Skocz do zawartości
Gość brath100

Montaż alarmu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yaca
Yaca chłopaki chcą mieć poprostu możliwość założenia tematu "Ukradli mi passata - pomóżcie". Ręce opadają nic tylko .

 

Zulu masz racje - ręce opadają!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczecin

hehe no tak.. za bardzo madrowac sie nie bede ale macie racje

w opisie jest czasami podane :

-miasto

-zdjecie autka

-mozliwe ze czasami widac nr.rejestracji

do tego jeszcze piszecie gdzie jakie zabespieczenie jest zamieszczone i jakiej firmy :)

nic prostszego dla zlodzieji :)

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę chcę założyć alarmik do swojej b5 prosił bym o schemat gdzie się wpiąć.

[email protected]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez prosze o jakis schamat gdzie mozna sie wpiac i co mzona by odlaczc jakis ukrtyy wkacznik bardzo prosze i dziekuje z gory

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podpinam się pod prośbę o ewentualny schemat wpięcia się przy zakładaniu alarmu w B5.Jeżeli ktoś mógłby pomóc to bardzo proszę o mail-a [email protected] Z góry wielkie dzięki za życzliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17198&highlight=centralny+zamek+bez+pilota

 

juz pare razy byly zapytania i kilka razy opisywalem co i gdzie

 

alarm gdzie umiescic na forum nie jst dobrym pomyslem aby pisac wiec takie zapytania to bezposrednio rzucajcie do osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio_kwiatek

witam.panowie kupiłem miesiąc temu passata i mam zamiar założyć do niego alarm.mam jednak z tym mały problem który polega na tym że nie wiem gdzie są rozmieszczone potrzebne do tego kable oraz jakiego one sa koloru...montowałem juz alarm w audi więc wiem jak to zrobic jednak prosze o informacje o rozmieszczezniu i kolorach kabli.chodzi mi o :

- stały + gdzie najlepiej się wpiąć?

- plus po stacyjce

- kable od kierunkowskazów

- kabel od centralnego zamka

 

dzieki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

Ja mam stały + prosto od akumulatora, a od centralnego wszytskie są w drzwiach od kierowcy(wystarczy zdjąć boczek) z tego co pamiętam to sygnałem sterującym był chyba -. Niestety tylko tyle mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

po co Ci alarm przeciez masz fabryczny. lepiej pozakładaj jakies odcięcia sterowane kodem lub kartą którą kierowca musi miec przy sobie

 

kierunkowskazy- czarny z białym paskiem i czarny z zielonym paskiem

plus po stacjce - czarny z żółtym paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co Ci alarm przeciez masz fabryczny. lepiej pozakładaj jakies odcięcia sterowane kodem lub kartą którą kierowca musi miec przy sobie

 

kierunkowskazy- czarny z białym paskiem i czarny z zielonym paskiem

plus po stacjce - czarny z żółtym paskiem

 

 

 

fabryczny alarm to nie alarm - tak jak by go nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio_kwiatek

alarm jest fabryczny jednak nie mam pilota do niego.chce kupic alarm żebym mógł otwierać samochód z pilota i tylko poto jest mi on potzrebny jesli chodzi o odciecięcia to jest juz inna sprawa...ok dzieki za odpowiedx jesli nie będe jeszcze czegoś wiedział to dam znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

jak jeszcze nie kupiłeś alarmu to poszukaj z sygnałem na trzeci kanał, dokup przekaźnik i siłownik do bagażnika (dobry alarm ma wszystkie kable takiego samego koloru).Ja mam u siebie i bardzo sobie to chwalę.No i obowiązkowo jakieś osobne odcięcie...życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
fabryczny alarm to nie alarm - tak jak by go nie było

i jak reszta alarmów ja mam fabryczny i do tego immo z klawiaturą a gdyby komus przyszło do głowy podpiąc np zapłon na krótko bez rozbrojenia immo to poprostu zacznie trąbic :) takie małe zabezpieczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

to małe zabezpiczenie likwiduje sie dezaktywacją alarmu przez komputer podpinany przez złodzieja z miejscu VAG...także fabryczny jakby nie było jest do bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

camel666 masz racje tyle ze mój trąbi klaksonem tym z przodu wiec jego uspokoic moze tylko odciecie kabli lub wypięcie kostek to juz jest moje plątanie kabli wiec VAG tu nic nie pomoze ;) jak znajde chwilke to wsadze w takie miejsce dodatkowy ze cieżko go bedzie odłączyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy jest sens robienia odciecia napiecia... do kostki VAG???

mysle sobie ze podlaczenie komputera przez zlodzieja do kostki z przerwanym przewodem.. nic nie da..

dobrze mysle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio_kwiatek

witam ponownie zajołem się w końcu montażem tego alarmu u mnie i natrafiłem na problemy z podpieciem się w dwa miejsca a mianowicie do kabla od krańcówki drzwi by po otwarciu drzwi alarm zaczoł wyć oraz mam wielki problem z wpieciemsie w kable do sterowania centralnym nie mam pojęcia do których kabli sie w piąc i jak sie wpiąć by to wszystko działało tak jak powinno.bardzo bym prosił o jakieś wskazówki. jeśli chodzi o wpiecie sie pod kabel włanczajacy alarm po otwarciu drzwi to wpiołem sie jak mi radził jeden kolega z forum do kabla brązowego idącego do lampki na dole drzwi.no i fajnie ale alarm załancza się tylko w pomęcie otwarcia drzwi kierowcy a pozostałe drzwi można otwierać i nic się nie dzieje...prosze o porade i pomoc bo mam rozkopany cały samochód, kable wybebeszone , drzwi rozebrane i jestem w kropce... mógłby mi jeszcze ktos powiedziec jak sterowany jest centralny w passacie tzn minusem czy plusem a może tym i tym??

 

dobra panowie dowiedziałem sie już ze za otwieranie i zamykanie są odpowiedzialne kable czerwono zielony i czerwono niebieski (jeśli sie myle to prosze mnie poprawić) jednak pozostał mi jeszcze ten kabel który będzie włanczał alarm po otwarciu drzwi gdzie go znajde i jaki jest jego kolor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podłączałem alarm do lampki z przodu w kabinie nad kierowcą ,są tam trzy kabelki jeden czarny i dwa brązowe jak odwrócisz lampke po wykręceniu chyba jak się nie myle to po prawej stronie jest kabelek do którego możesz sie podpiąć ,dla pewnosci sprawdz miernikiem lub przy wyłączonym oswietleniu podłącz i otwórz drzwi na pewno któryś z tych dwoch brazowych kabelkow załączy ci alarm ,ja tak zrobiłem,kabelek przeciągnołem pod tapicerką z boku i śmiga,załącza się po samym przekręceniu kluczyka w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio_kwiatek

a przy załanczaniu alarmu nie wyje ci alarm bo ta lampka w suficie a nawet ogólnie wszystkie lampki gasną po pewnym czasie wiec bedą dawały sygnał do alarmu tak jakby były otwarte drzwi... znalazłem w innym temacie że trzeba podpiąć sie pod brązowo czarny kabel w każdych drzwiach.nie widziałem jeszcze gorszego rozwiazania.zakładałem już alarmy w dwuch samochodach i tam nie było takich głupot tylko wpinałem się w jeden kabel i po otwarciu którychkolwiek drzwi na tym kablu pojawiał sie sygnał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Wiec w pasku nie wpinac sie w lampke, poniewaz nie bedzie autouzbrojenia (inaczej tak zwane dozbrajanie, funkcja po prostu nie zadziala), malo tego czesto zdarza sie ze na tym przewodzie pojawia sie minimalny impuls masowy ktory nie jest w stanie zapalic lampki ale jest w stanie wzbudzic alarm.

Dlatego 2 mozliwosci:

1. Rozbierac wszystkie drzwi i wpinac sie kolejno w kazdy przewod od kracowek.

2. Zakupic czujnik cisnienia ktory dziala jak kracowka, kazde otwarcie drzwi czy klapy bagaznika puszcza impuls masowy ktory alarm zobaczy jako otwarcie drzwi. To szybsza metoda do wpiecia 3 przewody i wyregulowanie czulosci

I tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności