Skocz do zawartości
Gość cypisek

MFA nic nie wyświetla...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cypisek

witam , mam problem z MFA a dokladnie chodzi mi o wyswietlacz pomiedzy zegarami w passacie b6 -06rok , chodzil dobrze do ostatniego tygodnia az tu nagle nic na nim nie wyswietla po prostu zgasł (nic nie bylo przy nim nawet robione)tylko z prawej strony jest widoczne minimalnie podswietlenie na czerwono przez caly wyswietlacz z 1mm ,,,, co moze byc tego przyczyna???? musze teraz wymienic caly licznik ????????????? :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydzieliłem.

 

1. co na to VAG?

2. czy auto stało na mrozie przez ostatnie dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie nacisnąłeś DISPLAY OFF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , mam problem z MFA a dokladnie chodzi mi o wyswietlacz pomiedzy zegarami w passacie b6 -06rok , chodzil dobrze do ostatniego tygodnia az tu nagle nic na nim nie wyswietla po prostu zgasł (nic nie bylo przy nim nawet robione)tylko z prawej strony jest widoczne minimalnie podswietlenie na czerwono przez caly wyswietlacz z 1mm ,,,, co moze byc tego przyczyna???? musze teraz wymienic caly licznik ????????????? :(((

z tego co opsujesz to wyglada na to ze połaczenie z wyswietlaczem w zegarach padło przez ktore idze prad do podswietlenia i te wszystkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. czy auto stało na mrozie przez ostatnie dni?

 

Moje stało na mrozie całe święta, nie uruchamiane w sumie i dziś jadąc do domu, po około 20 kilometrach zgasł wyświetlacz, ale pozostało czerwone podświetlenie fisa, zapalił się dystrybutor, ale bitte tanken już nie. Nigdy wcześniej tego nie miałem, co to się mogło porobić , a i jeszcze nie włącza się światełko jak wyciągnę kluczyk, ale jak otworze drzwi to działa, wymieniłem alternator, ale wszystko chodziło jak należy po wymiance ma ktoś jakiś pomysł?

z góry dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez somsiad3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze nie nacisnąłeś DISPLAY OFF ?

 

I od tego bym zaczął :) Tez przez pomyłkę wyłączyłem i nastała ciemność....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od wczoraj dyskoteka na wyswietlaczu MFA. Na zimno jest OK, natomiast po nagrzaniu sie auta zaczynaja sie dziac cuda na wyswietlaczu. Byc moze jest to jakis brak styku na zlaczce lub zimne lutowanie. Problem w tym ze nie mam pojecia jak dostac sie do bebechow od srodka zeby to sprawdzic i ewentualnie naprawic. Moze ma ktos wiedze jak tam sie dostac. Podejrzewam ze nalezy zdemontowac caly panel przedni, ale do tego potrzeba instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz listwy ozdobne w postaci tego drewna czy alu. Je się ciągnie i bez użycia narzędzi powinny zejść. Zależy jaki masz rodzaj listew, ale przeważnie zaczyna się demontaż od tego środkowego paska. Licznika nie wyciągałem, ale przy wymianie tych listew na drewno chyba było tam mocowanie zegarów. Czy są jeszcze inne zaczepy ? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątek, napiszcie proszę co z tymi waszymi wyświetlaczami, czy samonaprawa czy coś z tym robiliście. U mnie po ostatnich skokach temperatury (dzień upały 35 st a noc 13) też zaczął MFA się "krzaczyć". Na szczęście chwilę pokrzaczy i wraca do normalnego wyświetlania. Samo ustąpi czy jakaś naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie ciekszawsza akcja z MFA i Radiem.

Po włożeniu kluczyka nie uruchamia się radio, podobnie jest do wyjęciu kluczyka nie gaśnie. Jednocześnie przestały działa przyciski na kierownicy po lewej stronie. Na wyświetlaczu MFA nie możliwości ustawienia nawigacji (nie pokazuje kierunków świata) oraz Audio. Działa tylko setup oraz parametry jazdy.

Pomóżcie, bo nie wiem czy coś wcisnąłem, czy to upał, czy może jakiś chochlik w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz coś na przewodach albo padło radio albo GATEWAY - wszystko rozbija się o komunikację CAN bo po CANie dostaje radio informację o zapłonie (tzw terminal 15) i po CANie jest komunikacja z zegarami/kierownicą.

ja bym na początek spróbował wymienić radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca sprecyzowałem temat z radiem.

Generalnie radio działa, tylko trzeba go włączyć i wyłączyć bezpośrednio.

Nie włącza i wyłącza się samoczynnie po uruchomieniu i wyłączeniu zapłonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którymś z postów wyczytałem, że problem znikania na MFA menu AUDIO, NAVIGACJA może ustąpić po zdjęciu na chwilę klemy z akumulatora.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciag radio i odlacz na chwile zasilanie.Co to za radio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego radyjko RNS 510.

A czy nie wystarczy zdjęcie klem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam tamat bo właśnie u mnie nic nie wyświetla od dwóch dni. W lecie przy 40 st.C też tak miałem ale samo sie naprawiło jak było trochę chłodniej, teraz może od wilgoci w powietrzu?! Czy mieliście podobne objawy i jak sobie z tym poradziliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mieliście podobne objawy i jak sobie z tym poradziliście?

Sprzedałem kilka liczników, wszystkim kupującym zgasł fis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Wyświetlacz MFD co jakiś czas pokazuje chińszczyznę, tj. napisy jakby się rozdwajały lub obcina litery, a w górnej części wyświetla równocześnie jakby kilka komunikatów na raz. Czy już mam się zacząć bać? Tym bardziej, że dopiero co zacząłem jeździć tym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie opisać, jak za pomocą VAG-COMa spiąć RNSa 510 z FISem aby wyświetlał menu Audio i Navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności