Skocz do zawartości
telewizor11

reflektory DEPO-RINGI a czepianie sie POLICJI

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dziś rano miałem przygodę z policją, zostałem zatrzymany za to, że mam zamontowane reflektory, oryginalne kupione w Niemczech firmy DEPO z wytłoczoną homologacją E4 dopuszczającą te reflektory do użytku na terenie całej Unii Europejskiej, policjantowi nie podobało się to, że mam w sumie cztery (4) światła postojowe z przodu, te ringi są przecież w jednej obudowie i należy je traktować jako jedno światło, ale policjant pokazał mi rozporządzenie z 9 marca 2009 roku, że pojazd powinien posiadać z przodu dwa (2) światła postojowe....... i tu zaczyna się problem bo w jego mniemaniu to nie 2 a właśnie 4 światła.. czy RINGI są legalne czy też nie?? W stacji diagnostycznej auto przeszło przegląd, do świateł nikt się nie czepiał, diagnosta sprawdził tylko homologację i powiedział, że wszystko w porządku, więc o co tu chodzi? Czy to tylko zwykła nie znajomość przepisów przez policjanta czy czepianie się a może są faktycznie nie legalne tylko w Polsce (bo tu jak zwykle może być kołomyja w prawie) bo w całej Unii Europ... takie światła to norma nie mówiąc już o nowych autach. Może ktoś miał już jazdę z policją związana z tymi reflektorami, może jest tu na forum jakiś mądry człowiek, prawnik a może i policjant, który przybliży bliżej ten temat użytkownikom takiego typu świateł ??

 

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

 

mam zamontowane tego typu reflektory ale wymontowane z passata b5 w Niemczech : http://moto.allegro.pl/item854580299_lampy_przednie_vw_passat_b5_angel_eyes_chrom_depo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak to czytam to zastanawiam się gdzie ja żyję....

 

wydaje mi się że trafiłeś zwyczajnie na niewłaściwą osobę, która zawsze "wie lepiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie, ale czy ring jest oświetlany za pomocą tej samej żarówki co pozycyjne? Bo jeżeli nie, to nie zdziwie się jeżeli policjant miał podstawę do czepiania się. Polska jest takim dziwnym krajem, który woli płacić kary niż dostosować swoje prawo do unijnego... Przykładem niech będzie chociażby rejestracja aut z kierownicą po prawej stronie, która według prawa unijnego powinna być możliwa w każdym kraju wspólnoty, ale u nas oczywiście nie jest. Według rozporządzenia z dnia 4 maja 2009 w aucie mogą być tylko 2 światła postojowe. Kwestia interpretacji przepisu. Bez dokładnej wykładni, albo sprecyzowania przepisów takie akcje będą się zdarzać. A że policjant się powoływał na jakieś wymyslone rozporządzenia, to inna sprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy ring jest oświetlany za pomocą tej samej żarówki co pozycyjne?
ringi nie mają żarówek =D ring to ring :D

 

Jakby tak było jak mówi Pan Policjant to 40% nowszych BMW nie ma prawa jeździć po ulicach....

 

nie chce mi się czytać teraz przepisów ale dla mnie sprawa jest prosta, tamten policjant to był zły człowiek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ringi nie mają żarówek =D

Nie miałem z tym styczności, więc nie wiedziałem. ;] Dzięki za info.

Tak jak mówiłem, kwestia interpretacji przepisów. Są ludzie i są policjanci. Jeden Cię nie zatrzyma, inny zatrzyma i ostrzeże, że możesz mieć problemy z takimi lampami, a jeszcze inny będzie chciał Ci dowód zabrać. Miałeś pecha telewizor11 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też coś takiego:

"Od 1 stycznia wchodzi zakaz poruszania się samochodów z żółtymi światłami mijania i drogowymi. Niedozwolone będą nawet żółte światła pozycyjne.

 

Chodzi o światła w intensywnym, żółtym kolorze (według przepisów jest to kolor "żółty selektywny"). Posiada je część pojazdów sprowadzanych z Francji i USA. Zakaz wprowadza obowiązujące od maja rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Po 1 stycznia samochody z takimi światłami nie przejdą kontroli w stacji diagnostycznej, zaś policja będzie je zatrzymywać na drodze, kierowcy odbierać dowód rejestracyjny i nakładać mandaty do 200 zł."

 

- jakie to są światła żółte selektywne, jak to żółć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie normalne białe światła są lekko żółtawe wręcz takie wyblakłe. Chodzi tu chyba o kolor takich typowo żółtych świateł. Nie widziałeś jeszcze zółtych świateł w autach? Ostatnimi razy dość często widzę takie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, nerwicy można dostać na ich widok, ale się nie zastanawiałem aż do dziś co to za rodzaj światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 1 stycznia samochody z takimi światłami nie przejdą kontroli w stacji diagnostycznej, zaś policja będzie je zatrzymywać na drodze, kierowcy odbierać dowód rejestracyjny i nakładać mandaty do 200 zł."

 

Może lepiej policja wzięła by się za te wspaniałe chińskie pseudo xenony z allegro za 300zł montowane w zwykłych lampach bo jest tego znacznie więcej i problem ciągle rośnie a mijanie się w nocy z takim klientem to masakra dla oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej policja wzięła by się za te wspaniałe chińskie pseudo xenony z allegro za 300zł montowane w zwykłych lampach bo jest tego znacznie więcej i problem ciągle rośnie a mijanie się w nocy z takim klientem to masakra dla oczu
Może lepiej policja wzięła by się za te wspaniałe chińskie pseudo xenony z allegro za 300zł montowane w zwykłych lampach bo jest tego znacznie więcej i problem ciągle rośnie a mijanie się w nocy z takim klientem to masakra dla oczu

 

zgadzam sie z kolega 4 5 godzin w nocy za kółkiem to jak 2 dni normalej jazdy w dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ringi nie mają żarówek

Te akurat mają. Po 4 żaróweczki 1.2 W na ring, czyli łącznie 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa,tylko że tekst typu "punkt świetlny" nie precyzuje czy to jedna żarówka czy cały ring :D Służbista i tyle...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor11 tak się z ciekawości zapytam, jak to się skończyło? Chciał dowód zabrać czy tylko wykład zrobił i puścił bez niczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;D a co w takim razie z reflektorami diodowymi ? tam jest po kilka, kilkanaście "punktów świetlnych" obok siebie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;D a co w takim razie z reflektorami diodowymi ? tam jest po kilka, kilkanaście "punktów świetlnych" obok siebie ;p

Dokładnie o tym pisałem,to nie jest sprecyzowane-jak się czepią to od razu kontra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepisy, przepisy, biurokracja, Polska. Dlaczego tylko u nas tak wszystkiego się czepiają?? Lampy mają homologacje, zostały dopuszczone do ruchu to o co chodzi, trafiłeś faktycznie na służbiste który musi się do czegoś przyczepić, a jak chce to zawsze coś znajdzie.

Z innej beczki odnośnie "naszych" przepisów: Rejestrowałem w listopadzie VW Polo, niemiecki Brief z przeglądem technicznym z czerwca 2008 roku podbitym na 2 lata. W wydziale transportu Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, stwierdzili, że w Niemczech podbijają na 2 lata, ale u nas podbija się na rok, więc przegląd skończył się w czerwcu tego roku i trzeba zrobić nowy przed zarejestrowaniem w kraju... PARANOJA

Zrobiłem bo nie chce się z debilami użerać, ale idąc tym tokiem myślenia to każde auto na Niemieckich blachach (turyści) które ma przegląd na 2 lata to policja mogłaby holować na parking w momencie gdy przegląd w Niemczech był robiony wcześniej niż rok wstecz... Już zupełnie abstrachując od tego, że w Niemczech przegląd coś znaczy, a u nas dostanie każdy, różnica jest tylko w tym czy zapłąci się 100 czy 200 zł.

Jeszcze odnośnie tych lamp, to jak by mi w takiej sytuacji chciał wlepić mandat to bym brał wniosek do sądu grodzkiego, o ile miałbym pewność że to E na lampie to homologacja... Doczytaj o tym i jak będziesz miał pewność to jeździj spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy po zainstalowaniu led'ów z audi s6, napotkał policjanta, któremu nie pasowało to, że światła pozycyjne są poza głównym reflektorem. Tak więc powoli się uczą nowego oświetlenia ci nasi policjanci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginalne kupione w Niemczech firmy DEPO z wytłoczoną homologacją E4 dopuszczającą te reflektory do użytku na terenie całej Unii Europejskiej

Dopisz jeszcze org VW Depo China moze .... bo dla mnie jak cos jest org to jest VW i niczyje inne. A E4 norme to ma nawet Chiński telewizor który nawet nie odbierał zadnego Europejskiego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopisz jeszcze org VW Depo China moze .... bo dla mnie jak cos jest org to jest VW i niczyje inne. A E4 norme to ma nawet Chiński telewizor który nawet nie odbierał zadnego Europejskiego programu.

 

Nie sugerujcie się Homologacją bo tą zdobyć bardzo łatwo. To nie jest wyznacznik jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
policjantowi nie podobało się to, że mam w sumie cztery (4) światła postojowe z przodu,
przecież Fiat Stilo też ma seryjnie po dwie postojówki w lampie ci co? a co dopiero nowe audi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności