Skocz do zawartości
Gość luko32

Sygnały + orginalne radio, passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luko32

Witam, mam pytanko...

Orientuje sie ktos czy istenieje taka mozliwosc, aby wypuscic kable sygnalowe z orginalnego radia kasetowego VW z passata B5 z 2003r. Szkoda mi jest je wymieniac gdyz mam do niego podlaczona zmieniarke na 6CD, a chcialbym do tego zainstalowac zestaw, wymacanicz i subwoofer. Czy ktos robil juz kots takie cos, chodzi mi konkretnie czy jakis magik od radii bedzie mial mozliwosc wypuszczenia z niego kabli sygnalowzch??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexus6

luko32, byle zdolny elektronik powinien wyprowadzić sygnał z przedwzmacniacza

 

poza integracją z deską rozdzielczą na jakies walory brzmieniowe tego radia lepiej nie licz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luko32

ok, dzieki za odpowiedz. A tak jeszcze przy okazji, ktoredy pusic kabel plusa do bagaznika? Jest jakies fajne miejsce miedzy komora silnika a wnetrzem auta aby przeciagnać kabel??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

a nie prosciej jest podlaczyc cos takiego?

http://www.allegro.pl/item130566390_jezeli_nie_masz_w_radiu_wyjscia_na_wzmacniacz_.html

a jesli chodzi o kable zasilajace to proponowal bym od strony pasazera w progu (bardzo latwo sie zdejmuje) a do komory silnika mozna sie dostac przez gumke przez ktora ida dwie rurki od klimi za schowkiem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szamcio

Hehee dobre, ten link allegro to do firmy naprzeciwko mnie :)

Pozdrawiam.

Leszek Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

zalezy do czego to sie podlancza?do wyjscia na glosniki czy to jest jakies dodatkowe w tych radiach, osobiscie poradzilem znajomemu urzadzonko z mojego linka i byl zadowolony a bylo podlaczone razem z glosnikiami na tych kanalach ktore wykorzystywal do wyjscia na wzmacniacz (u niego oryginalne radio w focusie stwarzalo problemy, gasla opcja podkrecania basu i sopranu po podlaczeniu wzmacniacza pod kanaly bez tego urzadzenia) takze moge tylko tyle powiedziec ze tamto zdalo swoj egzamin i koles nie narzekal

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MASTER150

a mi sie wydaje ze wcale nie trzeba takich urzadzonek bo teraz wzmacniacze maja wejscie tzw "high input" czyli poprostu kabelki do glosnikow i taki wzmacniacz nie potrzebuje "low input" czyli chinch, a co do przerobki radia to rzeczywiscie nie ma az tyle problemu kazdy elektronik to zrobi bo wystarczy sie wpiac na przedwzmacniacz radia, kiedys sie bawilem tym jak mialem kasetowego sony :) ale poszedl na smietnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

zgadza sie z tym ze biorac np uzywany wzmacniacz dobrej firmy (tnąc koszty) mozna trafic na taki ktory niema takiego wyjscia, ja tam osobiscie bym sie nie bawil w przerobki, tylko kupil gotowca bo na 100% taniej nie wyjdzie przerabianie a tu jest tylko kwestia zlaczenia kabelkow

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo teraz wzmacniacze maja wejscie tzw "high input" czyli poprostu kabelki do glosnikow i taki wzmacniacz nie potrzebuje "low input" czyli chinch

a później się dziwicie dlaczego u niektórych "gra lepiej" niż u Was? :) High input to przesterowany sygnał, który po wejściu do wzmacniacza musi zostać obcięty i odfiltrowany... ile z tego sygnału zostanie - nie warto sprawdzać ;). O ile mnie pamięć nie myli, to nawet bety miały sygnał out do ewentualnego procesora DSP. Poszukaj w dokumentacjach swojego radia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luko32

Panowie kupilem taka kostke do orginalnego radia vw http://www.allegro.pl/item130644758_mini_iso_do_radia_blaupunkt_wzmacniacz_woofer.html

i powiem ze jestem bardzo zadowolony. Zadnych przerobek, podpiolem i wsio gra jak trzeba. Widze ze napiecie sygnalowe kotre podaje radio nie jest male(tego sie troche obawialem). Nie trzeba uzywac nawet podbicia niskich tonow w wzmacniaczu, a i tak jest przyjemnie:) Polecam! A co do wyjscia high input to zgadzam sie z przedmowca i nie polecam takich podlaczen-temat przerabiany przeze mnie w innym aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Zastanawiam się nad kupnem głośników na przód tzn.http://www.audiosklep.pl/hertz-dcx-165-p-458.html tylko nie mam pojęcia jak by one poradziły sobie na moim oryginalnym radiu 4*20, jeśli orientuję się ktoś w tym temacie ,to proszę o poradę,dzięki z góry,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce zmienić moje orginalne fabryczne radio na jakieś lepsze, i związku z tym mam pytanie czy jak podłączę nowe radio to będzie takie same połączenie? czy będe musiał coś zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności