Skocz do zawartości
tomekman

wymiana zgarniacza szyby

Rekomendowane odpowiedzi

witam

muszę wymienić uszcelki/zgarniacze w drzwiach bo nawłaziło mi piasku, poza tym widze że już mech je porasta :):) może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? bo szukajka to wywala tylko uszczelki w drzwiach, a o zgarniaczach nie ma nic :)

czy musze zdjąc całe boczki czy tylko podważyć listwy od góry? pytam bo widze ze podwazyć lekko mogę, ale boje sie coś połamać (z moim wyczuciem kowala :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien temat

co rozumiesz pod słowem zagraniczne ?

mysle ze wymiana uszczelek to prosty prces wyciagasz stara zakładasz nowa i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o popularne parapety, kto mial stycznosc z mondeo mkII ten wie ocb z autopsji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zciągać boczki, bo zgarniacze są przymocowane do nich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wewnętrzne to ściągamy boczki,następnie zdecydowanym ruchem ciagniemy uszczelkę w dól.I cala filozofia.Ale żeby mech ją porastał-dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale żeby mech ją porastał-dziwne.

 

ja chyba rozumiem o co chodziło koledze...osobiście zacząłem stawiać auto od południowej strony bo każdy harcerz wie że mech rośnie tylko od północnej ;) i zniknął... :D

 

a tak poważnie to zrób fotorelacje bo może też bym wymienił u siebie te "parapety" bo słabo mi syf zgarniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mech - no przecież że nie dżungla cała od razu :):) tylko nalot zielony :)

a zdjęcia - spoko - jak sie tylko za to zabiore to przygotuje fotorelacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal1

Temat stary ale go odświeże ponieważ szukam takiej listwy do B5 lewy przód.Kupilem na aledrogo i gośc przyslał mi zdeformowane w wyniku nieumiejętnrgo montażu.Może ktoś posiada w dobrym stanie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podepnę się do tematu,to jak jest w końcu z tym parapetem zewnętrznym,ściągamy boczki czy po prostu wyciągamy listwę do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może podepnę się do tematu,to jak jest w końcu z tym parapetem zewnętrznym,ściągamy boczki czy po prostu wyciągamy listwę do góry?

Zewnętrzne ściągamy normalnie. Nie trzeba nic rozbierać. Do góry i chyba trochę do tyłu bo tam jest tak zaczepione za drzwi do wewnątrz.

 

A jak chcesz wewnętrzną to musisz ściągać boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

animalx z parapetem zewnętrznym to jest inna bajka i nie tak chop siup. Najpierw trzeba odkręcić lusterko, bo ono trzyma tą listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o tylne lewe drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi dokładnie o tylne lewe drzwi.

No to do góry. Tylko tam listew jest tak założona za drzwi do wewnątrz żeby ładnie przylegała to odegnij to, żebyś tego nie wykrzywił/urwał bo później nie będzie Ci ładnie przylegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

animalx, a w razie jak byś przód to lusterko odkręcić to jest chwila moment. Wyjmujesz głośniczek i tam masz chyba jedną śrubę na torxa, szybko idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby głośniczek wyjąć trzeba zdjąć boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby głośniczek wyjąć trzeba zdjąć boczek.

Przedni mały głośnik?

Ja to zrobiłem bez zdejmowania i nic nie połamałem. Trzeba pociągnąć (zatrzaski tam są) i do góry żeby część obudowa wyszła z boczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zakładaniu nowych uszczelek potrzebny jest klej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności