiana na biały licznik to koszt ok.700-800 PLN(licznik+gateway+wtyczka do licznika z jakimiś kablami+robocizna). Więc rozumiesz chyba moje rozterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik 350 ramka to zalezy gdzie kupisz ale srednio 90 zł no i gateway 150 no i zawsze masz juz nowy typ 24 zł kostka licznika pinów nie kupujesz w aso tylko u mnie bo mam no i korekta od miej wiecej około 100 do 200 jestem w trakcie niegocjacji ceny jesli chodzi o stałe zlecenia w tej materi w sprawie korekty licznika gosc kumaty

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast płacić tym tzw magikom kup sobie na allegro licznik od anglika z takim samym komputerem i po prostu go przełóż. Wystarczy wyciągnąć licznik, rozebrać go i odczepić tasiemkę od wyświetlacza. Miałem identyczny problem jak Twój, gdy auto stało na słońcu na komputerze robił się efekt jak z matrixa. Taki licznik dostaniesz za około 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mnie dopada problem z wyswietlaczem,zanika,przesuwa sie,wyskakuje czerwony pasek itp. ,czyli z tego co czytam to poza wymiana na nowy to nie ma na to sposobu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie. nic nie wymyślisz;) Ja kupiłem angola na allegro za 150zł i wymieniłem sam LCD i śmiga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda,ze jeszcze nikt nic na to nie wymyslil?!ale Tobie calkiem padl czy tylko tak fisiowal ?!Bo mi fisiuje,jakas tam chwile ale za chwile dziala,czasem tak kilka razy pod rzad a czasem jest ok?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czerwony wyświetlacz do sprzedania, sprawdzony, puszcze za 100zł. Jak któryś z kolegów jest zainteresowany zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności