Skocz do zawartości
waldi33b

Czyszczenie soczewki lasera w MFD2 DVD

Rekomendowane odpowiedzi

tak, działanie podobne, tyle, że MFD2 jest troszkę trudniej wyjąć.

Trzeba zdjąć ramkę wokół navi, zaczynając od dołu i odkręcić cztery torksy.

Ty pewnie o tym wiesz, bo zdaje się już wyciągałeś navi ;)

później już dokładnie jak przy mfd i mcd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podklejam pod ten temat mam pytanie do znawcow musze wymienic laser w MFD2 dvd i wiem ze jest kilka typow laserow sf hd4 teraz moje pytanie czy moge wlozyc obojetnie jaki czy musi byc dokladnie ten sam? dokldniej to chodzi mi o to czy musza byc 2 regulacje w laserze czy moze byc jedna?? czy to ze ma jedna regulacje oznacza ze bedzie odtwarzal tylko dvd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podklejam pod ten temat mam pytanie do znawcow musze wymienic laser w MFD2 dvd i wiem ze jest kilka typow laserow sf hd4 teraz moje pytanie czy moge wlozyc obojetnie jaki czy musi byc dokladnie ten sam? dokldniej to chodzi mi o to czy musza byc 2 regulacje w laserze czy moze byc jedna?? czy to ze ma jedna regulacje oznacza ze bedzie odtwarzal tylko dvd ?

Nie wiem o jakich regulacjach piszesz? Dokładnie taki sam tzn.? nie wiem co masz na myśli. Ale rzeczywiście są dwa rodzaje. Jedne odtwarzają tylko DVD drugie DVD oraz CD. Jeśli włożysz tylko DVD to będziesz miał tylko navi, jeżeli ten drugi to odtworzysz jeszcze CD. Ja wybrałem ten drugi jakby trzeba było coś wgrywać później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąc.jpg

Zaczynamy od miejsca zaznaczonego strzałkami potem reszta w prostokątach

opiąc.jpg

Dla wygody odpinamy sobie ramkę

zabezpieczenie.jpg

Zabezpieczyłem ten kabel żeby mi nie wpadł do środka

odkręcone.jpg

Zdjęcie wykonane już po czyszczeniu( ale odkręcamy śrubki mocujące nawigacje dwie z każdej strony. Następnie wyciągamy nawigację.

to otworzyć.jpg

Podważamy te miejsca płaskim wkrętakiem jest miejsce żeby go włożyć otwieramy 6 miejsc.

20160710_160143.jpg

teraz przesuwamy dla wygody laser tak żeby mieć lepszy dostęp (ja już przesunąłem)

LASER.jpg

Widać na zdjęciu niebieskie oczko jest to laser (do wyczyszczenia użyłem patyczka kosmetycznego [do uszu] odrobinę spirytusu tylko tyle żeby był nasączony, czyścimy laser a drugą stroną patyczka wycieramy do sucha)

składamy w odwrotnej kolejności wrzucamy płytę do nawigacji

Flash.jpg

 

Ja u siebie dodatkowo przeprowadziłem upgrate do wersji V30 (polskie menu itd)

wgrałem unlocka, oraz wypaliłem płytę 8,5 gb z najnowszymi mapami w języku polskim

wyznaczanie trasy.jpg

wyznaczanie trasy i wszystko pięknie działa.

Jeżeli któryś z kolegów potrzebował by pomocy służę pomocą

Edytowane przez Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też czyściłem ale niestety nie przyniosło to zamierzonych rezultatów tzn. laser czyta wszystkie płyty CD oraz ori płytę navi DVD V4 która jest dosyć mocno porysowana ale z nową płytą DVD na którtej zgrałem mapęV14 ma pr0blem i mapy mi nie czyta. Co do czyszczenia wykonałem to tak jak na foto powyżej. Co mi radzicie czy jest sens bawić się w kolejne czyszczenia czy tylko wymiana lasera mnie ratuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z nową płytą DVD na którtej zgrałem mapęV14 ma pr0blem i mapy mi nie czyta.

Spróbuj wypalić na innej nagrywarce ;) sporo o tym n forum :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze raz wypaliłem na drogiej płycie a potem dla znajomych wypalałem na najtańszych płytach bez różnicy producent za każdym razem działało, jak nie chciało to czyszczenie lasera. Oczywiście należy pamiętać o upgrade, unlocku oraz DVD-ROM. Z ciekawość czy jak wrzucisz płytę to hałasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma jeszcze znaczenie nagrywarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny poradnik. U mnie zdecydowanie pomogło wyczyszczenie lasera. Objawy były takie, że początkowo nawigacja przestawała działać przy dłuższej jeździe, później czas działania się skracał, aż przestało w ogóle czytać płytę. Po wyczyszczeniu czyta płyty idealnie. Jedynie trzeba pamiętać, żeby nie włączać zapłonu zanim nie podłączy się z powrotem ramki, bo pojawi się błąd airbagów, który można skasować tylko z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pomogło czyszczenie lasera. Dodam tylko  że nie miałem akurat spirytusu pod ręką więc zapodałem coś "podobnego" a mianowicie AMOL :crazy: jak sie poźniej okazało mozna wyleczyć tym i nawigację w passacie :D

Mapa V14 wypalona na płycie Intenso (3pln), nagrywarka w laptopie Dell Latitude 6410 w programie ImgBurn z prędkością 2,4x. 

 

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności