Skocz do zawartości
Gość brath100

Montaż alarmu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,bo wtedy każdy miałby do tego dostęp.Ja np nie podsyłam "pomocy naukowym" nowym forumowiczom,licho nie śpi a pomagać komuś,kto może to wykorzystać do innych celów niż montaż nie zamierzam.Morał z tego taki-odpuśćmy sobie wrzucanie tego na forum...

 

Ja nie mam takich oporów. Jakoś nie widzę różnicy w wysyłaniu emaili i zamieszczania plików na forum, tym bardziej, że producenci alarmów sami często podają takie schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, złodziej nie potrzebuje tutaj szukać bo ma je w małym palcu. A na marginesie po co robić instrukcje do be piątki jak ona prosta jak budowa cepa. Te pare kabelków to i bez instrukcji każdy pochyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te pare kabelków to i bez instrukcji każdy pochyta.

Nie wątpię :hyhy Ty napewno,ja pewnie też jak bym pogrzebał,ale Ci co pytają o instrukcje raczej niebardzo :hyhy

Poza tym,racja...Tak czy siak żaden alarm się nie przyda tak na 100% bo i tak da się go obejść lub wyłączyć :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na pomoc w instalacji alarmu serii safecar 441 ??? . Dostałem instrukcję montażu na płycie cd oraz schemat podłączenia w instrukcji montażu alarmu . Problem polega na tym że różnią się od siebie i nie wiem której się trzymać przy instalacji . Sugerowałem się instrukcją ''papierową'' . Nie wiem za bardzo co i gdzie podłączyć . Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co gdzie ma być podłączone oczywiście jeżeli to będzie możliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,można prosić rozpiskę gdzie się wpiąć z alarmem vw passat b5 fl 1.9TDi e mail. [email protected] Z góry bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z tym schematem da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passata b5fl 1.8t i kable roznia sie kolorami z b5, czy jest mozliwosc wyslania schematu ukladu elektrycznego gdzie sie wpiac itd. a wszystkie te rozpiski co daja to do b5

[email protected] z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berdhtml

Witam serdecznie,można prosić o informację gdzie się wpiąć z alarmem ( super forteca ) do vw passat b5 1.9TDi e mail. [email protected] Z góry bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat alarmu, przeszukałem elektrodę i to forum w kwestii montażu alarmu niefabrycznego do paska i stwierdziłem ze mam metlik w głowie, jest kilka opcji kolorów kabli do sterowania zamkiem, modułem itd. czy mógły ktoś napisać ale pewny na 100% jak to jest w pasku z stycznia 2005 roku b5fl kmbi, steruje się masą czy to can i jakaś inna zasada działania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Passat B5 to analog pilotowy lub bezpilotowy, Jeżeli B5FL to proponuję can bezpilotowy (najlepiej seo świetnie się dogadują) podpięcie do zamka najlepiej w drzwiach kierowcy sterowanie masą nie pamiętam już dokładnie ale zdaje się niebiesko czerwony i zielono czerwony, kierunki w brązowej kostce za osłoną przy nogach kierowcy po lewej stronie czarno biały i czarno zielony, krańcówki analog. prawidłowo powinno się wyławiać z każdych drzwi osobno dając diodę na każdy z przewodów (dużo roboty) można z modułu comfort przewód leci lewym słupkiem do lampki nad głową szaro niebieski (uwaga + po ściemniacz oświelenia, mogą się pojawiać minimalne impulsy które potrafią wzbudzić alarm nie zmieniać oświetlenia lampki na diodowe bo może wzbudzać wzbudzać i nie będzie autouzbrojenia, wyłączyć funkcję w alarmie. Masa i zasilanie chyba nie trzeba pisać?

coś jeszcze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam alrmu do pasiorka w gruncie rzeczy bardziej odstraszacza niz alarmu. Chodzi mi o cos takiego, ze jak ktos lekko puknie w auto, pociagnie za klamke czy bedzie probowal przebic kolo lub zbic szybe to ma wyc. O kradziez sie raczej nie obawiam. Nie wiem jak to jest z alarmami a paskach, moj jest beznadziejny. Nawet jak dziecko sie zamknelo w srodku i skakalo po siedzeniach to nie wyl!!?? Czy alarm ma byc na can-ie? Znalazlem alarm Falcon Predator na can w dobrej cenie. Sprzedawca pisze, ze wystarczy podpiac 6 przewodow wiec teoretyczna "latwosc montazu". Czy ktos slyszal o tym alarmie? Jak to jest z montazem w pasku? Duzo roboty, czy lepiej zlecic to elektrykowi samochodowemu?

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/271010617119?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Znalazlem takie cos. Czy ktos mial stycznosc z takim alarmem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was przerabiał już montaż autoalarmu jak w temacie? tj. Forteca BP - alarm bezpilotowy.

Potrzebuję wszelkie możliwe wsparcie i sugestie montażu (najlepiej kabelkologia) do paszczaka b5 fl 1,9 TDI AVB.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglbym prosic schemat podlaczenia alarmu do paska b5 fl. Alarm na can-ie. Mam nadzieje, ze kolory kabli w anglikach sa takie same.

Wielkie dzieki.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwoliłem sobie odkopać temat i, w związku z tym, że w weekend zamierzam założyć alarm, również bardzo ładnie poproszę o taki schemat :padam:

[email protected]

 

Jak można też poproszę schemacik :)

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pytaie o schemat to podawajcie jaki model paska i jaki alarm bo to robi wielką różnicę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj probowalem podlaczyc alarm samodzielnie, ale niestety bezowocnie. Nie wiem czy dobrze zrobilem wpinajac sie w kable za bezpiecznikami? Wydaje mi sie iz tak jest najlatwiej. Wyglada na to iz sie mylilem. Widocznie bez schematu auta jest ciezko. Gdzie najlepiej sie wpinac z alarmem, jezeli nie za bezpiecznikami? Co to sa "can h" i "can l".

Dzieki za pomoc, pozdrawiam.

 

passat awx 1.9 tdi 2004 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to sa "can h" i "can l".
Są to przewody szyny CAN. Tą drogą komunikują się między sobą sterowniki w aucie, sygnałem cyfrowym.

Podpinany alarm CAN "pobierze" wszystkie potrzebne sygnały właśnie z Can-a.

Przewody te łatwo jest znaleźć - są splecione razem,

kolory :

-pomarańczowy z brązowym paskiem CAN L-ow

-pomarańczowy z czarnym paskiem CAN H-igh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zaczałem dzis montowac alarm z centralnym zamkiem , co udało mi sie zrobic, znalezione zasilanie + i - oraz +12V po stacyjce, zamontowana syrena oraz kierunkowskazy, pozostaje mi jeszcze .... :D .... znalesc przewody do krancowek, do centralnego zamka pod pedał stopu o ile to w ogole potrzebne, przewod sterujacy domykaniem szyb , przydał by sie schemat moze ktos podesłac na maila [email protected]

 

p.s narazie mryga i pika do mnie :D

 

 

p.s 2 , zostały mi juz tylko do podłacznia krancówki, dwa przewody mam które reaguja na mase oraz jeden który reaguje na plus(+12V) , te od masy chciałem podpiąć pod brązowo-biały na którym pojawia sie masa w momencie otwarcia drzwi ( oswietlenie wewnetrzne) , zlokalizowałem ten przewod wychodzacy z modułu komfortu ale bez reakcji ...

 

Potrzebuje pomocy jak podlaczyc te trzy przewody do krancowek, bo za cholere juz nie wiem, ktore kolory kabli za to odpowiadaja ...

Edytowane przez sopel-85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a montował ktoś TX 700can? Nabyłem, pojeczałem do kolegi na montaż i ****. Zamontował, tyle że nie dokończył. Nawiasem mówiąc kumaty gość tylko nigdy nie ma czasu. W związku z tym mam zamiar zamontować go od nowa i w pełni uruchomić sam. Tyle że instrukcja montażu producenta jest ponoć mało dokładna i po montażu w/g niej nie wszystko działa. Jak ktoś to przerabiał proszę o schemat na priv, lub maila [email protected].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji gdzie w którym miejscu w passacie B5 FL z 2005r wpiąc się pod szyne CAN H i CAN L - alarm Tytan D400.Próbowałem podpiecie sie na lewym słupku przy drzwiach kierowcy w przewody pomaranczowo - brązowy i pomaranczowo - żielony ale nie dało to pozytywnego efektu .

proszę i informacje na :

[email protected]

Edytowane przez vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności